Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 06:53 Autor: Wiktoria Palarczyk

Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów

Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów [fot. Wiktoria Palarczyk]
Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów [fot. Wiktoria Palarczyk]
Ponad 130 uczniów rozpoczęło we wrześniu naukę w nowej głuchołaskiej szkole podstawowej. To trzecia placówka w mieście, w której prowadzone jest nauczanie początkowe. Jeszcze w zeszłym roku było to Publiczne Gimnazjum nr 2, a od września zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3.
- Pozytywnie zaskoczyła nas liczba dzieci, które się do nas przeniosły - mówi Jolanta Błaszczyk, dyrektor głuchołaskiej Szkoły Podstawowej nr 3. - Przez całe wakacje, aż do dnia dzisiejszego jeszcze dzieci dopisują się do konkretnych klas. Mamy w sumie osiem klas, a ich liczebność jest różna. Najwięcej w klasie jest 24 uczniów. W jednej jest tylko kilka dzieci, ale to dlatego, że to taki newralgiczny rok. To III klasa i rodzicom ciężko wyrywać dzieci w tym wieku ze środowiska w jakim przebywają - dodaje Błaszczyk.

Rodzice postanowili przenieść dzieci z różnych powodów.

- Ze względów czysto praktycznych. Uważam, że to szkoła z tradycjami i dobrymi nauczycielami. Widać to po wynikach egzaminów. Dziecko jest szczęśliwe. Klasa się zmieniła. Jest zadowolone, a do szkoły idzie i wraca z uśmiechem - dodaje rodzic jednego z uczniów.

- Tutaj jest bardzo fajnie, mamy miłą panią i jasną, taką kolorową klasę. Jest bardzo dużo miejsca. Cały czas coś się tutaj dzieje, jest pełno atrakcji, więc to szkoła dla nas - dodają uczniowie.

Budynek głuchołaskiej szkoły jest wciąż remontowany. Sale zostały odmalowane, a wyposażenie dostosowano do najmłodszych uczniów. Niebawem zakończy się także termomodernizacja obiektu. Po remoncie zyska on zupełnie nowy wygląd.
Jolanta Błaszczyk
Rodzic, uczniowie

Wiadomości z regionu

2018-10-21, godz. 14:05 Opolszczyzna: prawie 14 procent uprawnionych poszło do urn. Frekwencja do południa Niecałe 14 procent - tyle do godziny 12:00 wyniosła frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W podziale na gminy, najchętniej do urn poszli wyborcy w gmin ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Poszukiwania zaginionego mieszkańca Zawadzkiego zakończone sukcesem Poszukiwany od wczoraj (20.10) 69-letni mieszkaniec Zawadzkiego Wiktor Szaton odnaleziony - informuje policja. Tuż po godzinie 12.00 wyziębionego mężczyznę pr ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Prudnik: nowe punkty do głosowania uwzględniają też potrzeby niepełnosprawnych W trzech miejscach zmieniono lokale do głosowania w Prudniku. W gminie tej jest ich w sumie 27. Dziewięć takich punktów znajduje się w sołectwach. » więcej 2018-10-21, godz. 13:30 Ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży, o Synodzie Biskupów w Rzymie i problemach młodych ludzi Biskupi, eksperci, audytorzy i osoby świeckie, które nie skończyły 30 lat dyskutują o sprawach i problemach młodych ludzi na całym świecie. W Rzymie trwa Spec ... » więcej 2018-10-21, godz. 12:30 Naruszone plomby na urnach wyborczych zmienią kolor. To znak, że ktoś próbował je zerwać Przeźroczyste urny to nie jedyna nowość, jaką napotkamy dzisiaj w lokalach wyborczych. » więcej 2018-10-21, godz. 12:02 Pożar kurnika. 20 tysięcy martwych kurczaków 20 tysięcy kurczaków padło w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy na fermie drobiu w Zalesiu Śląskim (gmina Leśnica). » więcej 2018-10-21, godz. 12:00 Kilkanaście powiadomień o naruszeniu kodeksu wyborczego w czasie ciszy wyborczej otrzymała opolska policja 11 zgłoszeń dotyczących naruszeń przepisów kodeksu wyborczego odnotowała w sobotę (20.10) na Opolszczyźnie policja. Dotyczyły one na przykład zamalowywania i ... » więcej 2018-10-21, godz. 11:00 Urna wyborcza będzie cały czas pilnowana. "Aby tajność głosowania nie była naruszona" Przeźroczyste urny, jakie są używane w tych wyborach samorządowych dołożyły obowiązków obwodowym komisjom wyborczym. W każdej komisji pracującej w lokalu wybo ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:45 Wybory samorządowe na Opolszczyźnie wystartowały bez zakłóceń - Siedziby wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Opolu zostały otwarte punktualnie o 7:00. Nie odnotowano żadnych incydentów - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 W Opolu wybory rozpoczęły się punktualnie. Na razie bez incydentów. Głosują głównie osoby starsze Tłumów nie ma, ale jeśli głosują, to głównie osoby starsze. Taka sytuacja jest w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 64 przy Powstańców Śląskich w Opolu. Kamila ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »