Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 10:58 Autor: Bogusław Kalisz

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą na Opolszczyźnie

Jarosław Gowin [fot. Paula Hołubowicz]
Jarosław Gowin [fot. Paula Hołubowicz]
W wyborach samorządowych pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, ale w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych już pod szyldem Zjednoczonej Prawicy będą kandydować członkowie Porozumienia.
Potwierdził to dziś w porannej rozmowie "W cztery oczy" lider tego ugrupowania Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

- Podpisaliśmy porozumienie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że wystawiamy wspólnych kandydatów do sejmiku województwa pod szyldem PiS i wspólnych kandydatów miast wojewódzkich, natomiast jeżeli chodzi o inne szczeble samorządu, tutaj decyzje należały do lokalnych struktur poszczególnych partii - mówi Gowin.

- Najłatwiej współpracuje nam się z samorządowcami, którzy wprost wywodzą się ze Zjednoczonej Prawicy - ocenił wicepremier relacje na linii: rząd - samorządy. - Ale często jest też tak, że doskonale współpraca układa się z niezależnymi samorządowcami - dodał Jarosław Gowin:

- Bywają jednak takie sytuacje, jest ich niemało, kiedy ręka rządu wyciągnięta do współpracy zawisa w powietrzu. Najbardziej spektakularne to było w przypadku suszy. Minister rolnictwa wielokrotnie alarmował, że do Warszawy, do ministerstwa nie spływają sprawozdania z tych podporządkowanych wójtom z PSL komisji szacujących straty. To takie wyraźne działania "na złość mamie odmrożę sobie uszy" - dodaje gość Radia Opole.

- Na pewno nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że jesteśmy obozem antysamorządowym - dodał. - Choć trzeba zwrócić uwagę, że wewnątrz Zjednoczonej Prawicy są różne poglądy. Porozumienie jest ugrupowaniem prosamorządowym, koleżanki i koledzy z PiS chcą natomiast wzmocnienia władzy centralnych. I w pewnych sytuacjach, trzeba wyważyć, co jest ważniejsze - tłumaczył wicepremier.
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin

Wiadomości z regionu

2019-10-20, godz. 13:03 Sport i rekreacja na świeżym powietrzu. Opolanie zdają test Coopera Ponad dwieście osób stawiło się na miejskim stadionie lekkoatletycznym, żeby sprawdzić swoją kondycję. Już kolejny raz opolanie wzięli udział w teście Coopera ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:05 "Siła wieku w człowieku". Dzisiaj (20.10) obchodzimy Europejski Dzień Seniora Obecnie na świecie żyje ponad 600 mln osób powyżej 60. roku życia. W Polsce w 2018 było ich 9,5 miliona. » więcej 2019-10-20, godz. 09:39 Wypadek na autostradzie A4, na 232 kilometrze. Lądował helikopter LPR Do zdarzenia doszło o godzinie 7:11 między węzłami Opole Zachód i Opole Południe - w kierunku na Katowice. » więcej 2019-10-20, godz. 07:53 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »