Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-04, 21:15 Autor: Katarzyna Doros

Najwięcej błędów na drodze popełniają młodzi kierowcy. Opolska policja edukuje studentów "Przyhamuj - życie przed Tobą"

Symulator dachowania
Symulator dachowania
Kampania "Przyhamuj - życie przed Tobą" na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Kampania "Przyhamuj - życie przed Tobą" na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
O tym, że policyjne statystyki mogą przestraszyć, przekonali się dziś (04.12) studenci Politechniki Opolskiej. Kierowcy w wieku od 18 do 24 lat są szczególnie zagrożeni jako ofiary i sprawcy wypadków drogowych.
Podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przestrzegał żaków przed konsekwencjami m.in. nadmiernej prędkości.

- Chcemy uświadomić młodym ludziom, że bardzo często wypadków można uniknąć, że mogą mieć wpływ na to, co dzieje się na drodze - mówi Milewski. - Wypadku nie powoduje drzewo, nie powoduje droga, tylko właśnie kierowca, jego błędy, a tych niestety wśród młodych kierowców jest najwięcej. Do tej pory spotykaliśmy się z uczniami szkół średnich, teraz docieramy do studentów, bo ta grupa wiekowa 18-24 lata, to grupa, która powoduje najwięcej wypadków drogowych i wśród której najwięcej osób ginie.

Zdaniem studentów przez pierwsze dwa lata kierowcy jeżdżą bardzo ostrożnie, a dopiero z czasem nabierają złudnej pewności siebie.

- Prędkość jest prawdziwym zabójcą, to wniosek po zobaczeniu zdjęć z policyjnej prezentacji - zauważa Dominika. - Jeśli jest taka pogoda, jaką mamy teraz, to czas reakcji jest wydłużony. A jednak nie oszukujmy się, stoi ograniczenie do 50 km/h, a każdy przyjmuje, że spokojnie te 60-70 km/h może jechać, bo policja nie zatrzyma i nic z tym nie zrobi. Powinniśmy jednak starać się nie przekraczać prędkości.

W ramach kampanii "Przyhamuj - życie przed Tobą" opolscy studenci mogli na specjalnym symulatorze "przeżyć" wypadek samochodowy.
podinspektor Maciej Milewski
studentka

Wiadomości z regionu

2019-08-22, godz. 16:04 Kolizja trzech aut "pod taśmociągiem" na DK 45 Do groźnie wyglądającej kolizji 3 aut osobowych doszło w Zimnicach Wielkich, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 Opole - Racibórz oraz drogi wojewódzkiej w k ... » więcej 2019-08-22, godz. 16:00 Zamiast sanatorium mieszkania? Właściciel ośrodka w Suchym Borze chce zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Dalej nie wiadomo czy rehabilitacja wróci do Suchego Boru. Ponad rok po sprzedaży przez Stobrawskie Centrum Medyczne ośrodka prywatnej firmie, wydaje się, że ... » więcej 2019-08-22, godz. 15:44 Wypadek na budowie w Mosznej. Ziemia przysypała jednego z pracowników Pracownik został przysypany ziemią w wykopie. Do zdarzenia doszło przed godziną 14.00 - informuje kapitan Damian Skowroński z KW PSP w Opolu. » więcej 2019-08-22, godz. 15:37 Mieszkaniec Kluczborka przechowywał w mieszkaniu 200 gramów narkotyków. Zatrzymano też 3 innych mężczyzn Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych postawiła prokuratura 34-letniemu mieszkańcowi Kluczborka. Zabezpieczono amfetaminę ... » więcej 2019-08-22, godz. 15:00 Opole: młody kierowca rozbił bmw na latarni. Miał w organizmie ponad promil alkohol Pijany 22-latek z powiatu prudnickiego stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup. Około godziny 4:30 rano policja otrzymała zgłoszenie o wypadku na ul ... » więcej 2019-08-22, godz. 14:30 Przedstawiciele ruchu Kukiz 15 przestrzegają samorządowców. Ich zdaniem, w kraju odbędą się wkrótce przedterminowe wyb ... Parlamentarzyści ruchu Kukiz 15 uważają, że po jesiennych wyborach parlamentarnych, w kraju zostaną rozpisane przedterminowe wybory samorządowe. Politycy poin ... » więcej 2019-08-22, godz. 14:30 Uwaga kierowcy - spore utrudnienia drogowe w Kędzierzynie-Koźlu Kierowcy jadący przez Kędzierzyn-Koźle muszą liczyć się z utrudnieniami na skrzyżowaniu ulic Dunikowskiego, Wyspiańskiego i Kłodnickiej. Drogowcy przystąpili ... » więcej 2019-08-22, godz. 14:00 "Tu odnowisz ciało i duszę". Kamień Śląski stara się o certyfikat Kamień Śląski w gminie Gogolin stara się o certyfikat Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce, czyli markowego produktu turystycznego Stowarzyszenia Polska Sieć Odn ... » więcej 2019-08-22, godz. 13:30 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej 2019-08-22, godz. 13:30 Egzotyczne piranie w wyrobisku niedaleko Choruli Nie suma, leszcza czy płotkę, ale piranie wyłowili wędkarze ze zbiornika dawnej żwirowni znajdującego się między Chorulą a Kątami Opolskimi. W ciągu ostatnich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »