Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-10, 18:00 Autor: Maciej Stępień

O włos od tragedii. Tlenek węgla zaatakował w jednym z bloków w Brzegu

Blok, w którym doszło do zatrucia tlenkiem węgla [fot. Maciej Stępień]
Blok, w którym doszło do zatrucia tlenkiem węgla [fot. Maciej Stępień]
Straż pożarna [fot. Maciej Stępień]
Straż pożarna [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się kilka dni temu w jednym z budynków przy ulicy Makarskiego w Brzegu. Tlenkiem węgla zatruły się dwie 12-latki. Dziewczyny zostały znalezione nieprzytomne w łazience. Dzięki szybkiej interwencji sąsiadów i służb ratunkowych, nastolatki udało się uratować.
- Usłyszałam jakiś rumor wieczorem. Wpadłam do łazienki i zobaczyłam córkę, i jej koleżankę. Jedna leżała w wannie, druga nieprzytomna na podłodze – wspomina feralny wieczór matka jednej z 12-latek. – Gdyby nie ja, to nie wiem, jakby się to skończyło. Praktycznie obydwie już nie oddychały, nie wyczuwałam pulsu. Jak zaczęłam krzyczeć, to zbiegła sąsiadka i sąsiad, którzy mi pomogli. Mąż w tym czasie wzywał pogotowie.

- Nasze urządzenia w momencie przyjazdu pokazały wartość 70 ppm w łazience – wspomina st. kpt. Jacek Nowakowski z brzeskiej straży pożarnej. – Normy w tym pomieszczeniu były przekroczone, w pozostałych pokojach i lokalach tlenku węgla nie było. Skoro całe mieszkanie przed naszym przyjazdem zostało przewietrzone, a w łazience wciąż było duże stężenie, to można śmiało przypuszczać, że w momencie w którym doszło do wypadku, tlenku węgla było bardzo dużo.

Budynek przy ulicy Makarskiego należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „ZGODA” w Brzegu. Jej władze nie chcą sprawy komentować. Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni policyjne śledztwo. Poszkodowane dziewczynki wyszły już ze szpitala. Do sprawy będziemy wracać.
Matka poszkodowanej 12-latki oraz Jacek Nowakowskii

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 21:30 Prezydent Opola pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza Władze Opola pojadą jutro (18.01) do Gdańska na uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, a prezydent Gdańska spoczn ... » więcej 2019-01-17, godz. 20:45 Jest wniosek do burmistrza Kluczborka ws. "zakazu cyrkowego". Mistrzowie sztuki cyrkowej protestują - To zwierzęta świadczą o nas. Nigdy nie wystawilibyśmy chorych, czy niedożywionych stworzeń na scenie - tak Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki odpowiada na ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:41 Recydywista przed sądem. "Działał" w Strzelcach Opolskich Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o rozbój. Sześć zarzutów postawionych Adamowi Z. dotyczy jego rzekomej działalności przestęp ... » więcej 2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »