Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-24, 18:00 Autor: Wiktoria Palarczyk, Agnieszka Lubczańska

Biskup Andrzej Czaja: nie skracajcie tych świąt do wieczerzy wigilijnej i pasterki [FILM]

Biskup Andrzej Czaja: Rozradujcie się na nowo bliskością Boga! [FILM]
- Życzę wszystkim, żebyście otwarli szeroko drzwi swoich serc dla Boga i dla bliźniego. Życzę wam także umocnienia i odnowienia waszych więzi rodzinnych, bo do tego te święta skłaniają - zwrócił się do słuchaczy Radia Opole biskup ks. Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji opolskiej składa mieszkańcom regionu życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
- Nie skracajcie tych świąt do wieczerzy wigilijnej i pasterki. Pamiętajmy, że święta to oktawa, którą powinniśmy celebrować, aż do pierwszego dnia nowego roku. Te osiem dni to są urodziny Jezusa. To on jest przez ten czas najważniejszy. Zwracam się do wszystkich wiernych kościoła opolskiego, byście przez te osiem dni komunikowali Jezusa, przyjmowali go w komunii świętej, uczestniczcie we mszy świętej. Jeśli nie będzie to możliwe ze względu na uwarunkowania życia, to proszę przynajmniej o to, żebyście co dnia wstąpili do kościoła, podeszli do żłobka i adorowali Jezusa. Niech te osiem dni będą szczególnym czasem, takiego uwrażliwienia na drugiego człowieka. Rozradujecie się na nowo bliskością Boga.

- Życzę wszystkim, by z tej obecności Boga pośród nas, w szczególności w naszych świątyniach, przez te święta, najlepiej zaczerpnąć jak najwięcej. Życzę również umocnienia wiary, nadziei w pochyleniu nad tajemnicą miłości Boga ku nam, który w stajni i ubóstwie narodził się dla nas. Pięknych błogosławionych świąt, niech Boże Dziecię nam wszystkim błogosławi w naszej codzienności i w całym nowym 2019 roku - kończy życzenia bp opolski ks. Andrzej Czaja.
Bp ks. Andrzej Czaja 1
Bp ks. Andrzej Czaja 2

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »