Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-16, 20:00 Autor: Paweł Konieczny

Opolscy pielgrzymi coraz bliżej celu. W piątek ostatni długi odcinek [ZDJĘCIA]

42. Piesza Pielgrzymka Opolska [fot. Paweł Konieczny]
42. Piesza Pielgrzymka Opolska [fot. Paweł Konieczny]
Opolscy pielgrzymi będący w drodze na Jasną Górę opuścili już teren województwa i wędrują w stronę Częstochowy. Dziś (16.08) wieczorem zatrzymają się na nocleg w Ciasnej oraz Zborowskiem, by następnego dnia wyjść w ostatnią, długą trasę tegorocznej pielgrzymki.
Podczas dzisiejszego postoju w Gwoździanach pielgrzymi podkreślali, że nadal drzemie w nich spory pokład sił, który pozwoli dojść do celu. - Jestem po raz pierwszy, dopiero przeszłam na emeryturę i wybrałam się w tym roku jako dziękczynienie za to, że się jej doczekałam. Kondycja jest wspaniała, Bogu chwała - mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki.

- Jesteśmy praktycznie na ostatniej prostej do Częstochowy - mówi ks. Tomasz Jałowy, odpowiedzialny za logistykę podczas opolskiej pielgrzymki. - Na początku odwiedzaliśmy sanktuaria diecezji opolskiej, a od wczoraj idziemy już prosto do Częstochowy, to już taki konkretny kierunek, przybliżamy się. Kolejne cele to Ciasna i Zborowskie, tam mamy nocleg. Mimo zmęczenia wciąż w pielgrzymach jest radość. Słyszymy w oddali "belgijkę", do której dużo młodych ludzi tańczy, w taki sposób nabierają mocy by dalej mieć siłę i chęć do drogi - dodaje.

Uczestnicy 42. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej dotrą do celu w sobotę (18.08). Uroczysta msza święta na jej zakończenie rozpocznie się o 11:00.
Pielgrzymi
ks. Tomasz Jałowy

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej 2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje oraz łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to świetna okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »