Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 17:56 Autor: Katarzyna Doros

Dzieci z Akademii Przyszłości dostały nietypowe indeksy. Będą wpisywać ... swoje sukcesy

Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
56 dzieci z opolskich podstawówek rozpoczęło swoją przygodę w Akademii Przyszłości. Podczas uroczystej inauguracji w Studenckim Centrum Kultury w Opolu dzieci odebrały indeksy sukcesów i oficjalnie wstąpiły w szeregi studentów akademii.
Akademia Przyszłości to program społeczny Stowarzyszenia Wiosna, w którym wolontariusze wspierają w rozwoju dzieci z trudnościami edukacyjnymi, ale też z nieśmiałością, czy z trudnością w odnalezieniu się w środowisku szkolnym.

- Każde dziecko ma swojego wolontariusza-tutora, który w takcie cotygodniowych zajęć będzie wzmacniał mocne strony swojego podopiecznego - mówi Katarzyna Dudek, menadżer operacyjny Akademii Przyszłości w województwie opolskim i śląskim. - Dodatkowo są różne wydarzenia, które stymulują tę pracę. Takim wydarzeniem jest chociażby inauguracja, w której zaczynamy naszą przygodę z Akademią. Każde dziecko dostaje indeks i w nim zapisuje swoje sukcesy po każdym spotkaniu z wolontariuszem.

- Franek miał 8 lat jak dołączył do Akademii. Już na początku naszych spotkań powiedział mi, z czym ma problem. Jego trudnością było czytanie, stresował się czytaniem przed klasą i nie lubił długich utworów. Siadaliśmy razem w ławce jak równi koledzy - dodaje Natalia Czak, wolontariuszka w kolegium w Strzelcach Opolskich.

Przed wstąpieniem do Akademii dzieci wypełniały specjalne aplikacje. Musiały odpowiedzieć na pytania, kim chcą zostać w przyszłości, o czym marzą i jakie mają supermoce.

- Marzę, żeby mieć psa, malutkiego owczarka niemieckiego. Z tabliczką mnożenia mam trochę trudności i będę ćwiczyć to z moją wolontariuszką - mówi Paulina.

- W przyszłości chciałbym być maszynistą albo siatkarzem. Marzę, żeby ze sprawdzianu z historii dostać szóstkę - dodaje Daniel.

Ośmioletni Aleks marzy, żeby zostać policjantem jak dorośnie.

- Chciałabym być bohaterką, która jest silna, mądra i jest miła dla wszystkich mieszkańców - dodaje Weronika.

Akademia Przyszłości działa w tym roku szkolnym w trzech szkołach w Opolu i po jednej w Oleśnie, Praszce i Strzelcach Opolskich.
Katarzyna Dudek, Natalia Czak
Dzieci

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 21:30 "Doświadczenie jest po mojej stronie". Marcin Ociepa odpowiada Zbigniewowi Kubalańcy - Personalne wycieczki są tylko potwierdzeniem bezsilności polityków Platformy Obywatelskiej - tak Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologi ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:00 Pielęgniarka nyskiego szpitala miała dwa promile alkoholu w organizmie 2 promile alkoholu miała w organizmie pielęgniarka z oddziału noworodkowego Szpitala Powiatowego w Nysie. Jak powiedział nam dyrektor placówki Norbert Krajczy ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:30 Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem. Jest program inwestycyjny Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:15 KWW Mniejszość Niemiecka wygrała w sądzie z KWW Macieja Sonika. Chodzi o kolportaż ulotek wyborczych Na materiałach wyborczych Norberta Walczyka, kandydata KWW Macieja Sonika do Rady Miasta Krapkowice, znalazły się nazwiska kandydatów Mniejszości Niemieckiej ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:00 Nauczyciele z Kędzierzyn-Koźla nagrodzeni z okazji Dnia Edukacji Narodowej Za swoje osiągnięcia na polu kształcenia 28 nauczycieli odebrało nagrody od prezydent miasta Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. » więcej 2018-10-17, godz. 18:45 Prokurator zaskarżył wyrok ws. banerów antyaborcyjnych. Sąd Okręgowych odrzucił zażalenie Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił zażalenie prokuratury na decyzję sądu rejonowego, który 27 czerwca skazał działaczy fundacji pro-life za antyaborcyjne banery pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:30 Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnaleźli w Łambinowicach 30 nieśmiertelników nieznanej armii Historycy pracujący na terenie dawnego majątku Scharfenbergów w gminie Łambinowice natrafili na 30 przedmiotów przypominających nieśmiertelniki. Specjaliści B ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:37 Nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu pod znakiem fuzji z UO? Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zainaugurowała oficjalnie nowy rok akademicki. Rekrutacja w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ponad 7%. ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:30 Marcin Ociepa poparł kandydatów w Kluczborku Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Marcin Ociepa udzielił poparcia kluczborskim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości do rady m ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »