Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-09, 14:00 Autor: Joanna Matlak

Aleja Gwiazd Opolskiego Sportu przy Stegu Arenie? Jest taki pomysł

Stegu Arena i hala Cieplak [fot. Joanna Matlak]
Stegu Arena i hala Cieplak [fot. Joanna Matlak]
Miałaby upamiętniać wybitnych sportowców, zawodników i trenerów - w Opolu pojawił się pomysł dotyczący powstania Alei Gwiazd Opolskiego Sportu.
Dokładna lokalizacja nie jest jeszcze ustalona, ale wiadomo, że byłby to teren między Stegu Areną a stojącą jeszcze halą Cieplak. Dodajmy, że Cieplak czeka rozbiórka, a na jego miejscu powstanie Opolski Park Sportu, m.in. hala, boiska zewnętrzne i pumptrack.

- Mam nadzieję, że Aleja Gwiazd Opolskiego Sportu powstanie w tym roku – mówi Tomasz Wróbel, kierownik Stegu Areny i radny miasta z klubu prezydenta.

- Chodzi np. o takie postacie jak Joachim Halupczok, który w 1994 roku zmarł na ówczesnym Okrąglaku. Takich sportowców mamy kilku, kilkunastu i myślę, że powinniśmy zacząć od pięciu gwiazd, oczywiście po opracowaniu wzoru takiego wyróżnienia - mówi kierownik Stegu Areny.

Wśród innych postaci Tomasz Wróbel wymienia także Wojciecha Tyca, wieloletniego zawodnika Odry Opole czy Bartłomieja Bonka, sztangistę i medalistę olimpijskiego.

- Żeby była jasność: to nie ma być gloryfikacja tych, którzy już nie żyją, bo ja chciałbym, aby ci ludzie odsłaniali swoje gwiazdy - tłumaczy Wróbel. - Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawy, że takie postacie, które były olimpijczykami, reprezentantami Polski, medalistami na wielu imprezach międzynarodowych, mistrzami świata również, trzeba gloryfikować.

O tym komu przyznawana byłaby gwiazda decydowałaby fundacja albo powołane do tego gremium. Inicjatywę czeka teraz opracowanie odpowiedniego regulaminu.
Tomasz Wróbel
Tomasz Wróbel

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej 2019-06-19, godz. 11:00 "To był trudny rok szkolny". Komentują: Opolski Kurator Oświaty i naczelnik oświaty w Opolu - To był trudny i intensywny rok szkolny, było dużo zadań do realizacji - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' kurator oświaty Michał Siek, podsumow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »