Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-28, 17:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: PiS przeciw podwyżkom dla powiatowych urzędników

Sesja budżetowa Rady Powiatu Prudnickiego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Sesja budżetowa Rady Powiatu Prudnickiego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wzrost wynagrodzeń w prudnickim starostwie nie podoba się radnym Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego zagłosowali przeciw projektowi przyszłorocznego budżetu tego powiatu. Największe wydatki skonsumuje oświata. Wyniosą 17 mln złotych. Przyszłoroczny budżet tego powiatu uchwalono głosami radnych koalicji, która od 12 lat sprawuje władzę.
- Na wynagrodzenia w starostwie przeznaczono ponad sześć milionów złotych - mówi Dariusz Kolbek, radny powiatu prudnickiego z PiS. – Wzrost tych wydatków to prawie 700 tysięcy złotych. Nie najlepsza jest sytuacja w powiecie. Pielęgniarki chciałyby podwyżek, lekarze nam uciekają, są problemy z nauczycielami. W przyszłym roku będzie wykonana tylko jedna droga. To budzi zastrzeżenia. W związku z tym zagłosowaliśmy przeciw temu budżetowi.

Wzrost wynagrodzeń w starostwie władze powiatu tłumaczą niewielką różnicą w zarobkach urzędników z długim stażem oraz tych, którzy od niedawna pracują w tej instytucji.

- Przyszłoroczny budżet powiatu oceniam jako rozwojowy - argumentuje Radosław Roszkowski, starosta prudnicki z Platformy Obywatelskiej. - Jesteśmy bliscy podpisania umów na unijny projekt stworzenia pracowni automatyki przemysłowej Przemysł 4.0 w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Jesteśmy również bliscy podpisania umów na termomodernizację II Liceum Ogólnokształcącego. Planujemy także kolejne prace na drogach powiatowych. Więc przyszłoroczny budżet na pewno będzie wzbogacany o kolejne zadania.

Przyszłoroczne dochody budżetu powiatu prudnickiego mają wynieść 62 mln złotych. Na inwestycje przeznaczono ponad 11 mln złotych. Z tego ponad dziewięć milionów to unijne dofinansowanie. Do spłacenia pozostaje temu powiatowi 24 mln złotych długu.
Dariusz Kolbek
Radosław Roszkowski

Wiadomości z regionu

2019-12-11, godz. 21:30 Służby mundurowe województwa opolskiego podzieliły się opłatkiem. "Dziś życzymy sobie spokoju dla nas wszystkich" Jak najmniej interwencji i tyle samo wyjazdów do zdarzeń, co powrotów - tego życzyli sobie dziś (11.12) przedstawiciele kilkunastu służb mundurowych, które działają… » więcej 2019-12-11, godz. 21:00 Jak powiedzieć pacjentowi, że umiera? Jak rozmawiać z rodziną chorego? Warsztaty w urzędzie marszałkowskim Próba zrozumienia drugiej strony, niewyłączanie emocji, spokój i miejsce odpowiednie do rozmowy. Komunikowanie się z rodziną pacjenta umierającego było tematem… » więcej 2019-12-11, godz. 20:30 Brakuje wszystkiego. Strażacy z Kadłuba Turawskiego zbierają sprzęt dla ochotniczych jednostek na Ukrainie Od kasków, po węże i prądownice. Strażacy ochotnicy z Kadłuba Turawskiego nie tylko uczestniczą w lokalnych akcjach, ale ich pomoc sięga znacznie dalej. Jeżdżą… » więcej 2019-12-11, godz. 19:00 Zachorowania liczone w tysiącach. Eksperci apelują, żeby nie lekceważyć grypy Ponad 14 tysięcy osób w województwie opolskim od września trafiło do lekarza w związku z grypą, bądź chorobami grypopodobnymi. Hospitalizacji wymagało 13 osób… » więcej 2019-12-11, godz. 18:00 Śląski Wawel z nowym dachem. Zakończył się remont trwający od lipca. W planach kolejne prace Zakończyły się prace remontowe prowadzone w brzeskim zamku. Przez ostatnie miesiące zabytek zyskał nową więźbę i pokrycie dachowe. Renowacji doczekała się także… » więcej 2019-12-11, godz. 18:00 Cieplej, kolorowo i oszczędniej. Termomodernizacja PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu dobiegła końca Zakończyła się gruntowna modernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie nie tylko mają cieplej, ale i przytulniej, bo odświeżony… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Przywiózł amfetaminę z Niemiec i ukradł koła z felgami. Sąd skazał go na dwa lata więzienia 2 lata w więzieniu spędzi Dawid S. za przywiezienie z Niemiec 400 gramów amfetaminy, udzielanie narkotyków i kradzież kół z felgami w Kluczborku. » więcej 2019-12-11, godz. 16:45 Osadzeni w więzieniu w Strzelcach Opolskich skarżą się na złą jakość powietrza i pozywają gminę Osadzeni z Zakładu Karnego Nr 1 w Strzelcach Opolskich pozywają gminę z powodu złej jakości powietrza i domagają się odszkodowania w wysokości trzech i dwóch tysięcy… » więcej 2019-12-11, godz. 16:45 Opolska Fundacja DOM otrzymała nowego busa do transportu osób niepełnosprawnych Opolska fundacja DOM ma nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Bus z windą do transportu osób na wózkach, umożliwi dowóz podopiecznych na zajęcia. Kazimierz… » więcej 2019-12-11, godz. 16:15 Opole: Radio Sygnały zapraszają studentów na Jarmark Świąteczny Na kampusie Uniwersytetu Opolskiego trwa Jarmark Świąteczny. Opolscy studenci mogą skosztować przygotowanych dań, wziąć udział w konkursach i karaoke. W tym roku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »