Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-05, 19:15 Autor: Wiktoria Palarczyk

Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie

Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Zakończył się remont domu studenckiego "Niechcic", który znajduje się na kampusie Uniwersytetu Opolskiego. Obiekt zyskał nową elewację, jest podświetlany napis z nazwą i logiem uczelni. W budynku uszczelniono wszystkie okna, dzięki czemu uda się zaoszczędzić na rachunkach.
- Prace remontowe objęły także szczytową część elewacji i dachu akademika „Spójnik” oraz część pokoi w domu studenckim „Kmicic”. Zostały one gruntownie odnowione - mówi Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego.

- Cały akademik został już odmalowany, wymieniliśmy także wszystkie uszczelki. Studenci mogą już spokojnie sobie mieszkać w tych pokojach. Na "Niechcicu" pojawił się także nowy napis. Myślę, że to jeden z największych budynków w Opolu, widoczny z dużej odległości, jeszcze zanim wjedziemy do naszego miasta. W tej chwili powstaje tam nowy węzeł komunikacyjny. Za dwa lata ten wjazd do Opola będzie nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny - dodaje Kochański.

Prace remontowe kosztowały prawie 5 milionów złotych.
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 17:40 Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h Policjanci ze Strzelec Opolskich w miniony weekend (15-17.03) zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o przynajmniej 50 km/h w ter ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:30 Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji 'NowaPiątka'. Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18 ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:23 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi. Ratusz przygotowuje pierwszy etap zmian Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:00 Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejs ... Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane - takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w ... » więcej 2019-03-18, godz. 14:43 Przejmują konto na portalu społecznościowym i wyłudzają kod BLIK do banku. Uwaga na internetowych oszustów! Opolscy policjanci przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi przy wykorzystaniu jednorazowego kodu z aplikacji mobilnej banku. » więcej 2019-03-18, godz. 12:56 Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka Opolski sąd odwoławczy prawomocnie skazał na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata kobietę, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jej c ... » więcej 2019-03-18, godz. 11:00 Opole przeznaczy pieniądze na policyjne staże 88 tysięcy złotych trafi z budżetu Opola na Fundusz Wsparcia Policji. Umowę w tej sprawie opolski garnizon zawarł z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim. » więcej 2019-03-18, godz. 10:59 Bus Nowej Piątki ruszył w teren. W ramach akcji informacyjnej odwiedzi wszystkie gminy województwa Ruszyła akcja informacyjna na temat Nowej Piątki. Specjalny bus do końca kwietnia odwiedzi wszystkie gminy województwa opolskiego. Przeszkoleni pracownicy urz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »