Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-24, 18:00 Autor: Wiktoria Palarczyk, Agnieszka Lubczańska

Biskup Andrzej Czaja: nie skracajcie tych świąt do wieczerzy wigilijnej i pasterki [FILM]

Biskup Andrzej Czaja: Rozradujcie się na nowo bliskością Boga! [FILM]
- Życzę wszystkim, żebyście otwarli szeroko drzwi swoich serc dla Boga i dla bliźniego. Życzę wam także umocnienia i odnowienia waszych więzi rodzinnych, bo do tego te święta skłaniają - zwrócił się do słuchaczy Radia Opole biskup ks. Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji opolskiej składa mieszkańcom regionu życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
- Nie skracajcie tych świąt do wieczerzy wigilijnej i pasterki. Pamiętajmy, że święta to oktawa, którą powinniśmy celebrować, aż do pierwszego dnia nowego roku. Te osiem dni to są urodziny Jezusa. To on jest przez ten czas najważniejszy. Zwracam się do wszystkich wiernych kościoła opolskiego, byście przez te osiem dni komunikowali Jezusa, przyjmowali go w komunii świętej, uczestniczcie we mszy świętej. Jeśli nie będzie to możliwe ze względu na uwarunkowania życia, to proszę przynajmniej o to, żebyście co dnia wstąpili do kościoła, podeszli do żłobka i adorowali Jezusa. Niech te osiem dni będą szczególnym czasem, takiego uwrażliwienia na drugiego człowieka. Rozradujecie się na nowo bliskością Boga.

- Życzę wszystkim, by z tej obecności Boga pośród nas, w szczególności w naszych świątyniach, przez te święta, najlepiej zaczerpnąć jak najwięcej. Życzę również umocnienia wiary, nadziei w pochyleniu nad tajemnicą miłości Boga ku nam, który w stajni i ubóstwie narodził się dla nas. Pięknych błogosławionych świąt, niech Boże Dziecię nam wszystkim błogosławi w naszej codzienności i w całym nowym 2019 roku - kończy życzenia bp opolski ks. Andrzej Czaja.
Bp ks. Andrzej Czaja 1
Bp ks. Andrzej Czaja 2

Wiadomości z regionu

2019-12-11, godz. 22:00 Mieszkańcy Brzegu poznali warianty przebiegu obwodnicy miasta. "Brzeg potrzebuje tej drogi" Spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu upłynęło znacznie spokojniej niż wczorajsze konsultacje w Lubszy. Wśród przybyłych… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Tegoroczne wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wykorzystane, trwają przygotowania do przyszłorocznych inw… - Zamykamy bieżący rok i działamy już w sprawie inwestycji przyszłorocznych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' wojewoda opolski Adrian Czubak o Funduszu… » więcej 2019-12-11, godz. 21:30 Służby mundurowe województwa opolskiego podzieliły się opłatkiem. "Dziś życzymy sobie spokoju dla nas wszystkich" Jak najmniej interwencji i tyle samo wyjazdów do zdarzeń, co powrotów - tego życzyli sobie dziś (11.12) przedstawiciele kilkunastu służb mundurowych, które działają… » więcej 2019-12-11, godz. 21:00 Jak powiedzieć pacjentowi, że umiera? Jak rozmawiać z rodziną chorego? Warsztaty w urzędzie marszałkowskim Próba zrozumienia drugiej strony, niewyłączanie emocji, spokój i miejsce odpowiednie do rozmowy. Komunikowanie się z rodziną pacjenta umierającego było tematem… » więcej 2019-12-11, godz. 20:30 Brakuje wszystkiego. Strażacy z Kadłuba Turawskiego zbierają sprzęt dla ochotniczych jednostek na Ukrainie Od kasków, po węże i prądownice. Strażacy ochotnicy z Kadłuba Turawskiego nie tylko uczestniczą w lokalnych akcjach, ale ich pomoc sięga znacznie dalej. Jeżdżą… » więcej 2019-12-11, godz. 19:00 Zachorowania liczone w tysiącach. Eksperci apelują, żeby nie lekceważyć grypy Ponad 14 tysięcy osób w województwie opolskim od września trafiło do lekarza w związku z grypą, bądź chorobami grypopodobnymi. Hospitalizacji wymagało 13 osób… » więcej 2019-12-11, godz. 18:00 Śląski Wawel z nowym dachem. Zakończył się remont trwający od lipca. W planach kolejne prace Zakończyły się prace remontowe prowadzone w brzeskim zamku. Przez ostatnie miesiące zabytek zyskał nową więźbę i pokrycie dachowe. Renowacji doczekała się także… » więcej 2019-12-11, godz. 18:00 Cieplej, kolorowo i oszczędniej. Termomodernizacja PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu dobiegła końca Zakończyła się gruntowna modernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie nie tylko mają cieplej, ale i przytulniej, bo odświeżony… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Przywiózł amfetaminę z Niemiec i ukradł koła z felgami. Sąd skazał go na dwa lata więzienia 2 lata w więzieniu spędzi Dawid S. za przywiezienie z Niemiec 400 gramów amfetaminy, udzielanie narkotyków i kradzież kół z felgami w Kluczborku. » więcej 2019-12-11, godz. 16:45 Osadzeni w więzieniu w Strzelcach Opolskich skarżą się na złą jakość powietrza i pozywają gminę Osadzeni z Zakładu Karnego Nr 1 w Strzelcach Opolskich pozywają gminę z powodu złej jakości powietrza i domagają się odszkodowania w wysokości trzech i dwóch tysięcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »