Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-27, 14:15 Autor: Wiktoria Palarczyk

"Osoby z demencją i chorobą Alzheimera są wśród nas". W regionie rusza kampania informacyjna

Premiera reportażu "Alzheimer" w piątek (23.09) ok. 14:40 w "Reporterskim tu teraz" [fot. https://pixabay.com/pl]
Premiera reportażu "Alzheimer" w piątek (23.09) ok. 14:40 w "Reporterskim tu teraz" [fot. https://pixabay.com/pl]
Chorujący na Alzheimera będą mogli liczyć na opiekę [fot. freeimages.com]
Chorujący na Alzheimera będą mogli liczyć na opiekę [fot. freeimages.com]
"Nie wiem, nie pamiętam" - to hasło kampanii informacyjnej, którą właśnie rozpoczyna Fundacja Kto To - Zrozumieć Alzheimera. Mieszkańcy powiatu opolskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego będą mieli okazję wziąć udział w kilku bezpłatnych szkoleniach z zakresu opieki, komunikacji, rehabilitacji oraz pomocy rodzinom w przeciwdziałaniu dyskryminacji chorych w społeczeństwie.
- Poprzez tę kampanię chcemy pokazać, że osoby z demencją i chorobą Alzheimera są wśród nas - mówi Ewa Duda z Fundacji Kto To - Zrozumieć Alzheimera. - Rodziny, opiekunowie muszą zrezygnować ze swojego życia towarzyskiego i rodzinnego poświęcając się opiece. Samotne są nie tylko osoby, które są chore, ale również ich opiekunowie. W ramach tego projektu będziemy realizować cztery spotkania. Będzie wykład na temat zespołów demencyjnych, wskazówki jak się opiekować, komunikować z taką osobą i jak sobie poradzić w takim życiu codziennym - dodaje Duda.

Pierwsze spotkania planowane jest na 10 grudnia w prószkowskim DPS, a kolejne dzień później w Opolu przy ulicy Damrota 6.
Ewa Duda

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:12 Nowe jednostki i huczne rozpoczęcie sezonu - to plany Mariny Ujazd na ten rok Nowe łodzie, w tym jedna przerobiona na muzeum, pojawią się w tym roku na Kanale Gliwickim. Wejść na ich pokład będzie można w Marinie Ujazd. Właściciele mari ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »