Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-15, 14:36 Autor: Joanna Matlak

Księga kondolencyjna w opolskim ratuszu. Trafi do Gdańska

Urząd Miasta Opola przygotował księgę kondolencyjną w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza [fot. Joanna Matlak]
Urząd Miasta Opola przygotował księgę kondolencyjną w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza [fot. Joanna Matlak]
Urząd Miasta Opola przygotował księgę kondolencyjną w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, samorządowiec został w niedzielę wieczorem zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP w Gdańsku. Adamowicz w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Lekarzom nie udało się go uratować, zmarł w poniedziałek.
- Widzimy, że w opolanach jest potrzeba wyrażenia swoich uczuć, dlatego przygotowaliśmy księgę kondolencyjną – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Opola.

- Jest pierwszy wpis prezydenta jeszcze z wczoraj po południu, kiedy organizowaliśmy tę księgę, wpisał się także przewodniczący rady miasta, są też radni, ale tak naprawdę każdy z nas ma możliwość wpisania się do tej księgi i złożenia kondolencji. Chcielibyśmy, żeby znalazła się docelowo w Gdańsku, mamy zamiar razem z takimi oficjalnymi kondolencjami i listem przewodnim tę księgę może zawieźć, a na pewno wysłać do Gdańska - mówi rzecznik ratusza.

- Nawet krótkie zdanie oddaje dużo emocji - uważa Krzysztof Jabłoński z okolic Opola, który wpisał się do księgi.

- Uważam, że nie powinniśmy żyć w świecie pełnym nienawiści, gdzie traktujemy ludzi z tak wielką odrazą. To jest człowiek, który zrobił dużo dobrego i który regularnie, przez 20 lat, był wybierany na prezydenta miasta, co oznacza, że ludzie lubili go za to, co robił. Uważam, że należy mu się chociaż odrobina szacunku - mówi Krzysztof Jabłoński.

Księga znajduje się w holu ratusza, tuż przy wejściu i będzie dostępna do dnia pogrzebu prezydenta Gdańska. Urząd Miasta Opola jest otwarty od poniedziałku do środy w godzinach 7.30-15.30, w czwartek do 17.00, a w piątek do 14.00.
Katarzyna Oborska-Marciniak
Krzysztof Jabłoński

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »