Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-31, 11:10 Autor: Witold Wośtak

"Dzisiaj chcą darmowych autobusów, a niedawno głosowali przeciw". Sztab Porowskiej o propozycji Kamińskiej

Sztab wyborczy Violetty Porowskiej [fot. Witold Wośtak]
Sztab wyborczy Violetty Porowskiej [fot. Witold Wośtak]
- Barbara Kamińska pokazuje czystą hipokryzję - to słowa Sławomira Batki ze sztabu wyborczego Violetty Porowskiej, kandydatki Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. Kamińska, kandydatka Zjednoczonej Koalicji, zapowiedziała wczoraj (30.08) darmowe przejazdy autobusami MZK Opole dla wszystkich uczniów.
Tymczasem sztab Porowskiej przypomniał głosowanie z listopada 2017 roku nad projektem uchwały PiS o darmowych przejazdach dla uczniów szkół podstawowych w Opolu. Radni PO zagłosowali wówczas za jego odrzuceniem.

- Stawiamy na wiarygodność poglądów i obietnic - mówi Batko. - Kuriozalną sytuacją jest dzisiaj, że te same osoby proponują wprowadzenie darmowej komunikacji. To jest właśnie kwestia wiarygodności w polityce i wiarygodności w realizacji obietnic wyborczych. Łatwo jest składać obietnice podczas kampanii wyborczej, natomiast inną kwestią jest postawa na co dzień. Nie sposób nazwać tego inaczej niż hipokryzją radnych Platformy Obywatelskiej.

Batko zapowiada, że projekt radnych PiS powróci na początku nowej kadencji. Szacunkowy koszt organizacji darmowych przejazdów dla miasta to niespełna 2 miliony złotych.

- Przeanalizowaliśmy sytuację w Warszawie i kwota spłaszcza się - podkreśla. - Okazało się, że po wprowadzeniu takiego rozwiązania wielu rodziców zamieniło samochody na komunikację publiczną. Dzięki temu publiczna kasa wcale nie została uszczuplona. Oprócz wymiaru ekologicznego i edukacyjnego, udało się zachować wpływy z biletów.

Z kolei Marek Kawa, również przedstawiciel sztabu Porowskiej, zaapelował do radnych PO o poparcie wniosku PiS.

Zwróciliśmy się o komentarz do sztabu Barbary Kamińskiej. Do sprawy wrócimy.
Sławomir Batko 1
Sławomir Batko 2

Wiadomości z regionu

2019-06-25, godz. 19:30 Od stu lat kontrolują funkcjonowanie państwa i wskazują nieprawidłowości. NIK świętuje 100 lat Najwyższy organ kontroli w Polsce od 100 lat ocenia gospodarowanie publicznymi pieniędzmi i funkcjonowanie państwa. Opolska delegatura była ostatnią na mapie, ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Opolscy strażacy przez godzinę szukali topielca w kamionce Bolko. Pijany mężczyzna spał na brzegu w trawie [ZDJĘCIA] Opolscy strażacy przez godzinę szukali mężczyzny, który miał się topić w kamionce Bolko w Opolu. Wcześniej na brzegu widziano tylko jego ubranie. Pijanego męż ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Rekrutacja napawa optymizmem, w Głuchołazach powstanie stowarzyszeniowe liceum Niemal pewna jest reaktywacja Liceum Ogólnokształcącego im. Chrobrego w Głuchołazach. Kiedy w 2002 roku szkole tej groziła likwidacja jej prowadzenie przejęła ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:00 Ciekawa oferta aktywnego wypoczynku wakacyjnego w Głuchołazach Bogaty program sportowo-rekreacyjny w mieście oraz imprezy wyjazdowe przygotowano dla spędzających wakacje w Głuchołazach. Do ich dyspozycji są wszystkie obie ... » więcej 2019-06-25, godz. 18:00 Mogą dać przykład i podzielić się doświadczeniem. W Opolu odznaczono małżeństwa z przynajmniej półwiecznym stażem Przeżyli ze sobą wiele dobrych, ale też i trudnych chwil, a swoim doświadczeniem mogą obdarować niejedno pokolenie. Pary, które świętują Złote i Diamentowe Go ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:30 Uniwersytet Opolski: senat podjął decyzję o utworzeniu wydziału lekarskiego Na Uniwersytecie Opolskim powstał wydział lekarski. Taką decyzję podjął senat uczelni. rektor Marek Masnyk na konferencji prasowej tłumaczył, że wydział utwor ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:15 Radni w czwartek podzielą Opole na dwie strefy taryfowe Opole zostanie podzielone na dwie strefy taryfowe dla taksówek. W czwartek (27.06) radni zagłosują nad zróżnicowaniem cen za korzystanie z tego środka transpo ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:45 Narodziny w opolskim zoo. Rodzina uchatek kalifornijskich powiększyła się o dwa młode osobniki W opolskim zoo na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Młode pozostają pod opieką pielęgniarza, ich dokładną płeć i wagę poznamy za kilka dni. Ojcem ma ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:30 Ścieżka rowerowa pod Grodkowem w remoncie. Kilka miesięcy po oddaniu do użytku, na jezdni pojawiły się nierówności Choć nie ma jeszcze roku, to już wymaga naprawy. Mowa o ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc w gminie Grodków. » więcej 2019-06-25, godz. 15:15 OCO: wstrzymują operacje z powodu upałów Opolskie Centrum Onkologi z powodu upałów wstrzymało przyjęcia pacjentów na oddziałach chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »