Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-04, 21:15 Autor: Katarzyna Doros

Najwięcej błędów na drodze popełniają młodzi kierowcy. Opolska policja edukuje studentów "Przyhamuj - życie przed Tobą"

Symulator dachowania
Symulator dachowania
Kampania "Przyhamuj - życie przed Tobą" na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Kampania "Przyhamuj - życie przed Tobą" na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
O tym, że policyjne statystyki mogą przestraszyć, przekonali się dziś (04.12) studenci Politechniki Opolskiej. Kierowcy w wieku od 18 do 24 lat są szczególnie zagrożeni jako ofiary i sprawcy wypadków drogowych.
Podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przestrzegał żaków przed konsekwencjami m.in. nadmiernej prędkości.

- Chcemy uświadomić młodym ludziom, że bardzo często wypadków można uniknąć, że mogą mieć wpływ na to, co dzieje się na drodze - mówi Milewski. - Wypadku nie powoduje drzewo, nie powoduje droga, tylko właśnie kierowca, jego błędy, a tych niestety wśród młodych kierowców jest najwięcej. Do tej pory spotykaliśmy się z uczniami szkół średnich, teraz docieramy do studentów, bo ta grupa wiekowa 18-24 lata, to grupa, która powoduje najwięcej wypadków drogowych i wśród której najwięcej osób ginie.

Zdaniem studentów przez pierwsze dwa lata kierowcy jeżdżą bardzo ostrożnie, a dopiero z czasem nabierają złudnej pewności siebie.

- Prędkość jest prawdziwym zabójcą, to wniosek po zobaczeniu zdjęć z policyjnej prezentacji - zauważa Dominika. - Jeśli jest taka pogoda, jaką mamy teraz, to czas reakcji jest wydłużony. A jednak nie oszukujmy się, stoi ograniczenie do 50 km/h, a każdy przyjmuje, że spokojnie te 60-70 km/h może jechać, bo policja nie zatrzyma i nic z tym nie zrobi. Powinniśmy jednak starać się nie przekraczać prędkości.

W ramach kampanii "Przyhamuj - życie przed Tobą" opolscy studenci mogli na specjalnym symulatorze "przeżyć" wypadek samochodowy.
podinspektor Maciej Milewski
studentka

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej 2020-04-03, godz. 16:30 Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. "To w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo" W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowały… » więcej 2020-04-03, godz. 16:15 Parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu jest bezpłatne do odwołania Kędzierzyn-Koźle dołączył do grona miast, w którym zawieszono pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Miasto wyłączyło swoje parkomaty w celu zwiększenia… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Przywiozą obiad i zrobią zakupy. Mieszkańcy gminy Nysa mogą liczyć na pomoc kurierów społecznych i wolontariuszy Osoby przebywające na kwarantannie domowej, a także chorzy i seniorzy z gminy Nysa mogą liczyć na codzienny, dwudaniowy obiad dostarczany do miejsca zamieszkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »