Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-13, 16:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Ta powiatowa droga nie tylko zimą, ale i latem musi być posypywana piaskiem

Trasa Wróblin - Stare Kotkowice. Droga posypywana jest tam piaskiem także latem [zdj. arch. prywatne]
Trasa Wróblin - Stare Kotkowice. Droga posypywana jest tam piaskiem także latem [zdj. arch. prywatne]
Podczas upałów droga Wróblin - Stare Kotkowice zaczyna się "rozpuszczać". Dlatego musi być posypywana piachem. Inaczej nie nadawałaby się do użytku. Ten odcinek powiatowej trasy w gminie Głogówek gruntownie wyremontowano za ponad 900 tysięcy złotych w 2010 roku.
- Celem tego remontu była poprawa bezpieczeństwa ruchu na tej drodze - mówi Piotr Bujak, radny miejski Głogówka. – Gdy tylko pojawiają się wyższe temperatury droga notorycznie się roztapia. Następuje wówczas interwencja służb powiatowych, które posypują ją piaskiem. Z tym borykamy się już od kilku lat. Jako użytkownicy tej drogi domagamy się kompleksowego rozwiązania, a nie jedynie prowizorki.

- Problem istnieje już od ośmiu lat i związany jest z technologią wykonania tej drogi - mówi wicestarosta prudnicki Janusz Siano. – Niestety nie ma już wykonawcy, który zrealizował to zadanie, więc też nie ma jakby do kogo zgłaszać pretensji. Natomiast już jest coraz lepiej. Zresztą jest tam technologia zastosowana nie tylko u nas. Przy tak wysokich temperaturach, upałach w różnych miejscach pojawiają się takie sytuacje. Jest nadmiar smoły w masie, którą zastosowano, no i najlepszym rozwiązaniem jest posypanie piaskiem.

Jak twierdzą służby drogowe prudnickiego starostwa z czasem problem ten przestanie doskwierać zmotoryzowanym. Trudno natomiast powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi.
Piotr Bujak
Janusz Siano

Wiadomości z regionu

2018-09-22, godz. 09:00 Głuchołaska Aleja Kawalerów Orderu Uśmiechu wzbogaca się o kolejne tabliczki Aleja Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach wciąż się rozrasta. Właśnie pojawiło się na niej aż pięć nowych pamiątkowych tabliczek. Uhonorowano świętych, k ... » więcej 2018-09-22, godz. 09:00 Szkoły zawodowe w Brzegu zyskały nowe pracownie Sale do nauki, profesjonalny sprzęt oraz wyposażenie - w kilku brzeskich szkołach powstały pracownie odzwierciedlające naturalne warunki kształcenia w poszcze ... » więcej 2018-09-21, godz. 21:45 Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do rady miasta, rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego z Kędzierzyna-Koźla „Inni obiecywali. Dobra zmiana realizuje” - to jedno z dwóch przewodnich haseł Prawa i Sprawiedliwości, które pojawią się na plakatach wyborczych w Kędzierzyn ... » więcej 2018-09-21, godz. 21:30 Prudnik: mieszkańcom, którzy nie mają centralnego ogrzewania i piwnic gmina buduje komórki Kontrowersje wzbudza kolejny etap rewitalizacji Prudnika. Zastrzeżenia dotyczące zakresu prac mają mieszkańcy. Inwestycja obejmuje najbardziej zaniedbany oraz ... » więcej 2018-09-21, godz. 20:00 Młodzi bohaterowie z Nysy otrzymali podziękowania od policji. "Ich zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania" Dwóch chłopców w wieku 8 i 10 lat otrzymało podziękowania od nyskiej policji. 10-letni Kacper i jego o 2 lata młodszy kolega Hubert w maju przed jednym ze skl ... » więcej 2018-09-21, godz. 19:45 Prudnik: stowarzyszenie i ruch społeczny zwarły szeregi, aby wygrać wybory Wybierzmy nowe życie naszej gminy! - pod takim hasłem w wyborach samorządowych wystartuje Stowarzyszenie Prudniczanie oraz ruch Kukiz'15. Podczas konferencji ... » więcej 2018-09-21, godz. 19:15 Głuchołazy Miastem Orderu Uśmiechu. Trwają uroczystości 50-lecia powstania dziecięcego odznaczenia [ZDJĘCIA] Głuchołazy, jako jedyna miejscowość na świecie, otrzymały tytuł miasta Orderu Uśmiechu. Przekazał go dziś (21.09) władzom miasta Marek Michalak, kanclerz międ ... » więcej 2018-09-21, godz. 19:00 "Kromka chleba dla sąsiada". W 12 opolskich sklepach zbierana jest żywność 'Kromka chleba dla sąsiada' pod takim hasłem wolontariusze Caritasu rozdawali dziś (21.09) opolanom pieczywo. Celem akcji było zachęcenie przechodniów do udzi ... » więcej 2018-09-21, godz. 18:30 Powrót do korzeni. W Bogdanowicach pod Głubczycami dzieci poznawały dawaną metodę wykopywania ziemniaków Jak kiedyś zbierano ziemniaki i w jaki sposób trafiają na sklepowe półki? Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum z Bogdanowic, w gminie G ... » więcej 2018-09-21, godz. 18:00 Mieszkania, przedszkola, wsparcie inwestorów i koniec z ubikacjami na klatkach schodowych. Koalicyjny program wyborczy ... Budowa mieszkań, darmowe przedszkola i żłobki, wsparcie inwestorów oraz kanalizacja wsi. To tylko niektóre z elementów programu wyborczego dla gminy Prudnik. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »