Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-21, 11:47 Autor: Ewelina Laxy

Społecznie zbierają pieniądze na budowę boiska "Chętnych do pomocy nie brakuje"

W Kosorowicach będą zbierać złom
W Kosorowicach będą zbierać złom
Będą zbierać złom, żeby wybudować wielofunkcyjne boisko. Mieszkańcy Kosorowic po raz drugi urządzają społeczną zbiórkę, której celem jest zebranie pieniędzy na budowę obiektu. W tym roku w imprezie wezmą udział gwiazdy programu Złomowisko.pl.
-W Kosorowicach zbieramy ten złom od domu do domu, nawiedzamy każdą posesją, ale do tego dochodzą jeszcze prędzej zgłoszone miejsca, gdzie możemy się wstawić, taki złom odebrać. Jest to nie tylko cała gmina Tarnów Opolski, ale wyjeżdżamy również poza teren gminy, jak i powiatu. Już w tym momencie mamy parę zgłoszeń spoza gminy, jest to powiat krapkowicki, powiat strzelecki - mówi Błażej Dyga, organizator zbiórki.

Mieszkańcy Kosorowic w tym roku wspólnie uzbierali pieniądze na budowę placu zabaw, który został otwarty w lipcu. Tym razem pieniądze mają umożliwić budowę obiektu, na którym znajdą się boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i tenisa. Organizatorzy zbiórki szacują, że koszt inwestycji sięgnie powyżej 200 tysięcy złotych.

- Powierzchnię na pewno będzie kładła specjalistyczna firma, tego nie jesteśmy w stanie zrobić, ale całe podłoże, obrzeża, ogrodzenie będziemy starali się wykonać we własnym zakresie. Nie odpuścimy. Tak naprawdę teraz zaczynamy. Zbiórka złomu będzie pierwszą z takich akcji, która w większym stopniu zasili konto naszej zrzutki - zaznacza Błażej Dyga.

Budowę boiska można wesprzeć też za pośrednictwem zbiórki internetowej na portalu zrzutka.pl pod nazwą "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco".

Zbiórka złomu odbędzie się 5 stycznia. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Błażej Dyga 1
Błażej Dyga 2

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 21:30 Raport dnia: 12 nowych przypadków COVID-19 w województwie opolskim. Nie ma ofiar śmiertelnych. Mamy też 6 ozdrowieńców Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 250 osób. Zmarło 47 osób, a 325 ozdrowiało. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u 622… » więcej 2020-05-28, godz. 21:15 Publiczne żłobki w Opolu uruchomiły mniej niż połowę miejsc. Są zwolnienia z opłat podczas nieobecności dzieci Żłobki w Opolu w związku z zaleceniami sanitarnymi uruchomiły około 40% miejsc, dlatego rodzice, których pociechy muszą pozostać w domach, będą zwolnieni z opłat… » więcej 2020-05-28, godz. 21:00 Na Politechnikę Opolską powróci tylko część studentów Na Politechnice Opolskiej od 1 czerwca zostaną wznowione zajęcia, ale tylko na dwóch wydziałach. Na uczelnię powrócą studenci elektrotechniki oraz wychowania fizycznego… » więcej 2020-05-28, godz. 20:30 Do połowy czerwca będzie znana dalsza rola kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala w zwalczaniu epidemii Szpital monoprofilowy w Kędzierzynie-Koźlu prawdopodobnie będzie w najbliższym czasie wracać do trybu funkcjonowania sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. » więcej 2020-05-28, godz. 19:18 Opolscy ozdrowieńcy oddali 3 litry osocza na wspomaganie leczenia zakażonych koronawirusem W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu do tej pory udało się pobrać 3 litry osocza (15 porcji) od czterech osób, które pokonały koronawirusa… » więcej 2020-05-28, godz. 18:25 Rudziczka: duża wiejska szkoła podstawowa doczeka się nowoczesnego boiska Wielofunkcyjne boisko będzie miała wieś Rudziczka. Wśród szkół gminy Prudnik tamtejsza podstawówka ma najgorszą bazę sportową. Do przetargu na to zadanie przystąpiło… » więcej 2020-05-28, godz. 18:23 Raport MZ: 3 nowe przypadki COVID-19 na Opolszczyźnie. Kolejnych 6 osób pokonało chorobę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 225 nowych potwierdzonych przypadkach zakażonych koronawirusem w kraju i 8 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie COVID-19… » więcej 2020-05-28, godz. 17:01 Na czas pandemii opolscy radni wstrzymali możliwość spożywania alkoholu na bulwarach nadodrzańskich. Zdania były podzi… Opolscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zakazu picia alkoholu na bulwarach nadodrzańskich w czasie pandemii. To inicjatywa komendanta policji w Opolu, który tłumaczył… » więcej 2020-05-28, godz. 16:31 Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez… Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa. » więcej 2020-05-28, godz. 16:10 Urząd marszałkowski przekazuje kolejną pomoc dla placówek medycznych na Opolszczyźnie Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafił sprzęt do badania wymazów na obecność koronawirusa. Diagnoza jednej próbki trwa około godziny, a w ciągu doby można wykonać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »