Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-24, 13:00 Autor: Ewelina Laxy

Harcerze zjechali do Opola. Trwa Zjazd Chorągwi Opolskiej

Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Zjazd Chorągwi Opolskiej [fot. Ewelina Laxy]
Podsumują 4 mijające lata, wybiorą nowe władze i przyjmą strategię na kolejne lata. W Opolu trwa VI Zjazd Chorągwi Opolskiej ZHP.
- Za nami 4 lata bardzo bogate w wydarzenia i doświadczenia - mówi harcmistrz Magdalena Lenartowicz, komendant Chorągwi Opolskiej. - Takim największym był międzynarodowy zlot Intercamp, który gościliśmy w 2015 roku. Tam było ponad 3 tysiące skautów z całej Europy i świata. Jako Chorągiew Opolska mogliśmy go gościć. Dużo działań z rozwojem kadry w kontekście wychowania przede wszystkim. Przyjaźnie harcerskie to są przyjaźnie na całe życie. Natomiast, rzeczywiście, szereg takich umiejętności społecznych, kompetencji miękkich, zdolności pracy w zespole to są umiejętności, które harcerstwo kształtuje.

Na zjeździe zaznaczano, że członkostwo w harcerstwie to możliwość doświadczenia przygody, nawiązania relacji oraz rozwój osobisty.

- Naszym podstawowym celem jest kształtowanie postaw i przekazywanie określonych wartości dzieciom i młodzieży - mówi harcmistrz Joanna Brach, komendant Hufca Nysa.
- Metoda harcerstwa jest sprawdzonym sposobem, który stosujemy przez lata. Zmieniają się określone instrumenty metodyczne, czyli to, w jaki sposób harcerze pracują. Czasami zmieniają się stopnie, dochodzą nowe sprawności, żeby nadążyć za zmieniającym się światem i zainteresowaniami dzieci, natomiast, działamy według tego samego systemu, który sprawdza się od 100 lat.

W trakcie oficjalnej części zjazdu wręczono Krzyże Zasługi dla ZHP. Rozstrzygnięto też konkursy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do ZHP w naszym regionie należy prawie 2 tysiące członków, zrzeszonych w 9 hufcach.
Magdalena Lenartowicz
Joanna Brach

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 10:08 PiS Bus rusza w kurs po Opolszczyźnie Kampania do parlamentu ruszyła. W trasę po regionie rusza PiS Bus. Na jego pokładzie będzie 'jedynka' opolskiego Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska, wi ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:45 "Należy ten ustrój zmienić". Paweł Kukiz zwolennikiem ordynacji większościowej - Są takie podejrzenia w kuluarach sejmowych, są też komunikaty dotyczące planów powołania województwa częstochowskiego, czy utworzenia regionu środkowo-pomor ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:34 Rodzinna integracja w Pietrowicach Głubczyckich. Trwa turnus dla podopiecznych stowarzyszenia "Tacy Sami" 'Zabawa przez rehabilitację' - pod takim hasłem blisko 70 osób bierze udział w turnusie rehabilitacyjnym dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi w Pietrowicach ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:32 Zatrzymany za próbę wyłudzenia kredytu Kredyt na 200 tysięcy złotych usiłował wyłudzić 29-letni mieszkaniec Głubczyc w jednym z opolskich banków. Przedłożył fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i doch ... » więcej 2019-08-23, godz. 08:30 Nie pomogła zmiana wizerunku i ucieczka za granicę. 18-letni złodziej z Opola zatrzymany 16 zarzutów dotyczących włamań, kradzieży i posiadania narkotyków przedstawiono w prokuraturze 18-latkowi z Opola. Mężczyzna ukrywał się przed policją poza gr ... » więcej 2019-08-22, godz. 22:00 Trwają prewencyjne odstrzały dzików. Przypadków ASF na Opolszczyźnie nie stwierdzono Prewencyjne działania w związku z zagrożeniem wirusem ASF podejmują inspektoraty weterynarii w całym kraju. Przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń pojawiają się ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:10 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:00 OSP Dobieszowice wraca do działania po 4 latach przerwy OSP Dobieszowice, po czterech latach niebytu, wraca do akcji. Po zburzeniu starej remizy jednostka nie była w stanie zachować gotowości bojowej - sprzęt był p ... » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Wysypisko pod Nysą będzie rozbudowywane. Powstanie kwatera mogąca pomieścić 320 tysięcy kubików śmieci Składowisko odpadów w podnyskich Domaszkowicach będzie rozbudowane. W ciągu najbliższych 150 dni powstanie tam kolejna kwatera na śmieci. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Mieszkaniec Nysy przechowywał w garażu używki warte 140 tysięcy złotych. Tytoń i alkohol nie miały znaków akcyzy Kontrabandę o rynkowej wartości około 140 tysięcy złotych odnaleźli wczoraj (21.08) funkcjonariusze Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »