Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-24, 13:00 Autor: Ewelina Laxy

Harcerze zjechali do Opola. Trwa Zjazd Chorągwi Opolskiej

Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Podsumują 4 mijające lata, wybiorą nowe władze i przyjmą strategię na kolejne lata. W Opolu trwa VI Zjazd Chorągwi Opolskiej ZHP.
- Za nami 4 lata bardzo bogate w wydarzenia i doświadczenia - mówi harcmistrz Magdalena Lenartowicz, komendant Chorągwi Opolskiej. - Takim największym był międzynarodowy zlot Intercamp, który gościliśmy w 2015 roku. Tam było ponad 3 tysiące skautów z całej Europy i świata. Jako Chorągiew Opolska mogliśmy go gościć. Dużo działań z rozwojem kadry w kontekście wychowania przede wszystkim. Przyjaźnie harcerskie to są przyjaźnie na całe życie. Natomiast, rzeczywiście, szereg takich umiejętności społecznych, kompetencji miękkich, zdolności pracy w zespole to są umiejętności, które harcerstwo kształtuje.

Na zjeździe zaznaczano, że członkostwo w harcerstwie to możliwość doświadczenia przygody, nawiązania relacji oraz rozwój osobisty.

- Naszym podstawowym celem jest kształtowanie postaw i przekazywanie określonych wartości dzieciom i młodzieży - mówi harcmistrz Joanna Brach, komendant Hufca Nysa.
- Metoda harcerstwa jest sprawdzonym sposobem, który stosujemy przez lata. Zmieniają się określone instrumenty metodyczne, czyli to, w jaki sposób harcerze pracują. Czasami zmieniają się stopnie, dochodzą nowe sprawności, żeby nadążyć za zmieniającym się światem i zainteresowaniami dzieci, natomiast, działamy według tego samego systemu, który sprawdza się od 100 lat.

W trakcie oficjalnej części zjazdu wręczono Krzyże Zasługi dla ZHP. Rozstrzygnięto też konkursy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do ZHP w naszym regionie należy prawie 2 tysiące członków, zrzeszonych w 9 hufcach.
Magdalena Lenartowicz
Joanna Brach

Wiadomości z regionu

2020-07-13, godz. 10:30 WYBORY 2020. Senator Danuta Jazłowiecka o wynikach wyborów na Opolszczyźnie - To ogromna radość, że tak wielu Polaków chciało wziąć udział w wyborach - powiedziała w Radiu Opole senator PO Danuta Jazłowiecka. » więcej 2020-07-13, godz. 10:15 WYBORY 2020. "Andrzej Duda wygrał siłą własnego elektoratu". Violetta Porowska o wynikach wyborów prezydenckich Szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie zwróciła uwagę, że wynik Andrzeja Dudy w naszym regionie to najlepszy rezultat kandydata prawej… » więcej 2020-07-13, godz. 09:30 WYBORY 2020. Rafał Trzaskowski wygrał na Opolszczyźnie, choć Andrzej Duda zdobył więcej głosów w 7 powiatach Najwięcej głosów na Opolszczyźnie w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył Rafał Trzaskowski. » więcej 2020-07-13, godz. 08:45 WYBORY 2020. PKW podała dane z 99.9 proc. obwodów. Wybory wygrał Andrzej Duda Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że według cząstkowych, nieoficjalnych wyników zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został ubiegający się o reelekcję… » więcej 2020-07-13, godz. 08:30 WYBORY 2020: Rafał Trzaskowski zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich na Opolszczyźnie Opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego przekazała wyniki ze wszystkich komisji obwodowych w regionie. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta… » więcej 2020-07-13, godz. 06:30 Mimo kilku incydentów naruszenia ciszy wyborczej wybory prezydenckie w regionie przebiegły spokojnie - Mimo siedmiu incydentów naruszenia ciszy wybory prezydenckie na Opolszczyźnie przebiegły spokojnie - ocenia Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego… » więcej 2020-07-13, godz. 05:14 WYBORY 2020. Wyniki late poll: wzrosła przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim [AKTUALIZACJA] Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w najnowszym sondażu late poll uzyskał poparcie wynoszące 51 procent. Rywalizujący z nim kandydat Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2020-07-12, godz. 22:50 WYBORY 2020. "Wyniki exit poll niczego nie przesądzają. Wszystko jest jeszcze możliwe". Politycy KO komentują sondażowe… 49,6 procent - tyle według sondażowych wyników uzyskał Rafał Trzaskowski, kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Oznacza to, że prawdopodobnie… » więcej 2020-07-12, godz. 22:45 WYBORY 2020: Radość w opolskim sztabie PiS. "Wyrównana walka, ale jednoznaczne zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy" [FILM… - Wynik ponad 50% oznacza wielką wyrównaną walkę, ale jednoznaczne zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy - tak poseł Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur… » więcej 2020-07-12, godz. 21:04 WYBORY 2020. Według sondażowych wyników w drugiej turze zwyciężył Andrzej Duda! Prezydent Andrzej Duda, według sondażu exit poll, w drugiej turze wyborów prezydenckich otrzymał 50,4 procent głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski otrzymał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »