Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 10:58 Autor: Bogusław Kalisz

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą na Opolszczyźnie

Jarosław Gowin [fot. Paula Hołubowicz]
Jarosław Gowin [fot. Paula Hołubowicz]
W wyborach samorządowych pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, ale w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych już pod szyldem Zjednoczonej Prawicy będą kandydować członkowie Porozumienia.
Potwierdził to dziś w porannej rozmowie "W cztery oczy" lider tego ugrupowania Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

- Podpisaliśmy porozumienie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że wystawiamy wspólnych kandydatów do sejmiku województwa pod szyldem PiS i wspólnych kandydatów miast wojewódzkich, natomiast jeżeli chodzi o inne szczeble samorządu, tutaj decyzje należały do lokalnych struktur poszczególnych partii - mówi Gowin.

- Najłatwiej współpracuje nam się z samorządowcami, którzy wprost wywodzą się ze Zjednoczonej Prawicy - ocenił wicepremier relacje na linii: rząd - samorządy. - Ale często jest też tak, że doskonale współpraca układa się z niezależnymi samorządowcami - dodał Jarosław Gowin:

- Bywają jednak takie sytuacje, jest ich niemało, kiedy ręka rządu wyciągnięta do współpracy zawisa w powietrzu. Najbardziej spektakularne to było w przypadku suszy. Minister rolnictwa wielokrotnie alarmował, że do Warszawy, do ministerstwa nie spływają sprawozdania z tych podporządkowanych wójtom z PSL komisji szacujących straty. To takie wyraźne działania "na złość mamie odmrożę sobie uszy" - dodaje gość Radia Opole.

- Na pewno nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że jesteśmy obozem antysamorządowym - dodał. - Choć trzeba zwrócić uwagę, że wewnątrz Zjednoczonej Prawicy są różne poglądy. Porozumienie jest ugrupowaniem prosamorządowym, koleżanki i koledzy z PiS chcą natomiast wzmocnienia władzy centralnych. I w pewnych sytuacjach, trzeba wyważyć, co jest ważniejsze - tłumaczył wicepremier.
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 14:00 Podpiszą umowę i rozpoczną pracę w listopadzie. Inwestycja przy stacji Opole Wschód może ruszać Jeszcze w listopadzie mogą ruszyć prace przy przebudowie układu komunikacyjnego przy stacji kolejowej Opole Wschodnie. » więcej 2018-10-16, godz. 13:00 Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej - Każda z dzielnic Opola ma swoją specyfikę, a to oznacza, że idea rad dzielnic musi być wzmocniona - mówiła na dzisiejszej (16.10) konferencji Violetta Porow ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:55 Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie „Kobieta jest siłą!” - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny uczestniczyć aktywnie w każdym samorządzie wystąpiła dziś (16.10) Barbara Kamińska, k ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:30 Zniesławienia nie było. Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie przeciwko rektorowi Politechniki Opolskiej - Politechnika Opolska otrzymała sądowy zakaz rozpowszechniania informacji o prof. Pawle Frączu, byłym pracowniku uczelni - mówi Wojciech Najda, rzecznik pras ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Miejsca do karmienia czy przewijania, a także bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów to niektóre propozycje nyskieg ... Wsparcie psychologiczne dla matek, strefy 'pocałuj i jedź' przy szkołach, a także ogólnodostępne miejsca do przewijania i karmienia dzieci to kolejne propozyc ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:00 Benzen zdominował kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu. Czy WIOŚ bagatelizuje sprawę? Kandydaci na prezydenta Kędzierzyna-Koźla obiecują zmniejszenie stężenia benzenu w powietrzu, a nawet całkowitą jego likwidację. Uważają też, że Wojewódzki In ... » więcej 2018-10-16, godz. 11:45 Kandydaci ruchu Kukiz'15 chcą w ratuszu bronić interesów mieszkańców i przedsiębiorców. "Dzisiaj tego nie ma" Czy władze Opola nie dbają o interesy mieszkańców? Podczas konferencji prasowej na Zaodrzu przekonywali o tym przedstawiciele ruchu Kukiz'15. » więcej 2018-10-16, godz. 11:30 Pijany kierowca miał zabrać dzieci na wycieczkę Policjanci z nyskiej drogówki skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Auto było w odpowiednim stanie technicznym, jednak kierowca był p ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 IPN wrócił w okolice Łambinowic. Wznowiono poszukiwania miejsca pochówku żołnierzy Bartka Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej wznowiło prace na terenie dawnego majątku Scharfenberg w gminie Łambinowice. Historycy poszukują ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 Amator cudzej własności odjechał maszyną z placu budowy. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono nagrodę Głuchołaska policja poszukuje złodzieja, który dwa tygodnie temu ukradł maszynę budowlaną wartą 100 tysięcy złotych. Za pomoc w odnalezieniu sprzętu właścicie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »