Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-18, 14:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny

XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży na Górze św. Anny [fot. Agnieszka Pospiszyl]
XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży na Górze św. Anny [fot. Agnieszka Pospiszyl]
XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży na Górze św. Anny [fot. Agnieszka Pospiszyl]
XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży na Górze św. Anny [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to księża konwentualni, ale również przedstawiciele zakonów, zarówno męskich, jak i żeńskich. Poruszane są tematy pracy z młodzieżą, powołań do życia konsekrowanego a także udział Polaków w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
Obrady prowadzi przewodniczący rady ds. duszpasterstwa młodzieży Konferencji Episkopatu Polski biskup Marek Solarczyk.

- Po raz pierwszy w tych obradach uczestniczą przedstawiciele wspólnot i zgromadzeń zakonnych – mówi biskup. – Siostry zakonne, ojcowie i bracia zakonni, którzy w swoich zgromadzeniach i wspólnotach odpowiadają za coś, co nazywamy duszpasterstwem powołań. Nowość polega na tym, że spotkanie obu tych grup nastąpiło rzeczywiście po raz pierwszy.

Wśród poruszanych tematów sporo miejsca poświęcono zbliżającym się Światowym Dniom Młodzieży, które odbędą się w Panamie.

- Jak zwykle Polska będzie mocno reprezentowana – mówi ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. – Taką diecezją, z której najwięcej osób się spotykamy, to oczywiście archidiecezja krakowska, ze względu na minione Światowe Dni Młodzieży. Jest też kilka diecezji, z których się nie udało zorganizować wyjazdu, ale Opolszczyzna jest jedną z najliczniejszych grup, które polecą na Światowe Dni Młodzieży.

Wśród uczestników forum są nie tylko duchowni, ale także młodzież, świeccy liderzy duszpasterstw młodzieży, a także przedstawiciele m.in. Ruchu Światło-Życie czy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W forum uczestniczy biskup opolski Andrzej Czaja.
Bp Marek Solarczyk
Ks. Emil Parafiniuk

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »