Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 17:56 Autor: Katarzyna Doros

Dzieci z Akademii Przyszłości dostały nietypowe indeksy. Będą wpisywać ... swoje sukcesy

Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
56 dzieci z opolskich podstawówek rozpoczęło swoją przygodę w Akademii Przyszłości. Podczas uroczystej inauguracji w Studenckim Centrum Kultury w Opolu dzieci odebrały indeksy sukcesów i oficjalnie wstąpiły w szeregi studentów akademii.
Akademia Przyszłości to program społeczny Stowarzyszenia Wiosna, w którym wolontariusze wspierają w rozwoju dzieci z trudnościami edukacyjnymi, ale też z nieśmiałością, czy z trudnością w odnalezieniu się w środowisku szkolnym.

- Każde dziecko ma swojego wolontariusza-tutora, który w takcie cotygodniowych zajęć będzie wzmacniał mocne strony swojego podopiecznego - mówi Katarzyna Dudek, menadżer operacyjny Akademii Przyszłości w województwie opolskim i śląskim. - Dodatkowo są różne wydarzenia, które stymulują tę pracę. Takim wydarzeniem jest chociażby inauguracja, w której zaczynamy naszą przygodę z Akademią. Każde dziecko dostaje indeks i w nim zapisuje swoje sukcesy po każdym spotkaniu z wolontariuszem.

- Franek miał 8 lat jak dołączył do Akademii. Już na początku naszych spotkań powiedział mi, z czym ma problem. Jego trudnością było czytanie, stresował się czytaniem przed klasą i nie lubił długich utworów. Siadaliśmy razem w ławce jak równi koledzy - dodaje Natalia Czak, wolontariuszka w kolegium w Strzelcach Opolskich.

Przed wstąpieniem do Akademii dzieci wypełniały specjalne aplikacje. Musiały odpowiedzieć na pytania, kim chcą zostać w przyszłości, o czym marzą i jakie mają supermoce.

- Marzę, żeby mieć psa, malutkiego owczarka niemieckiego. Z tabliczką mnożenia mam trochę trudności i będę ćwiczyć to z moją wolontariuszką - mówi Paulina.

- W przyszłości chciałbym być maszynistą albo siatkarzem. Marzę, żeby ze sprawdzianu z historii dostać szóstkę - dodaje Daniel.

Ośmioletni Aleks marzy, żeby zostać policjantem jak dorośnie.

- Chciałabym być bohaterką, która jest silna, mądra i jest miła dla wszystkich mieszkańców - dodaje Weronika.

Akademia Przyszłości działa w tym roku szkolnym w trzech szkołach w Opolu i po jednej w Oleśnie, Praszce i Strzelcach Opolskich.
Katarzyna Dudek, Natalia Czak
Dzieci

Wiadomości z regionu

2019-10-13, godz. 23:50 "Sondaże dawały nam dwa razy gorszy wynik". PSL zadowolone z prawie 10-procentowego poparcia Polskie Stronnictwo Ludowe w regionie zadowolone z sondażowych wyników niedzielnych wyborów. Według sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS, ludowcy zdob ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:30 Mniejszość Niemiecka musi czekać na oficjalny wynik wyborów. "Założeniem przynajmniej 1 mandat senatora i dwóch dla po ... - Wysoka frekwencja jest dużym zaskoczeniem, zgadzam się ze zdaniem, że to były najważniejsze wybory po 1989 roku. Jesteśmy komitetem regionalnym, więc na ofi ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:20 "Szósty mandat na horyzoncie". Radość w opolskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu sondażowych wyników wyb ... Prawie 44 procent to sondażowy wynik Prawa i Sprawiedliwości, a to pozwala na kontynuację rządów przez następne 4 lata. Wieczór wyborczy partia zorganizowała ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:55 Kandydat Konfederacji po wyniku exit poll: 13 posłów to wynik zadowalający 13 miejsc w sejmie dla kandydatów Konfederacji według exit poll autorstwa Ipsos. » więcej 2019-10-13, godz. 22:40 Politycy Koalicji Obywatelskiej komentują sondażowe wyniki wyborów [FILM, ZDJĘCIA] 27,4 procent głosów zdobyła Koalicja Obywatelska w dzisiejszych (13.10) wyborach parlamentarnych według exit poll Ipsos. Gdyby taki wynik potwierdził się po p ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:20 Lewica wraca do sejmu. Marcelina Zawisza: "Będziemy odważną opozycją" Po czterech latach przedstawiciele środowisk lewicowych wracają do polskiego parlamentu. Przypomnijmy, według sondażowych wyników wyborów KW Sojuszu Lewicy De ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:50 Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konf ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:45 Ratownicy symbolicznie pogrzebali SOR przy Katowickiej. "Chcemy zwrócić uwagę, że nie jest za późno, by uratować oddzi ... Przed Szpitalem Wojewódzkim w Opolu odbył się dziś (13.10) symboliczny pogrzeb tamtejszego SOR-u. Zniczami i żałobnymi wiązankami, ratownicy medyczni chcieli ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:15 Sondaż exit poll dla Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie też Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmu - tak wynika z sondażu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie TVP, TVN24 i Polsat News. » więcej 2019-10-13, godz. 19:00 Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie Jutro (14.10) wyłączony zostanie zewnętrzny pas na ulicy Batalionów Chłopskich. Chodzi o fragment na odcinku pomiędzy Poniatowskiego a Dąbrowskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »