Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-17, 13:30 Autor: Maciej Stępień

Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna

Wojewódzki Integracyjny Turniej Wiedzy w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Wojewódzki Integracyjny Turniej Wiedzy w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Wojewódzki Integracyjny Turniej Wiedzy w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Wojewódzki Integracyjny Turniej Wiedzy w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy – Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, która co roku przyciąga setki uczniów i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dziś o prym najlepszej drużyny w województwie powalczy ponad 20 zespołów z Opolszczyzny, a także Dolnego Śląska.
- Bardzo trudne pytania, trudne do zapamiętania nazwiska i przede wszystkim mało czasu na przygotowanie, ale jesteśmy tutaj, by powalczyć – mówili przed konkursem podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krapkowic.

Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy jest organizowany w Lewinie Brzeskim od ośmiu lat. Tym razem organizatorzy zdecydowali się na tematykę sportową.

- Historia różnych dyscyplin, historia krajowych, a także światowych sportowców, z naciskiem jednak na polskie sukcesy – wyjaśnia Robert Laszuk ze Stowarzyszenia „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim. – Od lat organizujemy również integracyjne zawody piłkarskie i dzisiejszy turniej jest takim dopełnieniem naszej działalności.

- Jak się przygotowywaliśmy? Ja gram w koszykówkę, kolega w piłkę nożną, a koleżanka w siatkówkę. Po prostu podzieliliśmy sobie całą partię materiału między siebie i tak się uczyliśmy. Musieliśmy też przyswoić wiedzę na temat boksu, czy sportów zimowych. Najtrudniejsze były jednak daty, kiedy i gdzie dany zawodnik zdobył medal, a także to, na jakich dystansach biegali poszczególni mistrzowie – mówili po pierwszej rundzie zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim.

Dodajmy, że Radio Opole patronuje temu wydarzeniu.
Wojewódzki Integracyjny Turniej Wiedzy

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 07:30 Będą ponowne wybory radnego w gminie Lasowice Wielkie. Wydano karty z innego okręgu Na wniosek komisarza wyborczego w jednym z okręgów gminy Lasowice Wielkie dojdzie do powtórnych wyborów kandydatów do rady gminy. » więcej 2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »