Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-10, 14:45 Autor: Ewelina Laxy

Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność

Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność [fot. pixabay.com]
Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność [fot. pixabay.com]
Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem dla oszustów działających w internecie.
Jak mówi st. sierż. Dariusz Świątczak, zalecane jest korzystanie ze znanych, renomowanych stron sklepów, na których znajdziemy dobre opinie innych klientów. Kupujący powinni też zwracać uwagę na to, czy dostępny jest adres i numer telefonu sklepu internetowego:

- Warto przed zakupem zadzwonić pod podany numer telefonu, aby przekonać się, że dane, które widnieją na stronie internetowej, nie są danymi zupełnie zmyślonymi. Przeczytajmy komentarze, opinie dotyczące danego sklepu internetowego. Oferty, które mają bardzo dużo niepochlebnych opinii warto omijać. Przestrzegamy również przed różnego rodzaju "dobrymi okazjami". One często są tylko haczykiem, po to, aby wyciągnąć od nas pieniądze.

Niebezpieczne mogą być też wiadomości e-mail, które otrzymujemy.

- W okresie przedświątecznym pojawia się coraz więcej korespondencji handlowej z niewiadomego źródła. One odsyłają nas do fałszywych stron, przypominających te, które znamy - mówi Świątczak.

- W najgorszym wypadku, po kliknięciu takiego linka możemy utracić nasze dane przechowywane na komputerze. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową nazwy sklepu, od którego mail dostaliśmy. Zwróćmy uwagę, czy adres internetowy takiego sklepu jest adresem zabezpieczonym. O tym świadczy chociażby symbol kłódki przy pasku z adresem.

Policjanci apelują o zachowanie czujności i przypominają, że oszuści korzystają z coraz nowszych metod.
st. sierż. Dariusz Świątczak 1
st. sierż. Dariusz Świątczak 2

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 23:03 W Domecku drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala W Domecku (gm.Komprachcice, pow.opolski) drzewo spadło na mężczyznę. Do zdarzenia doszło przy ul. Opolskiej, tuż przed godz. 12.00. » więcej 2019-02-23, godz. 23:01 Wiktor Andryszczak zdobył mistrzostwo Polski w miniżużlu na lodzie. Za nami 15. Opolska Gala Żużla na lodzie [FILM, GA ... Wikor Andryszczak został zwycięzcą XV Opolskiej Gali Żużla na lodzie. W zorganizowanych po raz pierwszy podczas gali, indywidualnych mistrzostwach Polski w mi ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:42 Elewi złożyli przysięgę w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Teraz krótka przepustka i szkolenie specjalistyczne Uroczystą Przysięgę Wojskową w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyło dziś 56 elewów służby przygotowawczej. Chętni zostali wcieleni 7 stycznia i ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:37 IPN przeprowadzi prace poszukiwawcze koło Głuchołaz, może uda się zlokalizować masową mogiłę więźniów zamordowanych w ... Nadal nieznane pozostają miejsca kaźni wielu więźniów, ofiar nazistowskich Marszów Śmierci. Zimą 1945 roku, Niemcy uciekając przed Armią Czerwoną, ewakuowali ... » więcej 2019-02-23, godz. 15:30 Wodzili niedźwiedzia w Sławicach. Mieszkańcy gościli barwny korowód z berem i księdzem na czele Od rana barwny korowód wędrował od domu do domu, życząc szczęścia mieszkańcom Sławic. Nie mogło oczywiście zabraknąć bera, księdza, muzykantów i Cyganki. » więcej 2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »