Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 06:53 Autor: Wiktoria Palarczyk

Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów

Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów [fot. Wiktoria Palarczyk]
Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów [fot. Wiktoria Palarczyk]
Ponad 130 uczniów rozpoczęło we wrześniu naukę w nowej głuchołaskiej szkole podstawowej. To trzecia placówka w mieście, w której prowadzone jest nauczanie początkowe. Jeszcze w zeszłym roku było to Publiczne Gimnazjum nr 2, a od września zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3.
- Pozytywnie zaskoczyła nas liczba dzieci, które się do nas przeniosły - mówi Jolanta Błaszczyk, dyrektor głuchołaskiej Szkoły Podstawowej nr 3. - Przez całe wakacje, aż do dnia dzisiejszego jeszcze dzieci dopisują się do konkretnych klas. Mamy w sumie osiem klas, a ich liczebność jest różna. Najwięcej w klasie jest 24 uczniów. W jednej jest tylko kilka dzieci, ale to dlatego, że to taki newralgiczny rok. To III klasa i rodzicom ciężko wyrywać dzieci w tym wieku ze środowiska w jakim przebywają - dodaje Błaszczyk.

Rodzice postanowili przenieść dzieci z różnych powodów.

- Ze względów czysto praktycznych. Uważam, że to szkoła z tradycjami i dobrymi nauczycielami. Widać to po wynikach egzaminów. Dziecko jest szczęśliwe. Klasa się zmieniła. Jest zadowolone, a do szkoły idzie i wraca z uśmiechem - dodaje rodzic jednego z uczniów.

- Tutaj jest bardzo fajnie, mamy miłą panią i jasną, taką kolorową klasę. Jest bardzo dużo miejsca. Cały czas coś się tutaj dzieje, jest pełno atrakcji, więc to szkoła dla nas - dodają uczniowie.

Budynek głuchołaskiej szkoły jest wciąż remontowany. Sale zostały odmalowane, a wyposażenie dostosowano do najmłodszych uczniów. Niebawem zakończy się także termomodernizacja obiektu. Po remoncie zyska on zupełnie nowy wygląd.
Jolanta Błaszczyk
Rodzic, uczniowie

Wiadomości z regionu

2018-12-14, godz. 21:30 Dziergają szaliki dla bezdomnych, jeden zrobili dla figury myśliwca Długi, kolorowy szalik ozdobiony pomponami nosi od dzisiaj (14.12) dumnie myśliwiec - symbol Strzelec Opolskich. Opatulenie stojącej przed ratuszem rzeźby był ... » więcej 2018-12-14, godz. 20:30 Adwentowa Noc Konfesjonałów także w tym roku. "Wciąż czekamy na zgłoszenia" 14 kościołów diecezji opolskiej zgłosiło już chęć wzięcia udział w tegorocznej akcji pod hasłem 'Adwentowa Noc Konfesjonałów'. Wierni po raz kolejny przed Świ ... » więcej 2018-12-14, godz. 19:45 Podejrzana o zabójstwo noworodka w areszcie. Czy zabójstw było więcej? "Praktycznie cały czas chodziła z brzuchem" Zarzut zabójstwa postawiono Aleksandrze J. z Ciecierzyna koło Byczyny. Na jej posesji odkryto zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku prowadzi śle ... » więcej 2018-12-14, godz. 19:00 Człowiek w „realu” jest ważniejszy do znajomych w cyberprzestrzeni Hejt, stalking, a nawet ksenofobia coraz częściej występują wśród młodzieży szkolnej. Przeciwdziałanie tym negatywnym zjawiskom było tematem konferencji zorga ... » więcej 2018-12-14, godz. 18:55 Pożar mieszkania w Opolu. Lokator został poparzony Do zdarzenia doszło po godzinie 17:00 w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Najprawdopodobniej mężczyzna zasnął i wtedy w jego mieszkaniu zapalił się koc. » więcej 2018-12-14, godz. 18:00 Nie będzie powtórzenia wyborów w dwóch okręgach w Głubczycach. Były nieprawidłowości, ale nie zmieniły wyników Sąd Okręgowy w Opolu uznał, że nieprawidłowości dotyczące liczby głosów nie zmieniały podziału mandatów i oddalił protest wyborczy komitetu 'Razem dla Głubczy ... » więcej 2018-12-14, godz. 17:30 Autobusy nyskiego MZK nie pojadą już przez Rynek Od wtorku (18.12) pasażerów komunikacji miejskiej w Nysie czeka zmiana lokalizacji przystanków. » więcej 2018-12-14, godz. 16:25 Zderzenie trzech osobówek na DK 46 między Lędzinami a Chrząstowicami [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 46 Opole - Dobrodzień, na odcinku Lędziny - Chrząstowice w powiecie opolskim, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów os ... » więcej 2018-12-14, godz. 16:00 Od stycznia wchodzi w życie projekt e-akta. Opolski ZUS przeszkoli pracodawców Opolski ZUS zorganizuje szkolenia dla firm i biur rachunkowych z całego regionu w związku z nową formą przechowywania akt pracowniczych obowiązującą od nowego ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:55 Tragedia w Ciecierzynie. Matka aresztowana na 3 miesiące. Kobieta przyznała się do winy Są wstępne wyniki sekcji zwłok noworodka, którego zwłoki znaleziono na jednej z posesji w Ciecierzynie pod Byczyną. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »