Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 09:15 Autor: Jacek Pelczar

Czy remonty dróg w Kędzierzynie-Koźlu zakończą się przed zimą?

Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Al. Jana Pawła II [fot. Jacek Pelczar]
Prace przy remoncie ulicy Wojska Polskiego i odcinku alei Jana Pawła II ruszyły z początkiem czerwca. Dziś dalej idą pełną parą, a niektórzy mieszkańcy obawiają się, że może nie udać się skończyć drogi przed zimą, i ruch w mieście utrudniony będzie aż do wiosny.
- Ja się obawiam tylko tego, że jeżeli oni tego nie skończą przed zimą, to do wiosny w dalszym ciągu drogi będą nieprzejezdne, a inne ulice będą zakorkowane - mówił Szymon, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Chociaż na drodze pojawia się już nowy asfalt, to jest to tylko jedna z warstw, jakie mają zostać położone. Dodatkowo wyremontowane mają być również chodniki i w planie jest budowa ścieżek rowerowych. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu uspokaja jednak, mówiąc, że póki co, roboty idą zgodnie z planem.

- To jest jeszcze chwilowo warstwa wiążąca, będzie jeszcze warstwa ścieralna. Plus jeszcze są prace związane z przebudową chodników, parkingów, także to jeszcze trochę pracy jest, ale tak jak mówię: docelowo - koniec października powinno być zakończenie prac - mówi Arkadiusz Kryś.

Dodajmy, że cały remont ma się zamknąć kwotą 3,2 mln zł.
Szymon - mieszkaniec miasta
Arkadiusz Kryś - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »