Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-10, 14:45 Autor: Ewelina Laxy

Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność

Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność [fot. pixabay.com]
Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność [fot. pixabay.com]
Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem dla oszustów działających w internecie.
Jak mówi st. sierż. Dariusz Świątczak, zalecane jest korzystanie ze znanych, renomowanych stron sklepów, na których znajdziemy dobre opinie innych klientów. Kupujący powinni też zwracać uwagę na to, czy dostępny jest adres i numer telefonu sklepu internetowego:

- Warto przed zakupem zadzwonić pod podany numer telefonu, aby przekonać się, że dane, które widnieją na stronie internetowej, nie są danymi zupełnie zmyślonymi. Przeczytajmy komentarze, opinie dotyczące danego sklepu internetowego. Oferty, które mają bardzo dużo niepochlebnych opinii warto omijać. Przestrzegamy również przed różnego rodzaju "dobrymi okazjami". One często są tylko haczykiem, po to, aby wyciągnąć od nas pieniądze.

Niebezpieczne mogą być też wiadomości e-mail, które otrzymujemy.

- W okresie przedświątecznym pojawia się coraz więcej korespondencji handlowej z niewiadomego źródła. One odsyłają nas do fałszywych stron, przypominających te, które znamy - mówi Świątczak.

- W najgorszym wypadku, po kliknięciu takiego linka możemy utracić nasze dane przechowywane na komputerze. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową nazwy sklepu, od którego mail dostaliśmy. Zwróćmy uwagę, czy adres internetowy takiego sklepu jest adresem zabezpieczonym. O tym świadczy chociażby symbol kłódki przy pasku z adresem.

Policjanci apelują o zachowanie czujności i przypominają, że oszuści korzystają z coraz nowszych metod.
st. sierż. Dariusz Świątczak 1
st. sierż. Dariusz Świątczak 2

Wiadomości z regionu

2019-11-14, godz. 20:30 Politechnika Opolska będzie współpracować z gminą Łubniany. Edukacja, nowe technologie i ochrona środowiska Wdrażanie technologii energooszczędnych i IT w gminie Łubniany, przestrzeń do odbywania staży i praktyk przez studentów i pracowników naukowych Politechniki Opolskiej… » więcej 2019-11-14, godz. 19:30 Studenci Politechniki Opolskiej projektują dwa nowe łaziki marsjańskie. "Powiększamy nasz zespół" Studenci Politechniki Opolskiej, działający w ramach zespołu Clever Cameleon rozpoczynają pracę nad skonstruowaniem dwóch nowych łazików marsjańskich. Maszyny… » więcej 2019-11-14, godz. 19:25 Prudniccy seniorzy dobrze sobie radzą, ale nie wszyscy z nich mogą uczestniczyć w miejskich imprezach O trudnościach i sukcesach środowiska seniorów dyskutowano w Prudniku. Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele miejscowych stowarzyszeń, Uniwersytetu… » więcej 2019-11-14, godz. 18:30 Jest akt oskarżenia ws. byłego burmistrza Głogówka. Samorządowiec wystąpił o warunkowe umorzenie postępowania Do trzech lat więzienia grozi byłemu burmistrzowi Głogówka. Akt oskarżenia przeciw niemu skierowano do sądu. Andrzejowi K. zarzuca się, że wbrew zastrzeżeniu właściciela… » więcej 2019-11-14, godz. 18:05 Przypominają o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów na drogach. Trwa policyjna akacja "Niechronieni uczestnicy ruchu… W ramach ogólnopolskiej akcji 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego' policjanci w całym kraju prowadzą wzmożone kontrole w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów… » więcej 2019-11-14, godz. 17:21 Opole z lepszym wynikiem niż Wrocław. Niestety... chodzi o smog Tegoroczny limit dni z maksymalnym stężeniem PM10 w powietrzu został już w Opolu przekroczony o pięć dni - informują przedstawiciele Opolskiego Alarmu Smogowego… » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Młody mężczyzna zginął podczas naprawy opony. Sprawę badają prokuratura i PIP 32-letni pracownik warsztatu samochodowego zginął przy naprawianiu opony ciężarówki. Do zdarzenia doszło wczoraj (13.11) popołudniu w okolicach Grodkowa. » więcej 2019-11-14, godz. 16:50 "Akacjowa i Leszczynowa wymagają naprawy". Mieszkańcy Opola piszą ws. remontu Mieszkańcy ulic Akacjowej i Leszczynowej w Opolu chcą naprawy dróg dojazdowych do ich posesji, które zostały uszkodzone w trakcie wymiany sieci wodno-kanalizacyjnej… » więcej 2019-11-14, godz. 16:23 Wyróżnienia, odznaki i medale dla pracowników służby cywilnej i policjantów opolskiego garnizonu Pracownicy służby cywilnej odebrali wyróżnienia za rzetelną pracę i przyczynianie się do lepszego funkcjonowania urzędów administracji rządowej. Wspólnie z opolskimi… » więcej 2019-11-14, godz. 16:00 Opolanie zapłacą więcej za wywóz odpadów komunalnych Z nowym rokiem w Opolu o prawie 100 procent wzrosną opłaty za wywóz odpadów niesegregowanych. Podwyżkę umożliwia uchwalona w lipcu przez sejm nowelizacja tak zwanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »