Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 17:56 Autor: Katarzyna Doros

Dzieci z Akademii Przyszłości dostały nietypowe indeksy. Będą wpisywać ... swoje sukcesy

Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Inauguracja Akademii Przyszłości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
56 dzieci z opolskich podstawówek rozpoczęło swoją przygodę w Akademii Przyszłości. Podczas uroczystej inauguracji w Studenckim Centrum Kultury w Opolu dzieci odebrały indeksy sukcesów i oficjalnie wstąpiły w szeregi studentów akademii.
Akademia Przyszłości to program społeczny Stowarzyszenia Wiosna, w którym wolontariusze wspierają w rozwoju dzieci z trudnościami edukacyjnymi, ale też z nieśmiałością, czy z trudnością w odnalezieniu się w środowisku szkolnym.

- Każde dziecko ma swojego wolontariusza-tutora, który w takcie cotygodniowych zajęć będzie wzmacniał mocne strony swojego podopiecznego - mówi Katarzyna Dudek, menadżer operacyjny Akademii Przyszłości w województwie opolskim i śląskim. - Dodatkowo są różne wydarzenia, które stymulują tę pracę. Takim wydarzeniem jest chociażby inauguracja, w której zaczynamy naszą przygodę z Akademią. Każde dziecko dostaje indeks i w nim zapisuje swoje sukcesy po każdym spotkaniu z wolontariuszem.

- Franek miał 8 lat jak dołączył do Akademii. Już na początku naszych spotkań powiedział mi, z czym ma problem. Jego trudnością było czytanie, stresował się czytaniem przed klasą i nie lubił długich utworów. Siadaliśmy razem w ławce jak równi koledzy - dodaje Natalia Czak, wolontariuszka w kolegium w Strzelcach Opolskich.

Przed wstąpieniem do Akademii dzieci wypełniały specjalne aplikacje. Musiały odpowiedzieć na pytania, kim chcą zostać w przyszłości, o czym marzą i jakie mają supermoce.

- Marzę, żeby mieć psa, malutkiego owczarka niemieckiego. Z tabliczką mnożenia mam trochę trudności i będę ćwiczyć to z moją wolontariuszką - mówi Paulina.

- W przyszłości chciałbym być maszynistą albo siatkarzem. Marzę, żeby ze sprawdzianu z historii dostać szóstkę - dodaje Daniel.

Ośmioletni Aleks marzy, żeby zostać policjantem jak dorośnie.

- Chciałabym być bohaterką, która jest silna, mądra i jest miła dla wszystkich mieszkańców - dodaje Weronika.

Akademia Przyszłości działa w tym roku szkolnym w trzech szkołach w Opolu i po jednej w Oleśnie, Praszce i Strzelcach Opolskich.
Katarzyna Dudek, Natalia Czak
Dzieci

Wiadomości z regionu

2018-12-14, godz. 15:30 Nysa pomaga bezdomnym kotom przetrwać zimę Gmina Nysa kupiła ponad półtorej tony suchej karmy dla kotów. W ten sposób miasto chce pomóc w przetrwaniu półdziko żyjących zwierząt. » więcej 2018-12-14, godz. 15:30 Prudnik: wyrok WSA utwierdza starostwo w planach reorganizacji szkół Negatywną opinię kuratora oświaty uchylił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Opinię zaskarżyło prudnickie starostwo. Chodzi o majową, intencyjną uchwałę ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:00 Wyprzedzała na łuku i omal nie doprowadziła do tragedii. Pirat spod Namysłowa ukarany grzywną [FILM] Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 39 między Namysłowem, a Rychtalem. Kierująca audi na jednym z zakrętów podjęła manewr wyprzedzania, omal nie spychaj ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:00 Jeden z najgroźniejszych opolskich przestępców Michał K. ps. "Pasek" ponownie przed opolskim sądem Lata temu był doprowadzany na salę rozpraw przez antyterrorystów, miał status więźnia niebezpiecznego, a wstęp na parking przed sądem był mocno ograniczony. D ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Śledczy ustalili prawdopodobną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia Prokuratura i policja wytypowały potencjalną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu dwa dni temu. Pobrano od ... » więcej 2018-12-14, godz. 12:30 Choinka za elektrośmieci - to propozycja dla mieszkańców Strzelec Opolskich Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą wymienić elektrośmieci na choinki. Po raz trzeci przed ratuszem odbędzie się wymiana starych suszarek, laptopów czy te ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:45 Wraca ruch na DK 45 między Większycami i Reńską Wsią Jeszcze przed świętami kierowcy będą mogli korzystać z krajowej 45 między rondami w Większycach i Reńską Wsią. Mimo, że remont drogi zakończy się w przyszłym ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:00 Szukamy genetycznego bliźniaka dla Magdy i Olivera W ten weekend w kilku lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu, Walcach, Krapkowicach oraz Zdzieszowicach, przy okazji odwiedzin świątecznych jarmarków będzie można ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:51 Samorządowcy z całej Opolszczyzny w jednym miejscu. Rozmawiają o dotacjach z RPO Samorządowcy z wszystkich gmin Opolszczyzny w jednym miejscu. W urzędzie marszałkowskim odbywa się regionalna konferencja, podczas której zostanie podsumowane ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Miało być studio nagrań i nowa kurtyna będą... wyremontowane łazienki W planach było stworzenie studia nagrań i zamontowanie nowoczesnej kurtyny, skończy się na remoncie łazienki. Gmina chce wprowadzić zmiany i poprawki w projek ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »