Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-08, 18:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Czy w Strzelcach Opolskich grasuje podpalacz?

Spalony samochód [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Spalony samochód [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Mieszkańcy osiedla Koszary w Strzelcach Opolskich obawiają się, czy po raz kolejny w nocy nie zbudzi ich syrena strażacka. W ostatnim czasie było kilka takich alarmów. Postawiono na nogi straż i policję, która sprawdza, czy za tym wszystkim nie stoi podpalacz.
- W tym rejonie mieliśmy ostatnio kilka zgłoszeń – przyznaje Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. - Od 19 października do 2 listopada mieliśmy 5 zdarzeń w okolicach ulicy Sosnowej. Paliły się tam głównie śmietniki, palił się również samochód i garaż.

Spalony wrak samochodu - efekt ostatniego pożaru, nadal stoi przy osiedlowych garażach. Nie wiadomo, kto ma go usunąć, bo nie znany jest właściciel auta.

- Mieszkam tu 18 lat i nigdy czegoś takiego nie było – mówi pan Aleksy. - Wczoraj był dzielnicowy, chodził tam, gdzie się palił ten samochód. Spisał wszystko i ponoć sprawa jest w trakcie. Wątpię, żeby go złapali.

Jak informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji mundurowi wyjaśniają okoliczności tych pożarów, ale na razie nie chcą mówić, czy za wszystkimi stoi jedna osoba, i kto to może być.
Piotr Zdziechowski
Pan Aleksy

Wiadomości z regionu

2018-11-20, godz. 13:00 Starostwo domaga się wyrównania strat finansowych poniesionych przez DPS. Sprawa wraca do sądu okręgowego Sprawa nieprawidłowości w prudnickim Domu Pomocy Społecznej będzie ponownie rozpatrzona. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił kwietniowy wyrok Sądu Okręgowego ... » więcej 2018-11-20, godz. 12:30 "Stosunek pracodawca-pracownik musi opierać się na wzajemnym zaufaniu". PIP w Opolu podsumowała działalność prewencyjną Podczas uroczystej gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu nagrodził pracowników i pracodawców, a tym samym laureatów sze ... » więcej 2018-11-20, godz. 10:08 Wpadli, bo zorganizowali imprezę. „Gang Olsena” w Namysłowie Funkcjonariusze namysłowskiej komendy zatrzymali w miniony weekend 45-letniego mężczyznę, który miał do odbycia karę więzienia za handel narkotykami. Od ponad ... » więcej 2018-11-20, godz. 10:01 Opolski działacz siatkarski zatrzymany przez CBA. Grozi mu do 10 lat więzienia Waldemar K. z Opola, wieloletni sędzia i członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej a także szef opolskich struktur siatkarskich został zatrzymany prze ... » więcej 2018-11-20, godz. 09:45 Dbają o swoją historię. W Grobnikach zbierają stare fotografie i dokumenty Mile widziane są dawne fotografie, czy archiwalne dokumenty. Mieszkańcy Grobnik, koło Głubczyc chcą stworzyć album, który będzie świadectwem historii ich miej ... » więcej 2018-11-20, godz. 08:05 140 milionów w kasie Strzelec Opolskich na 2019 rok. "Będziemy mieli budżet wyzwań" Przebudowa placu Żeromskiego czy remont pustego obecnie budynku dawnej szkoły podstawowej numer 1 pod potrzeby organizacji pozarządowych, to jedne z większych ... » więcej 2018-11-20, godz. 08:00 Strażacy z Jarnotłówka rok temu dostali wóz, który nie mieści się w remizie. Nowy garaż jest już na ukończeniu Strażacy z Jarnotłówka w gminie Głuchołazy rok temu otrzymali nowy wóz bojowy. Ze sprzętu nie mogą jednak w pełni korzystać, bo nie ma go gdzie zaparkować. » więcej 2018-11-20, godz. 06:00 Mała Amelia na razie zostaje w Polsce. "To uśpienie czujności" Kolejna odsłona batalii o 9-letnią Amelię, córkę Opolanki i obywatela Francji. Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok sądu I instancji i oddalił apelację ojca ... » więcej 2018-11-19, godz. 22:15 Sławomir Kłosowski: nasz wyborczy sukces wynika z matematyki - Wygraliśmy w sejmikach, w dużych miastach nie poszło nam tak jak zakładaliśmy, a opozycja się zmobilizowała - ocenił w Loży Radiowej Radia Opole europoseł P ... » więcej 2018-11-19, godz. 21:12 Leszek Jan Wiącek rozpoczął piątą kadencję na stanowisku burmistrza Wołczyna Leszek Jan Wiącek został zaprzysiężony na burmistrza Wołczyna. Będzie to jego piąta kadencja na tym stanowisku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »