Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-14, 11:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Wraca ruch na DK 45 między Większycami i Reńską Wsią

Skrzyżowanie w Reńskiej Wsi zostało przebudowane na rondo [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Skrzyżowanie w Reńskiej Wsi zostało przebudowane na rondo [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jeszcze przed świętami kierowcy będą mogli korzystać z krajowej 45 między rondami w Większycach i Reńską Wsią. Mimo, że remont drogi zakończy się w przyszłym roku to ruch na tym odcinku wróci wcześniej.
Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu podkreśla, że formalnie jest to plac budowy, ale aby ułatwić życie kierowcom droga będzie otwarta dla ruchu. - Wykonaliśmy tam oznakowanie poziome i pionowe, ponadto będzie działało oświetlenie. Zapewniam, że będzie bezpiecznie, bo inaczej nie odważylibyśmy się dopuścić tam ruchu - zaznaczył.

Kierowcy korzystają także z odcinka między Komornem a Większycami mimo, że budowa się nie skończyła. - I tu mam podwójny apel. Ja rozumiem, że lokalni kierowcy dojeżdżają do domu, natomiast ci, którzy jadą w kierunku Raciborza powinni zachować szczególną uwagę, ponieważ to jest nadal plac budowy.

Dodajmy, że według oficjalnej zapowiedzi remont drogi krajowej 45 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim ma się zakończyć w październiku przyszłego roku. Jednak dzisiaj w GDDKiA dowiedzieliśmy się, że jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą to prace zakończą się w pierwszej połowie 2019.

Przypomnijmy inwestycja na DK 45 obejmuje rozbudowę drogi na odcinku od Reńskiej Wsi przez Większyce, Komorno do Poborszowa i wybudowanie ronda na styku dróg krajowych nr 45 i 38 z drogą wojewódzką nr 418. Koszt inwestycji to 30 mln złotych.
Przemysław Maliszkiewicz 1
Przemysław Maliszkiewicz 2

Wiadomości z regionu

2019-03-24, godz. 16:57 Opolskie morsy oficjalnie zakończyły sezon na lodowate kąpiele. Do morsowania wrócą w listopadzie Chociaż kąpieli w przeręblu nie było dużo, dla opolskich morsów sezon był bardzo udany. To za sprawią wielu nowych osób, które dołączyły do grona amatorów kąp ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:31 Marcin Ociepa zaprezentował "Strategię dla rozwoju" dla województwa opolskiego. Towarzyszył mu wicepremier Jarosław Go ... Silna rodzina, nowoczesna gospodarka, udrożnienie Odry - to pięć priorytetów Marcina Ociepy, który dziś (24.03) podczas konwencji programowej zaprezentował sw ... » więcej 2019-03-24, godz. 15:00 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi? Do poniedziałku można wypełniać specjalne ankiety Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-24, godz. 11:54 Ratownicy testowali karetki na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim Karetki zakupione przez Krapkowickie Centrum Zdrowia w Krapkowicach przeszły testy na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. » więcej 2019-03-24, godz. 11:52 Dystrybutor substancji zalegającej na polach w Strzelcach Opolskich wyjaśniał mieszkańcom czym są tajemnicze hałdy W związku z doniesieniami o szkodliwości pryzm znajdujących się w Strzelcach Opolskich na polach za Osiedlem Piastów Śląskich, wytwórcy carbotery (produktu ub ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:23 Dobrzeń Wielki chce odzyskać utracone sołectwa. Będzie wniosek do MSWiA Radni Dobrzenia Wielkiego na najbliższej sesji (28.03) po raz trzeci podejmą uchwałę i będą wnioskować do MSWiA za pośrednictwem wojewody opolskiego o odwróce ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:25 Co czwarte pozwolenie na pracę w naszym regionie jest uchylane. Cudzoziemcy rezygnują z przyjazdu lub z pracy 1/4 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wydanych przez Opolski Urząd Wojewódzki w ciągu roku jest uchylanych. Dzieje się tak w przypadk ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:23 Dziś po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów - Data nie jest przypadkowa - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Janusz Oszytko z Delegatury IPN w Opolu. W tym roku przypada 75. rocznica zamordo ... » więcej 2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »