Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-05, 11:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Zbierają złom, żeby własnymi siłami wybudować boisko wielofunkcyjne w Kosorowicach

Zbierają złom, żeby własnymi siłami wybudować boisko wielofunkcyjne w Kosorowicach [fot. Wiktoria Palarczyk]
Zbierają złom, żeby własnymi siłami wybudować boisko wielofunkcyjne w Kosorowicach [fot. Wiktoria Palarczyk]
Od świtu 8 ekip odwiedza kolejne miejscowości na Opolszczyźnie w poszukiwaniu złomu. Ruszyła już druga kosorowicka zbiórka, której celem jest zebranie pieniędzy na nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Gośćmi specjalnymi wydarzenia są gwiazdy programu Zlomowisko.pl emitowanego na Discovery Channel.
- Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego odzewu. Pomimo tego, że termin zgłoszeń już minął, to ludzie wciąż do nas dzwonią - mówi Błażej Dyga, pomysłodawca zbiórki.

- Jest tego naprawdę masa. Pogoda nam nie dopisuje. Zbieramy złom z całego województwa, od Strzelec Opolskich, po same Głubczyce. Jak na razie największy gadżet, jaki otrzymaliśmy to są dwie formy odlewnicze. Szacujemy, że będzie to około 5 ton i to w jednym miejscu tyle zebraliśmy. Oby takich więcej. Ta zbiórka nam na pewno nie wystarczy, już planujemy kolejne akcje. Moim marzeniem jest, żeby to boisko otworzyć do pierwszego dnia wakacji - dodaje Dryga.

Zaproszenie do udziału w akcji po raz kolejny przyjęły gwiazdy telewizji: Marek "Krzykacz" Pawłowski oraz Rafał "Kapitan" Jawor, a także Sonia i Rafał Lokwencowie.

- Przyjechałem tutaj, żeby zebrać złom i pomóc. Warto brać udział w takich akcjach, człowiek od razu czuje się potrzebny - mówi "Krzykacz".

- Jest zimno, wilgotno, ale nie poddajemy się. Jak będziemy ładować te tony złomu to powinniśmy się trochę rozgrzać - dodaje "Łoś".

Przypomnijmy. Podczas pierwszej zbiórki, którą przeprowadzono na początku zeszłego roku udało się zebrać ponad 20 ton żelastwa o wartości około 17 tysięcy złotych.Te pieniądze zostały przeznaczone na budowę nowego placu zabaw w Kosorowicach.

Dodajmy, że Radio Opole objęło zbiórkę patronatem medialnym.
Błażej Dyga
"Łoś", "Krzykacz"

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 21:30 Raport dnia: 12 nowych przypadków COVID-19 w województwie opolskim. Nie ma ofiar śmiertelnych. Mamy też 6 ozdrowieńców Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 250 osób. Zmarło 47 osób, a 325 ozdrowiało. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u 622… » więcej 2020-05-28, godz. 21:15 Publiczne żłobki w Opolu uruchomiły mniej niż połowę miejsc. Są zwolnienia z opłat podczas nieobecności dzieci Żłobki w Opolu w związku z zaleceniami sanitarnymi uruchomiły około 40% miejsc, dlatego rodzice, których pociechy muszą pozostać w domach, będą zwolnieni z opłat… » więcej 2020-05-28, godz. 21:00 Na Politechnikę Opolską powróci tylko część studentów Na Politechnice Opolskiej od 1 czerwca zostaną wznowione zajęcia, ale tylko na dwóch wydziałach. Na uczelnię powrócą studenci elektrotechniki oraz wychowania fizycznego… » więcej 2020-05-28, godz. 20:30 Do połowy czerwca będzie znana dalsza rola kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala w zwalczaniu epidemii Szpital monoprofilowy w Kędzierzynie-Koźlu prawdopodobnie będzie w najbliższym czasie wracać do trybu funkcjonowania sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. » więcej 2020-05-28, godz. 19:18 Opolscy ozdrowieńcy oddali 3 litry osocza na wspomaganie leczenia zakażonych koronawirusem W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu do tej pory udało się pobrać 3 litry osocza (15 porcji) od czterech osób, które pokonały koronawirusa… » więcej 2020-05-28, godz. 18:25 Rudziczka: duża wiejska szkoła podstawowa doczeka się nowoczesnego boiska Wielofunkcyjne boisko będzie miała wieś Rudziczka. Wśród szkół gminy Prudnik tamtejsza podstawówka ma najgorszą bazę sportową. Do przetargu na to zadanie przystąpiło… » więcej 2020-05-28, godz. 18:23 Raport MZ: 3 nowe przypadki COVID-19 na Opolszczyźnie. Kolejnych 6 osób pokonało chorobę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 225 nowych potwierdzonych przypadkach zakażonych koronawirusem w kraju i 8 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie COVID-19… » więcej 2020-05-28, godz. 17:01 Na czas pandemii opolscy radni wstrzymali możliwość spożywania alkoholu na bulwarach nadodrzańskich. Zdania były podzi… Opolscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zakazu picia alkoholu na bulwarach nadodrzańskich w czasie pandemii. To inicjatywa komendanta policji w Opolu, który tłumaczył… » więcej 2020-05-28, godz. 16:31 Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez… Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa. » więcej 2020-05-28, godz. 16:10 Urząd marszałkowski przekazuje kolejną pomoc dla placówek medycznych na Opolszczyźnie Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafił sprzęt do badania wymazów na obecność koronawirusa. Diagnoza jednej próbki trwa około godziny, a w ciągu doby można wykonać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »