Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-28, 16:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Przewiózł do Polski pół kilo amfetaminy. W więzieniu może spędzić nawet 15 lat

Wymiar sprawiedliwości [fot. Kacper Śnigórski]
Wymiar sprawiedliwości [fot. Kacper Śnigórski]
Od 3 do 15 lat w więzieniu może spędzić Sebastian P. za to, że przewoził amfetaminę. Ruszył proces mężczyzny. Według aktu oskarżenia 27-latek w sierpniu tego roku przewoził z Rotterdamu do Kędzierzyna-Koźla 460 gramów proszku. Wpadł podczas kontroli busa, którym podróżował opolską autostradą A4.
Ten czyn prokuratura ze względu na wagę zakwalifikowała jako zbrodnię. Oskarżony trafił do aresztu, a dzisiaj (28.11) w Sądzie Okręgowym w Opolu złożył wyjaśnienia. Według Sebastiana P. do popełnienia czynu skłoniło go uzależnienie od narkotyków, a za wykonanie zlecenia miał otrzymać część przewożonej amfetaminy.

- Kiedyś chciałem wziąć od tego pana, od którego kupowałem towar, kolejną działkę na zeszyt, ale on mi zaproponował, że jak przywiozę amfetaminę z Holandii to dostanę. Podał mi adres, pojechałem a tam czekał na mnie jego znajomy. Przekazałem mu wcześniej otrzymane w Polsce 500 euro. Ten zamówił mi busa, odebrałem paczkę i na następny dzień odjechałem do Kędzierzyna-Koźla.

Sebastian P. wyjaśnił wcześniej, że zlecenie przewozu otrzymał w Kędzierzynie-Koźlu. Towar miał odebrać od Polaka w Rotterdamie i przewieźć do Polski. Nie chciał ujawnić zleceniodawcy, bo - jak mówił - boi się o bezpieczeństwo swojej rodziny.

Sebastian P. przed sądem utrzymywał, że jest uzależniony, natomiast nie potwierdził tego jeden z zeznających świadków. W tej sytuacji pełnomocnik oskarżonego poprosił o zbadanie swojego klienta przez biegłego psychiatrę po kątem uzależnień. Sąd na to przystał i rozprawę odroczono.

27-latek tłumaczył, że w Holandii odebrał kilogramową paczkę z amfetaminą, natomiast według aktu oskarżenia wynika, że gdy został zatrzymany na autostradzie A4 w okolicach Wierzbnika (pow. brzeski) paczka ważyła niecałe pół kilograma. Według prokuratury towar, który odebrano w Holandii był nasączony, natomiast po wyschnięciu jego waga spadła.
Sebastian P przed sądem

Wiadomości z regionu

2019-08-25, godz. 12:28 Od pierwszego października na Uniwersytecie Opolskim powstaje Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej W ramach nowego wydziału będzie funkcjonował Instytut Nauk o Polityce i Administracji. » więcej 2019-08-25, godz. 10:25 Krótkofalowcy z całego regionu w ten weekend biwakują na opolskiej Malinie. "Na co dzień nas nie widać, a słychać" Na co dzień znają tylko swój głos i numer wywoławczy, teraz mają okazję spotkać się na żywo. Na kąpielisku Malina w Opolu trwa wojewódzki biwak krótkofalowców ... » więcej 2019-08-25, godz. 10:00 W Zieleńcu dziękowali za plony. Święto rolników z gminy Pokój Według zgodnej opinii rolników, to był bardzo trudny rok dla rolnictwa, ale dorodnych zbóż na korony dożynkowe nie zabrakło. » więcej 2019-08-24, godz. 23:02 Karłowice pobiegły po miód. W ten sposób mieszkańcy chcieli uczcić pamięć ojca współczesnego pszczelarstwa Prawie 300 zawodników zmierzyło się dziś (24.08) w pierwszej edycji Biegu po miód organizowanego w Karłowicach. Impreza miała na celu promowanie zarówno zdrow ... » więcej 2019-08-24, godz. 23:00 W Hajdukach Nyskich trwają gminne dożynki. Do mieszkańców napisał premier Mateusz Morawiecki [ZDJĘCIA] Hajduki Nyskie, to wioska położona niedaleko Nysy, która słynie z wielu oryginalnych inicjatyw mieszkańców i dwustuletniej gruszy - Pomnika Przyrody, będącej ... » więcej 2019-08-24, godz. 20:40 Kamiennik dziękuje za plony. Zabawa na miejscowym stadionie potrwa do późnej nocy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Kamiennika dziękowali dziś (24.08) za plony zebrane w czasie tegorocznych żniw. W trakcie gminnych dożynek nie brakowało atrakcji, a jedną z nich b ... » więcej 2019-08-24, godz. 17:28 Mieszkańcy Górek w gminie Prószków chcą autobusów opolskiego MZK Do tej pory w Górkach kursowały autobusy PKS i mali prywatni przewoźnicy, ale przejazdów było niewiele. Według wstępnych założeń, trasę miałaby objąć linia nr ... » więcej 2019-08-24, godz. 16:28 Oleskie specjały mleczne, kultura, sport i rekreacja. Radio Opole znów w podróży! [ZDJĘCIA] Plenerowe Radio Opole dotarło do Olesna. Już w poranku mówiliśmy o walorach tego miasta. Z oleskiego rynku nadawaliśmy Samorządową Lożę Radiową i program Ze z ... » więcej 2019-08-24, godz. 15:41 Coraz więcej dzieci w wieku 6-15 lat ma problemy z wadą postawy. Akcja na opolskim rynku Wady postawy to coraz powszechniejszy problem zdrowotny u dzieci. Wychodząc temu naprzeciw, na opolskim rynku za ratuszem, fizjoterapeuci szpitala Vital Medic ... » więcej 2019-08-24, godz. 14:20 Żniwne korony, biesiady, koncerty i zabawy do rana. Dożynkowy weekend na Opolszczyźnie W sobotę ale i w niedzielę wielu rolników z Opolszczyzny podziękuje za tegoroczne plony. Będą msze święte, jak też atrakcje dla mieszkańców i zaproszonych goś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »