Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-10, 18:00 Autor: Maciej Stępień

O włos od tragedii. Tlenek węgla zaatakował w jednym z bloków w Brzegu

Blok, w którym doszło do zatrucia tlenkiem węgla [fot. Maciej Stępień]
Blok, w którym doszło do zatrucia tlenkiem węgla [fot. Maciej Stępień]
Straż pożarna [fot. Maciej Stępień]
Straż pożarna [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się kilka dni temu w jednym z budynków przy ulicy Makarskiego w Brzegu. Tlenkiem węgla zatruły się dwie 12-latki. Dziewczyny zostały znalezione nieprzytomne w łazience. Dzięki szybkiej interwencji sąsiadów i służb ratunkowych, nastolatki udało się uratować.
- Usłyszałam jakiś rumor wieczorem. Wpadłam do łazienki i zobaczyłam córkę, i jej koleżankę. Jedna leżała w wannie, druga nieprzytomna na podłodze – wspomina feralny wieczór matka jednej z 12-latek. – Gdyby nie ja, to nie wiem, jakby się to skończyło. Praktycznie obydwie już nie oddychały, nie wyczuwałam pulsu. Jak zaczęłam krzyczeć, to zbiegła sąsiadka i sąsiad, którzy mi pomogli. Mąż w tym czasie wzywał pogotowie.

- Nasze urządzenia w momencie przyjazdu pokazały wartość 70 ppm w łazience – wspomina st. kpt. Jacek Nowakowski z brzeskiej straży pożarnej. – Normy w tym pomieszczeniu były przekroczone, w pozostałych pokojach i lokalach tlenku węgla nie było. Skoro całe mieszkanie przed naszym przyjazdem zostało przewietrzone, a w łazience wciąż było duże stężenie, to można śmiało przypuszczać, że w momencie w którym doszło do wypadku, tlenku węgla było bardzo dużo.

Budynek przy ulicy Makarskiego należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „ZGODA” w Brzegu. Jej władze nie chcą sprawy komentować. Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni policyjne śledztwo. Poszkodowane dziewczynki wyszły już ze szpitala. Do sprawy będziemy wracać.
Matka poszkodowanej 12-latki oraz Jacek Nowakowskii

Wiadomości z regionu

2018-11-22, godz. 12:00 "Zamiast dobrej zmiany, dobra kontynuacja". Marszałek województwa o planach na nową kadencję - Dobra kontynuacja, zamiast dobrej zmiany? Można tak powiedzieć, bo musimy kontynuować zadania z zakresu infrastruktury oraz pilnować naszych zobowiązań wobe ... » więcej 2018-11-22, godz. 11:11 Rockowo i tanecznie na Sylwestrze w Opolu. Na scenie przy NCPP wystąpi Perfect i DJ One Brother Zespół Perfect będzie gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej w Opolu. Scena będzie ustawiona na parkingu przy wejściu do Narodowego Centrum Polskiej Piosenk ... » więcej 2018-11-22, godz. 11:00 Trudny czas dla kierowców. Zimą szczególnie dbajmy o światła i opony Zima coraz bliżej, warunki jazdy z dnia na dzień robią się coraz gorsze. Mieliśmy już pierwszy śnieg i pierwsze przymrozki, ale najtrudniejszy czas dopiero pr ... » więcej 2018-11-22, godz. 10:55 Kluczbork: zginął mężczyzna przygnieciony przez wagon kolejowy W Kluczborku przy ul. Kolejowej został śmiertelnie przygnieciony przez wagon towarowy mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło przed 9.30 w zakładzie n ... » więcej 2018-11-22, godz. 10:15 Opolanie zatrzymani ws. organizacji siatkarskich mistrzostw świata nie trafili do aresztu Nie ma aresztu dla Anny S. i Waldemara K. z Opola, którzy zostali zatrzymani w tym tygodniu w sprawie nieprawidłowości przy realizacji zleceń podczas siatkars ... » więcej 2018-11-22, godz. 08:00 W Otmuchowie możliwe przerwy w dostawach wody W Otmuchowie spodziewane są przerwy w dostawie wody do mieszkań znajdujących się w budynkach w Rynku, przy placu Jana Pawła II, a także przy ulicach: Szkolnej ... » więcej 2018-11-21, godz. 21:15 Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę. Walczą o "zebrę" Mieszkańcy Strobic w powiecie nyskim po raz kolejny zablokowali drogę krajową nr 46, która przecina ich miejscowość. W ten sposób domagali się jak najszybszej ... » więcej 2018-11-21, godz. 21:15 Korfantów: bez rewolucji na czele rady gminy Bez większych zmian na czele rady gminy Korfantów. Dotychczasowy przewodniczący Ryszard Duś, podobnie jak jeden z jego wcześniejszych zastępców, zachowali sta ... » więcej 2018-11-21, godz. 20:30 Protest "socjalnych" również w Kędzierzynie-Koźlu. Żądają godnej zapłaty Ogólnopolski czarny tydzień pracowników pomocy społecznej dotarł również do Kędzierzyna-Koźla. Protestujący postulują o szereg zmian w pomocy społecznej ale p ... » więcej 2018-11-21, godz. 20:15 Nagrody za pomoc i uśmiech. Po raz czwarty w PSP 24 w Opolu nagrodzono życzliwych uczniów Wystarczy uśmiech, dobre słowo, niewielki uczynek. Dziś (21.11) obchodzimy światowy dzień życzliwości. W sposób szczególny uczczono go w szkole nr 24 w Opolu. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »