Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-09, 12:50 Autor: Maciej Stępień

Kierowcy gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym

Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
Kierowcy aut ciężarowych gubią ładunek. Nie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym [fot. KPP Brzeg]
W ciągu kilku ostatni dni w Brzegu doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Nieznani kierowcy, którzy poruszali się tirami, zgubili drewniane kłody nie mieszcząc się pod wiaduktem kolejowym łączącym ulice Armii Krajowej z Chocimską. Jak podkreślają strażacy, spadające z samochodów kłody, ważące kilkaset kilogramów, mogą stanowić ogromne zagrożenie dla przejeżdżających aut oraz samych pieszych. Co ciekawe, kierowcy, którzy zgubili towar, odjechali w dalszą podróż. Teraz szuka ich policja.
Dariusz Maciążek, komendant brzeskich strażaków, w rozmowie z Radiem Opole tłumaczy, że takich sytuacji nie można bagatelizować. Spadające kłody to śmiertelne zagrożenie.

- Kilkuset kilogramowy ciężar, który spada nagle na samochód osobowy, powoduje tragedię. Gdy prowadziliśmy działania ratownicze, gdy cięliśmy drewno na mniejsze kawałki, na miejscu ani w pobliżu nie było pojazdu, który zgubił towar. Mówiąc kolokwialnie, kierowca nawet nie poczuł, że zgubił ładunek, co jest tym bardziej karygodne – mówi Maciążek.

Policjanci apelują do kierowców aut ciężarowych, by stosowali się do obowiązującego oznakowania i wysokimi autami nie próbowali jechać przez centrum miasta.

– Taki przejazd mógł zakończyć się tragicznie – podkreśla Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – Na szczęście kierowca jadący osobówką zdążył się zatrzymać w bezpiecznej odległości od spadających drewnianych kłód. Przypominamy, że tam jest ograniczenie do 3,7 metra i kierowcy tirów powinni o tym pamiętać. Więc jeśli posiadamy taką wiedzę, że auto jest zbyt wysokie, to wybierajmy inne drogi wjazdowe do miasta i nie wybierajmy tych ciągów komunikacyjnych, gdzie te wiadukty występują. Wszystkie jest oznakowane na naszych drogach.

Kaszuba dodaje, że trwają teraz poszukiwania kierowcy lub kierowców. Za nieodpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku grozi im kara do 500 złotych. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, na wiadukcie w wyniku zderzenia mogło dojść do uszkodzenia systemu odwodnienia, ale nie do naruszenia jego konstrukcji.
Dariusz Maciążek i Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-01-18, godz. 22:00 Na ścianie przystanku powstanie mural związany z Gąsiorowicami Starą wiatę na przystanku autobusowym zmienią w dzieło sztuki. Mieszkańcy Gąsiorowic wpadli na kolejny pomysł, jak upiększyć swoją wioską. Na dodatek udało im ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:47 Zmarł ksiądz Alojzy Sitek. Miał 90 lat W piątek (18.01) w wieku 90 lat zmarł wieloletni kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu, ksiądz dr Alojzy Sitek. Był jeden z największych i najbardziej zasłużony ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:00 Mieszkanka Paczkowa straciła 16 tysięcy złotych. Pieniądze przekazała fałszywemu policjantowi Oszuści nie rezygnują z okradania seniorów popularną metodą 'na policjanta'. Jedna z paczkowskich seniorek straciła w ten sposób 16 tysięcy złotych. » więcej 2019-01-18, godz. 20:23 Kolizja 3 samochodów na autostradzie A4 Na 278 km autostrady A4 w kierunku Katowic, w pobliżu węzła Nogowczyce, około 20:00 doszło do kolizji 3 samochodów osobowych. Nie ma informacji o poszkodowany ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:45 Przedstawiciele Kościołów modlą się o jedność Chrześcijan Rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie inauguruje msza z homilią ekumeniczną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Op ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:30 Problem z kartą wędkarską, czyli po co potrzebne zaświadczenie, skoro ważniejsza jest karta [INTERWENCJA] Wędkarze, którzy zdali egzamin na kartę przed końcem stycznia 1997 roku muszą wymienić ten dokument na nowy. Według ministerstwa rolnictwa aby to zrobić należ ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:09 Powiatowi radni PiS w Prudniku uważają, że opozycji należy się większość miejsc w komisji rewizyjnej rady powiatu Rządząca koalicja utrudnia opozycji funkcje kontrolne w powiecie prudnickim. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w mniejszości. Chodzi o skł ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:00 Seniorzy z Reńskiej Wsi mają wreszcie swój dom dziennego pobytu Seniorzy z Reńskiej Wsi od dzisiaj (18.01) oficjalnie mogą korzystać z domu dziennego pobytu, który powstał w dawnych salkach katechetycznych. Dzięki rządowej ... » więcej 2019-01-18, godz. 17:04 Trwa śledztwo w sprawie rektora Politechniki Opolskiej. Policja zabezpieczyła dokument i dysk twardy Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu na polecenie prokuratora pojawili się wczoraj (17.01) na Politechnice Opolskiej. Jak informuje Stanisław Bar ... » więcej 2019-01-18, godz. 17:00 Wyszedł z DPS... bo mu się nie podobało. Szukali go strażacy i policjanci Ponad 50 osób poszukiwało 55-letniego mężczyzny, który wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Leśnicy. Strażacy i policjanci przeczesywali okoliczne lasy i pola. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »