Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-28, 17:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: PiS przeciw podwyżkom dla powiatowych urzędników

Sesja budżetowa Rady Powiatu Prudnickiego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Sesja budżetowa Rady Powiatu Prudnickiego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wzrost wynagrodzeń w prudnickim starostwie nie podoba się radnym Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego zagłosowali przeciw projektowi przyszłorocznego budżetu tego powiatu. Największe wydatki skonsumuje oświata. Wyniosą 17 mln złotych. Przyszłoroczny budżet tego powiatu uchwalono głosami radnych koalicji, która od 12 lat sprawuje władzę.
- Na wynagrodzenia w starostwie przeznaczono ponad sześć milionów złotych - mówi Dariusz Kolbek, radny powiatu prudnickiego z PiS. – Wzrost tych wydatków to prawie 700 tysięcy złotych. Nie najlepsza jest sytuacja w powiecie. Pielęgniarki chciałyby podwyżek, lekarze nam uciekają, są problemy z nauczycielami. W przyszłym roku będzie wykonana tylko jedna droga. To budzi zastrzeżenia. W związku z tym zagłosowaliśmy przeciw temu budżetowi.

Wzrost wynagrodzeń w starostwie władze powiatu tłumaczą niewielką różnicą w zarobkach urzędników z długim stażem oraz tych, którzy od niedawna pracują w tej instytucji.

- Przyszłoroczny budżet powiatu oceniam jako rozwojowy - argumentuje Radosław Roszkowski, starosta prudnicki z Platformy Obywatelskiej. - Jesteśmy bliscy podpisania umów na unijny projekt stworzenia pracowni automatyki przemysłowej Przemysł 4.0 w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Jesteśmy również bliscy podpisania umów na termomodernizację II Liceum Ogólnokształcącego. Planujemy także kolejne prace na drogach powiatowych. Więc przyszłoroczny budżet na pewno będzie wzbogacany o kolejne zadania.

Przyszłoroczne dochody budżetu powiatu prudnickiego mają wynieść 62 mln złotych. Na inwestycje przeznaczono ponad 11 mln złotych. Z tego ponad dziewięć milionów to unijne dofinansowanie. Do spłacenia pozostaje temu powiatowi 24 mln złotych długu.
Dariusz Kolbek
Radosław Roszkowski

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 22:45 Opolski "Ekonomik" podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych Staże i praktyki dla uczniów, do tego konkursy o podatkach i warsztaty. Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddzi ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:30 Przeciwnicy i zwolennicy deklaracji LGBT+ manifestowali w centrum Opola Fundacja Pro-Prawo do życia pojawiła się dziś (26.03) na placu Wolności w Opolu w towarzystwie przedstawicieli Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, by ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:00 Prudnik: minister dał zielone światło dla likwidacji dwóch szkół średnich Minister edukacji uznał racje władz powiatu prudnickiego, które wystąpiły z zażaleniem na postanowienie Opolskiego Kuratora Oświaty. Chodzi o likwidację dwóch ... » więcej 2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »