Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-09, 21:30 Autor: Piotr Wójtowicz

WSB zainaugurowała nowy rok akademicki. To nie tylko bankowość

Inauguracja na WSB
Inauguracja na WSB
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zainaugurowała nowy rok akademicki. Na tej prywatnej uczelni studiuje 3 tysiące osób, natomiast od października na 7 kierunkach naukę rozpoczęło 1300 studentów.
Małgorzata Jagusch, wicekanclerz WSB tłumaczy, że uczelnia coraz mniej wspólnego ma z bankowością. Obecnie oferuje kształcenie na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, rachunkowość czy zarządzanie. Natomiast studentów ma przyciągać jakością kształcenia.

- Jakość wykluczy słabsze uczelnie, a to czy to będzie uczelnia prywatna, czy państwowa to tylko wyzwanie dla nas, aby nadrobić to, co na uczelniach publicznych jest z automatu. Czyli dofinansowania i władza, która im sprzyja. Jeżeli chodzi o przyszłość to nie obawiamy się jej - podkreśla wicekanclerz.

Alicja Michalak, przewodnicząca samorządu studenckiego WSB dodaje, że wybrała tę uczelnię, ponieważ siatka zajęć pozwala jej łączyć naukę z pracą, a ponadto duży nacisk położono na kształcenie praktyczne.

- Ja wcześniej studiowałam na kierunku Finanse i Rachunkowość i wówczas uczyliśmy się prowadzenia księgowości w firmie, którą sami stworzyliśmy na pierwszym roku - tłumaczy Alicja Michalak.

WSB w Opolu funkcjonuje od 11 lat i jest częścią Grupy Wyższych Szkół Bankowych, które działają w 9 miastach w kraju. Założycielem uczelni jest Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.
Małgorzata Jagusch
Alicja Michalak

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »