Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 10:58 Autor: Bogusław Kalisz

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą na Opolszczyźnie

Jarosław Gowin [fot. Paula Hołubowicz]
Jarosław Gowin [fot. Paula Hołubowicz]
W wyborach samorządowych pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, ale w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych już pod szyldem Zjednoczonej Prawicy będą kandydować członkowie Porozumienia.
Potwierdził to dziś w porannej rozmowie "W cztery oczy" lider tego ugrupowania Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

- Podpisaliśmy porozumienie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że wystawiamy wspólnych kandydatów do sejmiku województwa pod szyldem PiS i wspólnych kandydatów miast wojewódzkich, natomiast jeżeli chodzi o inne szczeble samorządu, tutaj decyzje należały do lokalnych struktur poszczególnych partii - mówi Gowin.

- Najłatwiej współpracuje nam się z samorządowcami, którzy wprost wywodzą się ze Zjednoczonej Prawicy - ocenił wicepremier relacje na linii: rząd - samorządy. - Ale często jest też tak, że doskonale współpraca układa się z niezależnymi samorządowcami - dodał Jarosław Gowin:

- Bywają jednak takie sytuacje, jest ich niemało, kiedy ręka rządu wyciągnięta do współpracy zawisa w powietrzu. Najbardziej spektakularne to było w przypadku suszy. Minister rolnictwa wielokrotnie alarmował, że do Warszawy, do ministerstwa nie spływają sprawozdania z tych podporządkowanych wójtom z PSL komisji szacujących straty. To takie wyraźne działania "na złość mamie odmrożę sobie uszy" - dodaje gość Radia Opole.

- Na pewno nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że jesteśmy obozem antysamorządowym - dodał. - Choć trzeba zwrócić uwagę, że wewnątrz Zjednoczonej Prawicy są różne poglądy. Porozumienie jest ugrupowaniem prosamorządowym, koleżanki i koledzy z PiS chcą natomiast wzmocnienia władzy centralnych. I w pewnych sytuacjach, trzeba wyważyć, co jest ważniejsze - tłumaczył wicepremier.
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »