Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-23, 08:00 Autor: Ewelina Laxy

Potrzebują używanych bud dla zwierząt i karmy. Każdy może pomóc

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt z Głubczyc apeluje o pomoc dla zwierząt [fot. pixabay.com]
Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt z Głubczyc apeluje o pomoc dla zwierząt [fot. pixabay.com]
Buda dla psa [fot. fb/Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt]
Buda dla psa [fot. fb/Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt]
Używane budy i karma dla zwierząt - Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt z Głubczyc apeluje o pomoc w opiece nad zwierzętami. Grupa zajmuje się nie tylko opieką nad opuszczonymi zwierzętami. Zabezpiecza też i dokarmia m.in. wolno żyjące koty, przeprowadza sterylizacje, a w niektórych przypadkach pomaga także właścicielom w opiece nad pupilami.
Jak mówi prezes stowarzyszenia Katarzyna Lenartowicz, każda pomoc, szczególnie w zimowym okresie jest na wagę złota.

- Są takie przypadki, że miał ktoś psa, już teraz nie ma, a buda stoi bezużyteczna. My takie budy przyjmujemy. Wspieramy osoby niezamożne i takie budy im przekazujemy. Karmę dla kotów suchą, każdą. Koty wolno bytujące nie wybrzydzają, one jedzą wszystko, a sucha karma, po prostu nie zamarza na dworze. Potrzebujemy również karmy dla młodych kotów.

Stowarzyszenie prowadzi działalność na skalę całego województwa również w internecie.

- Staramy się reagować, kiedy jakieś zwierzę się zagubi albo ktoś znajdzie w swoim sąsiedztwie opuszczonego psa czy kota - mówi Katarzyna Lenartowicz. - Każde udostępnienie naszego postu jest szansą na znalezienie nowych domów dla zwierząt, które mamy pod swoją opieką, ale nie tylko. Dzięki naszej stronie zwierzęta, które są zagubione wracają do właścicieli.

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt prowadzi w Głubczycach przytulisko dla zwierząt. Można tam dowozić potrzebne do jego działalności przedmioty i karmę.
Katarzyna Lenartowicz 1
Katarzyna Lenartowicz 2

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej 2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***