Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-09, 12:50 Autor: Maciej Stępień

Kierowcy gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym

Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
W ciągu kilku ostatni dni w Brzegu doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Nieznani kierowcy, którzy poruszali się tirami, zgubili drewniane kłody nie mieszcząc się pod wiaduktem kolejowym łączącym ulice Armii Krajowej z Chocimską. Jak podkreślają strażacy, spadające z samochodów kłody, ważące kilkaset kilogramów, mogą stanowić ogromne zagrożenie dla przejeżdżających aut oraz samych pieszych. Co ciekawe, kierowcy, którzy zgubili towar, odjechali w dalszą podróż. Teraz szuka ich policja.
Dariusz Maciążek, komendant brzeskich strażaków, w rozmowie z Radiem Opole tłumaczy, że takich sytuacji nie można bagatelizować. Spadające kłody to śmiertelne zagrożenie.

- Kilkuset kilogramowy ciężar, który spada nagle na samochód osobowy, powoduje tragedię. Gdy prowadziliśmy działania ratownicze, gdy cięliśmy drewno na mniejsze kawałki, na miejscu ani w pobliżu nie było pojazdu, który zgubił towar. Mówiąc kolokwialnie, kierowca nawet nie poczuł, że zgubił ładunek, co jest tym bardziej karygodne – mówi Maciążek.

Policjanci apelują do kierowców aut ciężarowych, by stosowali się do obowiązującego oznakowania i wysokimi autami nie próbowali jechać przez centrum miasta.

– Taki przejazd mógł zakończyć się tragicznie – podkreśla Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – Na szczęście kierowca jadący osobówką zdążył się zatrzymać w bezpiecznej odległości od spadających drewnianych kłód. Przypominamy, że tam jest ograniczenie do 3,7 metra i kierowcy tirów powinni o tym pamiętać. Więc jeśli posiadamy taką wiedzę, że auto jest zbyt wysokie, to wybierajmy inne drogi wjazdowe do miasta i nie wybierajmy tych ciągów komunikacyjnych, gdzie te wiadukty występują. Wszystkie jest oznakowane na naszych drogach.

Kaszuba dodaje, że trwają teraz poszukiwania kierowcy lub kierowców. Za nieodpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku grozi im kara do 500 złotych. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, na wiadukcie w wyniku zderzenia mogło dojść do uszkodzenia systemu odwodnienia, ale nie do naruszenia jego konstrukcji.
Dariusz Maciążek i Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-11-13, godz. 20:15 W regionie zawyją syreny alarmowe. Ruszają ogólnopolskie ćwiczenia wojskowe Przez trzy najbliższe dni w całej Polsce, w tym również na terenie województwa opolskiego zawyją syreny alarmowe. Od środy (14.11) do piątku (16.11) Dowództwo ... » więcej 2018-11-13, godz. 19:45 Biskup i prezydent Opola zapraszają ubogich do wspólnego stołu W najbliższą niedzielę w Opolu będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogich. Święto rozpocznie się w samo południe mszą świętą w opolskiej katedrze, natomiast o 1 ... » więcej 2018-11-13, godz. 19:15 Wilki wróciły do opolskich lasów? Nadleśniczy Marek Bocianowski uspokaja - Wilki są widywane na otwartej przestrzeni, przemieszczając się muszą czasem przejść przez jezdnię - powiedział w Loży Radiowej Marek Bocianowski, nadleśnicz ... » więcej 2018-11-13, godz. 17:45 Wojsko zachęca młodych nysan do podjęcia służby. "Większość młodych ludzi nie wie, że może wstąpić w nasze szeregi" Armia zachęca młodych ludzi do wstępowania w swe szeregi. Po wizycie w Kluczborku, żołnierze z Brzegu zawitali do Nysy, gdzie przez cały tydzień prowadzić będ ... » więcej 2018-11-13, godz. 17:15 Chcą wybudować garaż na samochód gaśniczy. Brakuje im jednak pieniędzy Zimą ze starej więźniarki zrobili wóz strażacki. Dzisiaj zbierają fundusze na budowę garażu. Strażacy Ochotnicy z Graczy koło Niemodlina przymierzają się do p ... » więcej 2018-11-13, godz. 15:30 Bułgar, który miał śmiertelnie potrącić kobietę na pasach, niedługo trafi do Polski 37-letni obywatel Bułgarii, który w maju miał śmiertelnie potrącić 69-letnią kobietę na pasach w Opolu, odpowie za swoje czyny przed opolskim sądem i niedługo ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:59 Ruszył proces ws. wypadku samochodu niedaleko Ozimka, którego pasażerem był prezes TVP Jacek Kurski Przesłuchanie świadków i wyjaśnienia obwinionych - do tego ograniczyła się pierwsza rozprawa w sprawie wypadku samochodu, którym prezes TVP Jacek Kurski - jak ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:45 Cyberprzemoc w świecie najmłodszych oczami opolskich pedagogów Elektroniczna agresja, przemoc w cyberprzestrzeni, czy uzależnienia związane z wirtualnym światem - to tylko kilka z wielu tematów, o jakich rozmawiali opolsc ... » więcej 2018-11-13, godz. 14:12 Bójka przed opolskim klubem. Jedno uderzenie okazało się śmiertelne. Zapadł wyrok 22-letni, pochodzący z Bułgarii mężczyzna pokłócił się z 43-letnim mieszkańcem Brzegu przed jedną z opolskich dyskotek w maju tego roku. W pewnym momencie mło ... » więcej 2018-11-13, godz. 12:28 5 szczeniąt w szambie. Utopione, bo nie było na nie chętnych Utopiła szczenięta, bo nie było na nie chętnych. W Schodni koło Ozimka wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dokonali makabrycznego odkrycia. Na je ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »