Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 06:53 Autor: Wiktoria Palarczyk

Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów

Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów [fot. Wiktoria Palarczyk]
Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów [fot. Wiktoria Palarczyk]
Ponad 130 uczniów rozpoczęło we wrześniu naukę w nowej głuchołaskiej szkole podstawowej. To trzecia placówka w mieście, w której prowadzone jest nauczanie początkowe. Jeszcze w zeszłym roku było to Publiczne Gimnazjum nr 2, a od września zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3.
- Pozytywnie zaskoczyła nas liczba dzieci, które się do nas przeniosły - mówi Jolanta Błaszczyk, dyrektor głuchołaskiej Szkoły Podstawowej nr 3. - Przez całe wakacje, aż do dnia dzisiejszego jeszcze dzieci dopisują się do konkretnych klas. Mamy w sumie osiem klas, a ich liczebność jest różna. Najwięcej w klasie jest 24 uczniów. W jednej jest tylko kilka dzieci, ale to dlatego, że to taki newralgiczny rok. To III klasa i rodzicom ciężko wyrywać dzieci w tym wieku ze środowiska w jakim przebywają - dodaje Błaszczyk.

Rodzice postanowili przenieść dzieci z różnych powodów.

- Ze względów czysto praktycznych. Uważam, że to szkoła z tradycjami i dobrymi nauczycielami. Widać to po wynikach egzaminów. Dziecko jest szczęśliwe. Klasa się zmieniła. Jest zadowolone, a do szkoły idzie i wraca z uśmiechem - dodaje rodzic jednego z uczniów.

- Tutaj jest bardzo fajnie, mamy miłą panią i jasną, taką kolorową klasę. Jest bardzo dużo miejsca. Cały czas coś się tutaj dzieje, jest pełno atrakcji, więc to szkoła dla nas - dodają uczniowie.

Budynek głuchołaskiej szkoły jest wciąż remontowany. Sale zostały odmalowane, a wyposażenie dostosowano do najmłodszych uczniów. Niebawem zakończy się także termomodernizacja obiektu. Po remoncie zyska on zupełnie nowy wygląd.
Jolanta Błaszczyk
Rodzic, uczniowie

Wiadomości z regionu

2020-05-24, godz. 21:00 Raport dnia: jedna ofiara śmiertelna, trzy nowe przypadki COVID-19 i 7 ozdrowieńców Jedna ofiara śmiertelna i 3 zachorowania na COVID-19 - tak przedstawiają się dane dotyczące koronawirusa dzisiaj (24.05) w województwie opolskim. Mamy też kolejnych… » więcej 2020-05-24, godz. 20:20 Dachowanie auta na DK 40 w Pokrzywnicy. Jedna osoba ciężko ranna [AKTUALIZACJA] W miejscowości Pokrzywnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na drodze krajowej nr 40 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Podróżowały nim 2 osoby, które… » więcej 2020-05-24, godz. 20:10 Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka z czwórką osób. Nikomu nic się nie stało Niebezpieczne zdarzenie na akwenie w naszym regionie. Na Jeziorze Dużym w Turawie wywróciła się żaglówka z pasażerami na pokładzie. Do zdarzenia doszło dzisiaj… » więcej 2020-05-24, godz. 20:00 Gminny autobus znów będzie kursować w Kluczborku. Pasażerowie muszą dostosować się do nowych zasad Autobusowa komunikacja gminna w Kluczborku wznowi kursowanie 1 czerwca. Przypomnijmy, wszystkie połączenie zostały zawieszone w marcu przez pandemię koronawir… » więcej 2020-05-24, godz. 17:53 Popołudniowy raport resortu zdrowia: odnotowano 1 zgon na Opolszczyźnie. Nie ma nowych przypadków COVID-19. Jest jeden… W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o jednym śmiertelnym przypadku, który zanotowano… » więcej 2020-05-24, godz. 17:30 Od poniedziałku będą mogły być reaktywowane zajęcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami Placówki wsparcia dziennego, kluby seniora i warsztaty terapii zajęciowej od jutra (25.05) będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak ich otwarcie będzie uzależnione… » więcej 2020-05-24, godz. 17:00 Za tydzień powróci kluczborska strefa płatnego parkowania. Każdy będzie musiał dezynfekować dłonie Znów trzeba będzie zapłacić za samochód zaparkowany w centrum Kluczborka. Władze gminy podjęły decyzję o przywróceniu strefy płatnej od 1 czerwca. » więcej 2020-05-24, godz. 16:45 Niespokojnie na drogach w regionie. Ciąg dalszy zdarzeń, do których były wzywane służby Po 14.00 informowaliśmy o trzech osobach, które zostały ranne w wypadku na DK 40 w miejscowości Blachownia Śląska w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jak wstępnie… » więcej 2020-05-24, godz. 16:15 PolRegio Opole przywraca wraz z nowym tygodniem pociągi na wybranych trasach Pasażerowie pociągów regionalnych od jutra (25.05) będą mogli korzystać z większej liczby kursów. Spółka PolRegio Opole w porozumieniu z urzędem marszałkowskim… » więcej 2020-05-24, godz. 15:45 Kolejna pomoc finansowa trafi do opolskich placówek medycznych Trzy placówki medyczne na Opolszczyźnie otrzymają pomoc finansową od grupy Warta. Wśród nich jest Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, Stobrawskie Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »