Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Biznesowe Oskary rozdane. Najlepsze przedsiębiorstwa wyróżnione na Gali Biznesu

XVI Gala Biznesu [fot. Katarzyna Doros]
XVI Gala Biznesu [fot. Katarzyna Doros]
XVI Gala Biznesu [fot. Katarzyna Doros]
XVI Gala Biznesu [fot. Katarzyna Doros]
XVI Gala Biznesu [fot. Katarzyna Doros]
XVI Gala Biznesu [fot. Katarzyna Doros]
Izba Gospodarcza "Śląsk" i Opolskie Centrum Rozwoju i Gospodarki po raz szesnasty uhonorowały przedsiębiorców Biznesowymi Oscarami. Statuetki "Firma Roku 2017" przyznano w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo i produkt oraz junior biznesu. Tegoroczną Gala Biznesu zorganizowana w domuEXPO akcentowała również jubileusz 25-lecia istnienia Izby Gospodarczej "Śląsk"
- W zasadzie po to my jesteśmy, żeby być przy naszych firmach, im służyć, im pomagać. W głównej mierze naszymi członkami są mikroprzedsiębiorstwa, jest też kilka dużych firm. To firmy, które potrzebują więcej informacji, niż te duże, które mają swoje służby, które im te tematy załatwiają - mówi Claudius Badura, prezes Izby Gospodarczej "Śląsk".

Za innowacyjne filtry JET w kategorii produkt/usługa zwyciężyła firma Nestro, natomiast statuetkę przedsiębiorstwa roku otrzymał producent drewnianych drzwi i okien, firma Fila Jerzy i Wspólnicy.

- W kategorii przedsiębiorstwo nagradzamy firmę, która w roku 2017 wyróżniała się we wszystkich dziedzinach. A kategoria junior biznesu to jedna, z naszych ładniejszych kategorii ma trafić do kogoś przebojowego, młodego, kto zdobywa grunt - wyjaśnia Badura.

Nagroda Juniora Biznesu trafiła do firmy Doganica Michaliny Futkowskiej.

Na potrzeby konkursu statuetki zaprojektował artysta rzeźbiarz Henryk Korbański. Radio Opole patronowało medialnie temu wydarzeniu.
Claudius Badura cz.1
Claudius Badura cz.2

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 22:00 Część nyskiego śródmieścia będzie wkrótce udostępniona dla ruchu. Na zakończenie prac w rynku trzeba będzie poczekać do… Za kilka dni kierowcy i piesi będą mogli korzystać z przebudowanej ulicy Wrocławskiej w Nysie. Na otwarcie reszty śródmieścia trzeba będzie poczekać kilka mie… » więcej 2019-12-05, godz. 21:30 Opolscy wolontariusze nagrodzeni za swoją pracę Podczas XIX Opolskiej Gali Wolontariatu nagrodzono 100 osób, które wyróżniają się pomocą na rzecz innych. Działają jako wolontariusze przy Miejskim Ośrodku Pomocy… » więcej 2019-12-05, godz. 20:30 "Cegiełki Wdzięczności". Opolska katedra wyróżniła swoich darczyńców Ponad 120 osób otrzymało dzisiaj (05.12) 'Cegiełki Wdzięczności'. Są one podziękowaniem za wsparcie przy renowacji Katedry Opolskiej. Remont świątyni trwa od 2015… » więcej 2019-12-05, godz. 19:00 Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu zyskał nowe pracownie zawodowe. "Wprowadzamy młodzież w potrzeby XXI wieku" Uczniowie brzeskiej 'budowlanki' mogą od dziś (05.12) zdobywać praktyczną wiedzę w lepszych niż dotąd warunkach. W szkole uruchomiono 4 nowe pracownie adresowane… » więcej 2019-12-05, godz. 18:00 "Możemy pomóc innym poprzez napisanie listu". Studenci Uniwersytetu Opolskiego walczą z łamaniem praw człowieka na świ… Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Przeciwstawiali się naruszeniom… » więcej 2019-12-05, godz. 17:15 Koniec problemów z pozbyciem się śmieci. Od nowego roku w Murowie będzie funkcjonował PSZOK W styczniu samorząd Murowa uruchomi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie funkcjonował przy ul. Wolności w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-12-05, godz. 16:30 Strażacy opanowali pożar kuchni w miejscowości Kuźniczka w powiecie oleskim 9 zastępów straży pożarnej interweniowało przy pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kuźniczka (gmina Praszka). » więcej 2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »