Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Sygnalizacja świetlna na brzeskiej obwodnicy zdaje egzamin. Najbardziej zadowoleni są piesi

Patrycja Kaszuba z brzeskiej policji [fot. Maciej Stępień]
Patrycja Kaszuba z brzeskiej policji [fot. Maciej Stępień]
Blisko dwa miesiące temu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z wojewódzką 401 uruchomiono sygnalizację świetlną. Lokalni samorządowcy wraz z policją od lat apelowali o przebudowę tego miejsca ze względu na wypadki śmiertelne. Najbardziej narażeni byli piesi, którzy ginęli pod kołami aut osobowych oraz tirów. Miejsca i pieniędzy na budowę ronda nie starczyło, ale pół miliona złotych pomogło znacznie poprawić bezpieczeństwo. Inteligentna sygnalizacja świetlna rozwiązała kilka problemów.
Dziś przede wszystkim piesi mogą bezpiecznie pokonać to skrzyżowanie.

- Zebry w tym miejscu zostały podkreślone, a osoby przechodzące przez jezdnię bez problemów mogą przejść na drugą stronę. A poza tym kierowcy swobodnie mogą teraz wyjechać od strony Żłobizny, a to zawsze stanowiło problem – mówi Radiu Opole Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Mundurowi pozytywnie oceniają pomysł uruchomienia sygnalizacji świetlnej. W podobnym tonie wypowiadają się również piesi, którzy zwracają jeszcze uwagę na dokładną regulację cyklów świetlnych.

- Wszystko jest w porządku, tylko sygnalizatory nie działają równo między wysepkami. Tutaj, gdzie stoję mam zielone, a w stronę Brzegu mam kolor czerwony i tam muszę chwilę postać. Myślę, że można to podregulować. Poza tym zrobiło się bezpiecznie – dodaje jedna z mieszkanek Żłobizny.

Od momentu uruchomienia sygnalizacji świetlnej na brzeskiej obwodnicy, drogówka odnotowała tylko dwie niegroźne kolizje. Były to przypadki najechani na tył innego pojazdu.

- Żadnych groźnych zdarzeń nie było – dodaje na koniec Kaszuba.
Patrycja Kaszuba i mieszkanka Żłobizny

Wiadomości z regionu

2018-09-19, godz. 07:18 Radia Opole na podium słuchalności. Mamy wakacyjne wyniki! Radio Opole odnotowało wysokie wyniki słuchalności w te wakacje. W tygodniu słucha nas 16,36% populacji w regionie. Tak wynika z najnowszych zestawień, gdzie ... » więcej 2018-09-19, godz. 06:53 Głuchołazy: Gimnazjum przekształciło się w podstawówkę. Do nowej placówki przeniosło się ponad 130 uczniów Ponad 130 uczniów rozpoczęło we wrześniu naukę w nowej głuchołaskiej szkole podstawowej. To trzecia placówka w mieście, w której prowadzone jest nauczanie poc ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:30 Sabina Nowosielska ogłosiła program wyborczy i kandydatów na radnych Sabina Nowosielska będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Dzisiaj (18.09) przedstawiła swój program wyborczy i kandydatów ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:15 Wioski wzięły wszystko. Znamy wyniki głosowania na Strzelecki Budżet Obywatelski Projekty, które będą realizowane z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, ulokowane będą w sołectwach wiejskich gminy Strzelce Opolskie. Największą popularn ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:00 Pijany, wiekowy rowerzysta na drodze wojewódzkiej Jeden dzień i trzech pijanych kierujących. Tak wygląda wtorkowa statystyka strzeleckiej policji. Rekordzistą okazał się 72-letni rowerzysta. O tym, że jedzie ... » więcej 2018-09-18, godz. 21:00 Prudnik: zrewidowano napis na pomniku ofiar nazistów Zmieni się inskrypcja na prudnickim pomniku więźniów największego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest niezgodna z ustawą o zakazie propagowania komunizm ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:15 Opolskie! Wspólna sprawa - KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła pełne listy kandydatów na wybory samorządowe KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła kandydatów na radnych sejmiku, rad gmin i powiatów oraz wójtów i burmistrzów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Głuchołaski ambulans prezentem dla armeńskiego szpitala Głuchołaski Zakład Opieki Zdrowotnej przekazał niepotrzebną już karetkę placówce, która znajduje się w Talinie. To miasto partnerskie, z którym powiat nyski w ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Kolejny kandydat na burmistrza Brzegu. Lokalny komitet rusza do wyborów Obywatelski komitet „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” oficjalnie rozpoczął kampanię. Dziś (18.09) liderzy lokalnego ugrupowania przedstawili kandydata n ... » więcej 2018-09-18, godz. 18:45 Umowa patronacka miedzy kluczborskim ogólniakiem, a opolskim uniwersytetem nabierze wymiaru praktycznego Zajęcia na opolskiej uczelni i korzystanie z jej zasobów dydaktycznych. Pogłębianie wiedzy, głównie z chemii i biologii. W ramach umowy z Collegium Medicum op ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »