Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-03, 13:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Podszywali się pod policjantów i okradali starsze osoby. W więzieniu mogą spędzić 8 lat [FILM]

Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [materiały: KWP w Opolu]
Opolscy kryminalni zatrzymali na bramkach A4 trzech mieszkańców Śląska, którzy we wrześniu podjęli kilkadziesiąt prób wyłudzeń na Opolszczyźnie. Trzy z nich okazały się skuteczne.
Mężczyźni działali metodą "na policjanta", a mieszkańców naszego województwa oszukali na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ich ofiarami padły trzy starsze osoby z Krapkowic, Strzelec Opolskich oraz powiatu opolskiego.

- Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji, jak i Strzelec Opolskich oraz Krapkowic wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za te oszustwa - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Zatrzymani przez kryminalnych mężczyźni są w wieku 21 i 22 lat. Jak się okazało właśnie wracali z kolejnego oszustwa, w którym mieszkaniec powiatu opolskiego zostawił na terenie Strzelec Opolskich 20 tysięcy złotych i 4,5 tysiąca euro. Zdaniem śledczych szajka działała na terenie województwa opolskiego i śląskiego. Wstępne straty poszkodowanych już teraz zostały oszacowane na ponad 100 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Postawiono im zarzut popełnienia szeregu oszustw, a także usiłowań. Grozi im do 8 lat więzienia.
podinsp. Marzena Grzegorczyk
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. KWP w Opolu]

Wiadomości z regionu

2019-01-22, godz. 21:05 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Ginekologia przy Reymonta zmieniła (nieco) nazwę Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przy ulicy Reymonta zmieniło swoją nazwę na Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii. ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Wójt chciał utrzymać dotychczasowe zarobki, ale radni na poczekaniu obniżyli pensję o 3 tysiące złotych O trzy tysiące złotych Rada Gminy Zębowice obniżyła wynagrodzenie wójta Waldemara Czai podczas sesji. Sprawa nie jest jednak przesądzona. » więcej 2019-01-22, godz. 19:00 Służby identyfikują substancję, którą odkryto w byłym kurniku w Brzęczkowicach Trwa identyfikacja substancji nieznanego pochodzenia, które odkryto na nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 18:30 Nie wszystkim się podoba tymczasowy parking w centrum parku miejskiego W parku miejskim w Strzelcach Opolskich biało-czerwoną taśmą wyznaczono miejsca do zaparkowania samochodów. Ma to być ukłon w stronę rodziców przyjeżdżających ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:45 "Oddaj krew dla seniora" akcja krwiodawstwa z okazji Dnia Babci i Dziadka Podzielili się najcenniejszym darem życia z myślą o babciach i dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Opolski kurator oświaty zmobilizował współpracowników ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:30 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach: policja zatrzymała 3 osoby Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z odkryciem nielegalnego składowiska odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 17:00 PiS pyta marszałka o powody powołania pełnomocnika do spraw wielokulturowości. "Chcemy wiedzieć, czym będzie się zajmo ... Radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa opolskiego pytają, w jakim celu powołano pełnomocnika do spraw wielokulturowości. Funkcja została utworzon ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:45 Podejrzane składowisko koło Niemodlina. Opuszczony kurnik zastawiony beczkami z nieznaną substancją W Brzęczkowicach koło Niemodlina odkryto składowisko odpadów. W budynku po nieczynnym kurniku znaleziono beczki nieznanego pochodzenia i z nieznaną jeszcze su ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:45 Wojewoda opolski o rządowych programach społecznych dla matek, seniorów i osób niepełnosprawnych - Nowy rok to przede wszystkim kontynuacja sprawdzonych programów społecznych i kilka nowości. Dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dziec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »