Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-09, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Wolontariusze z całego województwa na gali w filharmonii [ZDJĘCIA]

Społecznicy roku [fot. Mariusz Majeran]
Społecznicy roku [fot. Mariusz Majeran]
Blisko pięćset osób uczestniczyło w II Gali Opolszczyzna Aktywna Społecznie w Filharmonii Opolskiej. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych nagrodzili najlepszych społeczników.
W tym roku tytuł "Społecznika Roku Województwa Opolskiego" trafił do trzech osób: Katarzyny Gołębiowskiej-Jarek z Chróściny Opolskiej, społecznika z zamiłowania, Tomasza Golasza - prezesa OSP w Długomiłowicach, lokalnego społecznika i Haliny Oster - pedagoga, animatora kultury, działacza na rzecz osób wykluczonych.

- Bycie społecznikiem to także praca dla własnej satysfakcji - powiedziała Halina Oster. - Ja nie wiem, czy to jest pomaganie innym? To jest jakaś realizacja samej siebie, bo społecznicy, którzy działają, to nie działają po to, żeby pomagać, tylko żeby gdzieś samemu zaspokajać swoje potrzeby. Czerpiemy z tego dużą radość. Zapewne jest to wymiana energii. Czerpiemy z tego wiele dobrej, pozytywnej energii.

Ksiądz Zygmunt Lubieniecki - organizator i pomysłodawca między innymi wigilii dla bezdomnych, podkreśla, że bez wolontariatu nie udałoby się pomóc innym.

- To jest podstawa dzisiejszej egzystencji. W tym świecie, w którym panuje dość duża znieczulica wolontariat jest czymś priorytetowym. Młodzież dziś bardzo chce pomagać, trzeba tylko to im umotywować. Dla kogo to robią, po co to robią? Oni potrafią to zrobić w sposób fenomenalny - podkreśla najbardziej znany w województwie społecznik - ksiądz Lubieniecki.

Najlepszymi organizacjami pozarządowymi, czyli Opolskimi Niezapominajkami zostały: Ochotnicza Straż Pożarna w Dziergowicach i Opolski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Po raz pierwszy przyznano Super Opolskie Niezapominajki. Statuetki otrzymały: Stowarzyszenie Opolskie Lamy, Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym oraz Fundacja Szansa dla Niewidomych,

Swoje wyróżnienia "Barwy wolontariatu" wręczyło także Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Trzecie miejsce Eugeniusz Szewczuk, drugie Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu i pierwsze - Norbert Moritz.

Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.
Halina Oster
Zygmunt Lubieniecki

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »