Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Sygnalizacja świetlna na brzeskiej obwodnicy zdaje egzamin. Najbardziej zadowoleni są piesi

Patrycja Kaszuba z brzeskiej policji [fot. Maciej Stępień]
Patrycja Kaszuba z brzeskiej policji [fot. Maciej Stępień]
Blisko dwa miesiące temu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z wojewódzką 401 uruchomiono sygnalizację świetlną. Lokalni samorządowcy wraz z policją od lat apelowali o przebudowę tego miejsca ze względu na wypadki śmiertelne. Najbardziej narażeni byli piesi, którzy ginęli pod kołami aut osobowych oraz tirów. Miejsca i pieniędzy na budowę ronda nie starczyło, ale pół miliona złotych pomogło znacznie poprawić bezpieczeństwo. Inteligentna sygnalizacja świetlna rozwiązała kilka problemów.
Dziś przede wszystkim piesi mogą bezpiecznie pokonać to skrzyżowanie.

- Zebry w tym miejscu zostały podkreślone, a osoby przechodzące przez jezdnię bez problemów mogą przejść na drugą stronę. A poza tym kierowcy swobodnie mogą teraz wyjechać od strony Żłobizny, a to zawsze stanowiło problem – mówi Radiu Opole Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Mundurowi pozytywnie oceniają pomysł uruchomienia sygnalizacji świetlnej. W podobnym tonie wypowiadają się również piesi, którzy zwracają jeszcze uwagę na dokładną regulację cyklów świetlnych.

- Wszystko jest w porządku, tylko sygnalizatory nie działają równo między wysepkami. Tutaj, gdzie stoję mam zielone, a w stronę Brzegu mam kolor czerwony i tam muszę chwilę postać. Myślę, że można to podregulować. Poza tym zrobiło się bezpiecznie – dodaje jedna z mieszkanek Żłobizny.

Od momentu uruchomienia sygnalizacji świetlnej na brzeskiej obwodnicy, drogówka odnotowała tylko dwie niegroźne kolizje. Były to przypadki najechani na tył innego pojazdu.

- Żadnych groźnych zdarzeń nie było – dodaje na koniec Kaszuba.
Patrycja Kaszuba i mieszkanka Żłobizny

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje oraz łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to świetna okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej 2018-11-17, godz. 14:45 W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie. » więcej 2018-11-17, godz. 13:30 Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:28 Służba w policji ma wiele wymiarów. "Dołącz do nas" - spotkanie mundurowych ze studentami WSB w Opolu O tym, że praca w policji może mieć różny charakter przekonywali przedstawiciele pododdziału prewencji, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału antyterr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »