Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-05, 11:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Zbierają złom, żeby własnymi siłami wybudować boisko wielofunkcyjne w Kosorowicach

Zbierają złom, żeby własnymi siłami wybudować boisko wielofunkcyjne w Kosorowicach [fot. Wiktoria Palarczyk]
Zbierają złom, żeby własnymi siłami wybudować boisko wielofunkcyjne w Kosorowicach [fot. Wiktoria Palarczyk]
Od świtu 8 ekip odwiedza kolejne miejscowości na Opolszczyźnie w poszukiwaniu złomu. Ruszyła już druga kosorowicka zbiórka, której celem jest zebranie pieniędzy na nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Gośćmi specjalnymi wydarzenia są gwiazdy programu Zlomowisko.pl emitowanego na Discovery Channel.
- Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego odzewu. Pomimo tego, że termin zgłoszeń już minął, to ludzie wciąż do nas dzwonią - mówi Błażej Dyga, pomysłodawca zbiórki.

- Jest tego naprawdę masa. Pogoda nam nie dopisuje. Zbieramy złom z całego województwa, od Strzelec Opolskich, po same Głubczyce. Jak na razie największy gadżet, jaki otrzymaliśmy to są dwie formy odlewnicze. Szacujemy, że będzie to około 5 ton i to w jednym miejscu tyle zebraliśmy. Oby takich więcej. Ta zbiórka nam na pewno nie wystarczy, już planujemy kolejne akcje. Moim marzeniem jest, żeby to boisko otworzyć do pierwszego dnia wakacji - dodaje Dryga.

Zaproszenie do udziału w akcji po raz kolejny przyjęły gwiazdy telewizji: Marek "Krzykacz" Pawłowski oraz Rafał "Kapitan" Jawor, a także Sonia i Rafał Lokwencowie.

- Przyjechałem tutaj, żeby zebrać złom i pomóc. Warto brać udział w takich akcjach, człowiek od razu czuje się potrzebny - mówi "Krzykacz".

- Jest zimno, wilgotno, ale nie poddajemy się. Jak będziemy ładować te tony złomu to powinniśmy się trochę rozgrzać - dodaje "Łoś".

Przypomnijmy. Podczas pierwszej zbiórki, którą przeprowadzono na początku zeszłego roku udało się zebrać ponad 20 ton żelastwa o wartości około 17 tysięcy złotych.Te pieniądze zostały przeznaczone na budowę nowego placu zabaw w Kosorowicach.

Dodajmy, że Radio Opole objęło zbiórkę patronatem medialnym.
Błażej Dyga
"Łoś", "Krzykacz"

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »