Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-19, 15:30 Autor: Magdalena Szybińska

"Ten zawód to przede wszystkim misja" - posłanka i nauczycielka Katarzyna Czochara o proteście nauczycieli

Katarzyna Czochara [fot. Paula Hołubowicz]
Katarzyna Czochara [fot. Paula Hołubowicz]
Związek Nauczycielstwa Polskiego prowadzi ogólnopolską akcję protestacyjną. Domaga się 1000 zł podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli i pracowników oświaty. Do tego tematu w "Loży Radiowej" odniosła się Katarzyna Czochara.
- Podejmując ten trudny zawód powinno się pamiętać, że jest to przede wszystkim misja - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości, z zawodu nauczycielka. - Zatrudniając się w szkole ja miała świadomość, jakie będę miała wynagrodzenie. Pamiętam, kiedy byłam nauczycielem-stażystką miałam 600 zł. Nie narzekałam z tego powodu. Musiałam wiele miesięcy odpracować, masę dokumentów przygotować, zdać później tzw. egzamin, czyli zrobić "awans zawodowy" po to, żeby mieć kolejny stopień po to, żeby troszeczkę więcej zarabiać - powiedziała Katarzyna Czochara.

Nauczyciele, którzy przyłączają się do akcji, korzystają ze zwolnień L4 i nie prowadzą zajęć lekcyjnych. Po policjantach i pracownikach sądownictwa to kolejna grupa zawodowa, która przyjęła taką formę protestu. Prezes ZNP poinformował wczoraj (18.12), że w chwili obecnej na zwolnieniach lekarskich przebywa prawie 11 tysięcy nauczycieli.
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »