Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-03, 13:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Podszywali się pod policjantów i okradali starsze osoby. W więzieniu mogą spędzić 8 lat [FILM]

Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [materiały: KWP w Opolu]
Opolscy kryminalni zatrzymali na bramkach A4 trzech mieszkańców Śląska, którzy we wrześniu podjęli kilkadziesiąt prób wyłudzeń na Opolszczyźnie. Trzy z nich okazały się skuteczne.
Mężczyźni działali metodą "na policjanta", a mieszkańców naszego województwa oszukali na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ich ofiarami padły trzy starsze osoby z Krapkowic, Strzelec Opolskich oraz powiatu opolskiego.

- Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji, jak i Strzelec Opolskich oraz Krapkowic wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za te oszustwa - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Zatrzymani przez kryminalnych mężczyźni są w wieku 21 i 22 lat. Jak się okazało właśnie wracali z kolejnego oszustwa, w którym mieszkaniec powiatu opolskiego zostawił na terenie Strzelec Opolskich 20 tysięcy złotych i 4,5 tysiąca euro. Zdaniem śledczych szajka działała na terenie województwa opolskiego i śląskiego. Wstępne straty poszkodowanych już teraz zostały oszacowane na ponad 100 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Postawiono im zarzut popełnienia szeregu oszustw, a także usiłowań. Grozi im do 8 lat więzienia.
podinsp. Marzena Grzegorczyk
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]

Wiadomości z regionu

2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej 2018-11-15, godz. 21:55 Kolizja na tzw. ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. » więcej 2018-11-15, godz. 19:30 Prudniccy seniorzy zdobyli uprawnienia mediatorów. "Chcę pomagać ludziom" 12 seniorów z Prudnika uzyskało uprawnienia mediatorów. Dzięki temu łatwiej będzie w tym regionie uzyskać pomoc w konfliktowych sytuacjach. Nowi mediatorzy pr ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:00 Nowy burmistrz Prudnika chce współpracować z radnymi, ale bez wchodzenia w koalicje Partyjne koalicje w radzie miejskiej Prudnika wyklucza burmistrz elekt Grzegorz Zawiślak. Nie ułatwi mu to sprawowania urzędu. Jego komitet wyborczy Prudnicza ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:31 Koalicja w województwie pozostaje bez zmian. Pytanie dla kogo z PSL "stołek" w zarządzie jest otwarte Koalicja sejmiku województwa opolskiego zawarta. Tworzą ją Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Za nami podpisanie poro ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:30 Senat Uniwersytetu Opolskiego jest za połączeniem z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Uchwała przyjęta Senat Uniwersytetu Opolskiego przyjął uchwałę o połączeniu uczelni z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Ostateczną decyzję w sprawie fuzji pod ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Idzie nowe. Od grudnia e-zwolnienia zastąpią tradycyjne L4 128 tysięcy e-zwolnień wystawili opolscy lekarze przez 10 miesięcy tego roku. Trzy razy więcej druków medycy z naszego województwa wydali w formie papierowej. ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:30 "Poczta kolejowa" historycznym akcentem na 150. rocznicę uruchomienia linii Oleśnica - Namysłów - Kluczbork Pociąg odjechał z Oleśnicy o godzinie 9.23, a dokładnie o 10.40 na stację kolejową w Kluczborku wjechała już 'Poczta kolejowa' wypakowana po brzegi listami i ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:37 Oddając krew służą ojczyźnie. Uhonorowano stu dawców krwi Oddali razem ponad 4700 litrów krwi. 100 honorowych dawców krwi otrzymało odznaki za zasługi dla zdrowia narodu. Wręczono je podczas uroczystej gali w Narodow ... » więcej 2018-11-15, godz. 14:55 Atak na dziecko w powiecie strzeleckim, sprawca został zatrzymany. "Jest znany w okolicy" [NOWE INFORMACJE] Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. Jak informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji 36-letni mężczyzna wtargnął do przypadkowego domu w jednej z miejs ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »