Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 10:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Mieszkańcy Głuchołaz mogą zgłaszać uwagi do remontu krajowej 40

Plan remontu krajowej 40 w Głuchołazach
Plan remontu krajowej 40 w Głuchołazach
Mieszkańcy Głuchołaz będą mogli wypowiedzieć się na temat remontu ulic Kraszewskiego, Sikorskiego, Curie Skłodowskiej i Wyszyńskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu organizuje konsultacje społeczne w sprawie przebudowy krajowej 40.
Marcin Bronkiewicz, naczelnik wydziału dokumentacji w opolskim oddziale GDDKiA tłumaczy, że spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 23 października o 17:30 w Centrum Kultury w Głuchołazach.

- Zakres konsultacji jest szeroki, ponieważ dotyczy wzmocnienia konstrukcji nawierzchni i modernizacji wszystkich skrzyżowań na tym odcinku. Planujemy budowę chodników, dróg rowerowych. Musimy także podnieść konstrukcję mostu na Białej Głuchołaskiej. Liczymy, że mieszkańcy wniosą uwagi co do sposobu zaprojektowania remontu, ponieważ później będzie za późno - dodał Marcin Bronkiewicz.

Oprócz spotkania - od 16 października, w tamtejszym urzędzie miasta mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektem przebudowy drogi. Uruchomiono również stronę internetową www.rozbudowa-glucholazy.pl na której znajdują się wszystkie informacje na temat tej inwestycji.

Marcin Bronkiewicz przewiduje, że budowa 900 metrowej drogi może rozpocząć się w 2020 roku. Jej koszt wstępnie szacuje się na kilkanaście milionów złotych.
Marcin Bronkiewicz

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 21:30 "Doświadczenie jest po mojej stronie". Marcin Ociepa odpowiada Zbigniewowi Kubalańcy - Personalne wycieczki są tylko potwierdzeniem bezsilności polityków Platformy Obywatelskiej - tak Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologi ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:00 Pielęgniarka nyskiego szpitala miała dwa promile alkoholu w organizmie 2 promile alkoholu miała w organizmie pielęgniarka z oddziału noworodkowego Szpitala Powiatowego w Nysie. Jak powiedział nam dyrektor placówki Norbert Krajczy ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:30 Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem. Jest program inwestycyjny Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:15 KWW Mniejszość Niemiecka wygrała w sądzie z KWW Macieja Sonika. Chodzi o kolportaż ulotek wyborczych Na materiałach wyborczych Norberta Walczyka, kandydata KWW Macieja Sonika do Rady Miasta Krapkowice, znalazły się nazwiska kandydatów Mniejszości Niemieckiej ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:00 Nauczyciele z Kędzierzyn-Koźla nagrodzeni z okazji Dnia Edukacji Narodowej Za swoje osiągnięcia na polu kształcenia 28 nauczycieli odebrało nagrody od prezydent miasta Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. » więcej 2018-10-17, godz. 18:45 Prokurator zaskarżył wyrok ws. banerów antyaborcyjnych. Sąd Okręgowych odrzucił zażalenie Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił zażalenie prokuratury na decyzję sądu rejonowego, który 27 czerwca skazał działaczy fundacji pro-life za antyaborcyjne banery pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:30 Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnaleźli w Łambinowicach 30 nieśmiertelników nieznanej armii Historycy pracujący na terenie dawnego majątku Scharfenbergów w gminie Łambinowice natrafili na 30 przedmiotów przypominających nieśmiertelniki. Specjaliści B ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:37 Nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu pod znakiem fuzji z UO? Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zainaugurowała oficjalnie nowy rok akademicki. Rekrutacja w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ponad 7%. ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:30 Marcin Ociepa poparł kandydatów w Kluczborku Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Marcin Ociepa udzielił poparcia kluczborskim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości do rady m ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »