Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-13, 16:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Ta powiatowa droga nie tylko zimą, ale i latem musi być posypywana piaskiem

Trasa Wróblin - Stare Kotkowice. Droga posypywana jest tam piaskiem także latem [zdj. arch. prywatne]
Trasa Wróblin - Stare Kotkowice. Droga posypywana jest tam piaskiem także latem [zdj. arch. prywatne]
Podczas upałów droga Wróblin - Stare Kotkowice zaczyna się "rozpuszczać". Dlatego musi być posypywana piachem. Inaczej nie nadawałaby się do użytku. Ten odcinek powiatowej trasy w gminie Głogówek gruntownie wyremontowano za ponad 900 tysięcy złotych w 2010 roku.
- Celem tego remontu była poprawa bezpieczeństwa ruchu na tej drodze - mówi Piotr Bujak, radny miejski Głogówka. – Gdy tylko pojawiają się wyższe temperatury droga notorycznie się roztapia. Następuje wówczas interwencja służb powiatowych, które posypują ją piaskiem. Z tym borykamy się już od kilku lat. Jako użytkownicy tej drogi domagamy się kompleksowego rozwiązania, a nie jedynie prowizorki.

- Problem istnieje już od ośmiu lat i związany jest z technologią wykonania tej drogi - mówi wicestarosta prudnicki Janusz Siano. – Niestety nie ma już wykonawcy, który zrealizował to zadanie, więc też nie ma jakby do kogo zgłaszać pretensji. Natomiast już jest coraz lepiej. Zresztą jest tam technologia zastosowana nie tylko u nas. Przy tak wysokich temperaturach, upałach w różnych miejscach pojawiają się takie sytuacje. Jest nadmiar smoły w masie, którą zastosowano, no i najlepszym rozwiązaniem jest posypanie piaskiem.

Jak twierdzą służby drogowe prudnickiego starostwa z czasem problem ten przestanie doskwierać zmotoryzowanym. Trudno natomiast powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi.
Piotr Bujak
Janusz Siano

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 22:00 "Każda kropla krwi na wagę złota" - spotkanie honorowych krwiodawców w Kędzierzynie-Koźlu. Po raz dziewiętnasty honorowi krwiodawcy z Opolszczyzny spotkali się w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy ... » więcej 2018-11-18, godz. 21:00 Opolscy politycy skomentowali sejmikowe porozumienie koalicyjne Koalicja zawiązana w Sejmiku Województwa Opolskiego była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy skomentowali utrzymanie się dotychczasow ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Pierwszy raz przeszli "Obuwniczym Szlakiem" w gminie Krapkowice. Wzorem były wrocławskie krasnale Pierwszą wycieczkę 'Obuwniczym Szlakiem' zorganizowano dziś (18.11) w Krapkowicach. Na razie w mieście oraz Żużeli i Rogowie Opolskim jest łącznie osiem rzeźb ... » więcej 2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »