Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-12, 21:35 Autor: Katarzyna Doros

Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu. Wolontariusze odtańczyli poloneza

Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości zatańczyli poloneza na sto dni przed finałem. Manifestem wartości i tańcami na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu sympatycy obu projektów stowarzyszenia Wiosna oficjalnie zainaugurowali XVIII edycję Szlachetnej Paczki.
- Pozostało 100 dni do finału, kiedy potrzebujące rodziny otrzymają nie tylko pomoc materialną, ale przede wszystkim impuls do zmiany – mówi Filip Kowalski z rady wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. - Dzięki temu wydarzeniu zapraszamy nowych wolontariuszy. Szukamy osób chętnych, które chciałyby dołączyć do tego fajnego i pięknego projektu w cały województwie od Opola przez Nysę, Kędzierzyn-Koźle po Namysłów, Olesno i inne rejony. Szukamy ludzi, którzy chcą mądrze pomagać i chcą mieć z tego powodu satysfakcję - dodaje.

Katarzyna Śliwicka, menadżer operacyjny Szlachetnej Paczki w województwie opolskim podkreśla, że wolontariusze są lokalnymi bohaterami, którzy walczą z biedą. - To projekt, który łączy różne środowiska i różnych ludzi i to jest w nim właśnie piękne – mówi. - Lubimy ludzi, to znaczy, że lubimy siebie nawzajem. Wszyscy jesteśmy równi i każdy jest dla nas ważny - dodaje.

Dodajmy, że w ubiegłym roku w województwie opolskim Szlachetna Paczka dotarła do ponad 500 rodzin. Łącznie na Opolszczyźnie potrzeba blisko pół tysiąca wolontariuszy, a zgłaszać się można do końca września za pośrednictwem strony www.superw.pl.
Filip Kowalski
Katarzyna Śliwicka

Wiadomości z regionu

2018-09-19, godz. 11:14 Miał własną plantację i spore zapasy "towaru". Policyjne zatrzymanie w Namysłowie Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego m.in. o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Śledczy w jego domu zabezpieczyli kilka ... » więcej 2018-09-19, godz. 10:36 Rozpędza się kampania wyborcza w Krapkowicach. Z jednej strony "mamy 70 kandydatów", a z drugiej "liczy się jakość" 70 kandydatów na radnych zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Sonika w powiecie krapkowickim. » więcej 2018-09-19, godz. 10:01 Dziś poznamy "drużynę" Violetty Porowskiej. Wśród kandydatów - Arkadiusz Szymański - Arkadiusz Szymański będzie walczył o powrót do opolskiej rady miasta - potwierdziła dziś (19.09) w porannej rozmowie 'Poglądy i osądy' wicewojewoda Violetta ... » więcej 2018-09-19, godz. 10:00 W Opolu dyskutują jak ożywić polskie rzeki. Rusza I Kongres Żeglugi Śródlądowej W Opolu rozpoczyna się I Kongres Żeglugi Śródlądowej. Wezmą w nim udział przedstawiciele rządu, samorządów lokalnych oraz przedsiębiorcy. » więcej 2018-09-19, godz. 07:18 Radio Opole na podium słuchalności. Mamy wakacyjne wyniki! Radio Opole odnotowało wysokie wyniki słuchalności w te wakacje. W tygodniu słucha nas 16,36% populacji w regionie. Tak wynika z najnowszych zestawień, gdzie ... » więcej 2018-09-19, godz. 06:53 Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów Ponad 130 uczniów rozpoczęło we wrześniu naukę w nowej głuchołaskiej szkole podstawowej. To trzecia placówka w mieście, w której prowadzone jest nauczanie poc ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:30 Sabina Nowosielska ogłosiła program wyborczy i kandydatów na radnych Sabina Nowosielska będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Dzisiaj (18.09) przedstawiła swój program wyborczy i kandydatów ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:15 Wioski wzięły wszystko. Znamy wyniki głosowania na Strzelecki Budżet Obywatelski Projekty, które będą realizowane z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, ulokowane będą w sołectwach wiejskich gminy Strzelce Opolskie. Największą popularn ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:00 Pijany, wiekowy rowerzysta na drodze wojewódzkiej Jeden dzień i trzech pijanych kierujących. Tak wygląda wtorkowa statystyka strzeleckiej policji. Rekordzistą okazał się 72-letni rowerzysta. O tym, że jedzie ... » więcej 2018-09-18, godz. 21:00 Prudnik: zrewidowano napis na pomniku ofiar nazistów Zmieni się inskrypcja na prudnickim pomniku więźniów największego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest niezgodna z ustawą o zakazie propagowania komunizm ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »