Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-21, 11:47 Autor: Ewelina Laxy

Społecznie zbierają pieniądze na budowę boiska "Chętnych do pomocy nie brakuje"

W Kosorowicach będą zbierać złom
W Kosorowicach będą zbierać złom
Będą zbierać złom, żeby wybudować wielofunkcyjne boisko. Mieszkańcy Kosorowic po raz drugi urządzają społeczną zbiórkę, której celem jest zebranie pieniędzy na budowę obiektu. W tym roku w imprezie wezmą udział gwiazdy programu Złomowisko.pl.
-W Kosorowicach zbieramy ten złom od domu do domu, nawiedzamy każdą posesją, ale do tego dochodzą jeszcze prędzej zgłoszone miejsca, gdzie możemy się wstawić, taki złom odebrać. Jest to nie tylko cała gmina Tarnów Opolski, ale wyjeżdżamy również poza teren gminy, jak i powiatu. Już w tym momencie mamy parę zgłoszeń spoza gminy, jest to powiat krapkowicki, powiat strzelecki - mówi Błażej Dyga, organizator zbiórki.

Mieszkańcy Kosorowic w tym roku wspólnie uzbierali pieniądze na budowę placu zabaw, który został otwarty w lipcu. Tym razem pieniądze mają umożliwić budowę obiektu, na którym znajdą się boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i tenisa. Organizatorzy zbiórki szacują, że koszt inwestycji sięgnie powyżej 200 tysięcy złotych.

- Powierzchnię na pewno będzie kładła specjalistyczna firma, tego nie jesteśmy w stanie zrobić, ale całe podłoże, obrzeża, ogrodzenie będziemy starali się wykonać we własnym zakresie. Nie odpuścimy. Tak naprawdę teraz zaczynamy. Zbiórka złomu będzie pierwszą z takich akcji, która w większym stopniu zasili konto naszej zrzutki - zaznacza Błażej Dyga.

Budowę boiska można wesprzeć też za pośrednictwem zbiórki internetowej na portalu zrzutka.pl pod nazwą "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco".

Zbiórka złomu odbędzie się 5 stycznia. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Błażej Dyga 1
Błażej Dyga 2

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »