Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-15, 14:36 Autor: Joanna Matlak

Księga kondolencyjna w opolskim ratuszu. Trafi do Gdańska

Urząd Miasta Opola przygotował księgę kondolencyjną w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza [fot. Joanna Matlak]
Urząd Miasta Opola przygotował księgę kondolencyjną w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza [fot. Joanna Matlak]
Urząd Miasta Opola przygotował księgę kondolencyjną w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, samorządowiec został w niedzielę wieczorem zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP w Gdańsku. Adamowicz w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Lekarzom nie udało się go uratować, zmarł w poniedziałek.
- Widzimy, że w opolanach jest potrzeba wyrażenia swoich uczuć, dlatego przygotowaliśmy księgę kondolencyjną – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Opola.

- Jest pierwszy wpis prezydenta jeszcze z wczoraj po południu, kiedy organizowaliśmy tę księgę, wpisał się także przewodniczący rady miasta, są też radni, ale tak naprawdę każdy z nas ma możliwość wpisania się do tej księgi i złożenia kondolencji. Chcielibyśmy, żeby znalazła się docelowo w Gdańsku, mamy zamiar razem z takimi oficjalnymi kondolencjami i listem przewodnim tę księgę może zawieźć, a na pewno wysłać do Gdańska - mówi rzecznik ratusza.

- Nawet krótkie zdanie oddaje dużo emocji - uważa Krzysztof Jabłoński z okolic Opola, który wpisał się do księgi.

- Uważam, że nie powinniśmy żyć w świecie pełnym nienawiści, gdzie traktujemy ludzi z tak wielką odrazą. To jest człowiek, który zrobił dużo dobrego i który regularnie, przez 20 lat, był wybierany na prezydenta miasta, co oznacza, że ludzie lubili go za to, co robił. Uważam, że należy mu się chociaż odrobina szacunku - mówi Krzysztof Jabłoński.

Księga znajduje się w holu ratusza, tuż przy wejściu i będzie dostępna do dnia pogrzebu prezydenta Gdańska. Urząd Miasta Opola jest otwarty od poniedziałku do środy w godzinach 7.30-15.30, w czwartek do 17.00, a w piątek do 14.00.
Katarzyna Oborska-Marciniak
Krzysztof Jabłoński

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 15:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej 2019-10-15, godz. 14:10 37-letni policjant postrzelił się podczas ćwiczeń na strzelnicy w Strzelcach Opolskich. Policja bada okoliczności wypa ... 37-letni policjant postrzelił się z broni podczas ćwiczeń na strzelnicy znajdującej się w Farskiej Kolonii, dzielnicy na obrzeżach Strzelec Opolskich. Do zdar ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:10 Ukradł skuter, a następnie spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. 26-letni grodkowianin wpadł w ręce policji Najpierw ukradł motorower, a później wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. W tym stanie 26-letni grodkowianin spowodował wypadek na obwodnicy miasta. » więcej 2019-10-15, godz. 12:50 NFZ organizuje "Środę z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. Tym razem w przychodni ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:15 Namysłowscy mundurowi angażują się w pomoc dla 7-letniego Tomka. Dziecko choruje na glejaka mózgu Policjanci z Namysłowa włączają się w akcję pomocy dla chorego syna funkcjonariusza dolnośląskiego garnizonu. 7-letni Tomek z Oławy choruje na glejaka mózgu. ... » więcej 2019-10-15, godz. 11:20 "To będzie forum wymiany doświadczeń". W Opolu rusza spotkanie samorządowców I Konwent Przewodniczących Rad Gmin Powiatów i Sejmiku z województwa opolskiego odbywa się dziś (15.10) w sali Orła Białego na opolskim Ostrówku. - Będzie to ... » więcej 2019-10-15, godz. 10:45 Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan" - To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »