Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 09:15 Autor: Jacek Pelczar

Czy remonty dróg w Kędzierzynie-Koźlu zakończą się przed zimą?

Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Prace przy remoncie ulicy Wojska Polskiego i odcinku alei Jana Pawła II ruszyły z początkiem czerwca. Dziś dalej idą pełną parą, a niektórzy mieszkańcy obawiają się, że może nie udać się skończyć drogi przed zimą, i ruch w mieście utrudniony będzie aż do wiosny.
- Ja się obawiam tylko tego, że jeżeli oni tego nie skończą przed zimą, to do wiosny w dalszym ciągu drogi będą nieprzejezdne, a inne ulice będą zakorkowane - mówił Szymon, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Chociaż na drodze pojawia się już nowy asfalt, to jest to tylko jedna z warstw, jakie mają zostać położone. Dodatkowo wyremontowane mają być również chodniki i w planie jest budowa ścieżek rowerowych. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu uspokaja jednak, mówiąc, że póki co, roboty idą zgodnie z planem.

- To jest jeszcze chwilowo warstwa wiążąca, będzie jeszcze warstwa ścieralna. Plus jeszcze są prace związane z przebudową chodników, parkingów, także to jeszcze trochę pracy jest, ale tak jak mówię: docelowo - koniec października powinno być zakończenie prac - mówi Arkadiusz Kryś.

Dodajmy, że cały remont ma się zamknąć kwotą 3,2 mln zł.
Szymon - mieszkaniec miasta
Arkadiusz Kryś - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:00 Kamińska znów obiecała bezpłatne przejazdy autobusowe dla uczniów. Odpowiedziała na słowa Wiśniewskiego Barbara Kamińska podtrzymuje zapowiedź nieodpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów po wygraniu wyborów na prezydenta Opola. » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Wyborcza walka na nyskich przystankach. Kandydaci skarżą się na nieuczciwe działania konkurentów Plakatowa wojna wyborcza w Nysie. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z kandydatów na miejskiego radnego, którego materiały wyborcze mają być uporczywie zakl ... » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Regionalne Święto Edukacji. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Z okazji Regionalnego Święta Edukacji marszałek województwa wręczył nagrody nauczycielom, a uczniom i doktorantom stypendia. Najwięcej, bo 33 nagrody przyznan ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:30 Policja ostrzega przed coraz gorszymi warunkami na drodze. "Prędkość to wciąż największy grzech kierowców" Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność z powodu coraz gorszych warunków pogodowych. Chodzi między innymi o szybciej zapadający zmrok, śliską jez ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:00 Biletomaty w autobusach MZK coraz bliżej. Opole podpisało umowę 95 biletomatów mobilnych w autobusach, 10 automatów stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta czy 44 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z ... » więcej 2018-10-19, godz. 15:50 "Życie z ryzykiem, ryzyko w życiu - wyzwania etyczne". Międzynarodowa konferencja w Opolu Organizatorem jest Środkowo-Europejskie Stowarzyszenie Etyków we współpracy z Katedrą Bioetyki i Etyki Społecznej UO. » więcej 2018-10-19, godz. 15:45 Podsumowanie kampanii przez SLD. "Chcemy decydować w oparciu o konsensus" Komitet SLD-Lewica Razem podsumował kampanię. Kandydatka na prezydenta Opola z tego komitetu Apolonia Klepacz pokazała „Alfabet Lepszego Opola”, czyli zbiór p ... » więcej 2018-10-19, godz. 15:35 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »