Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-13, 17:00 Autor: Ewelina Laxy

Smaki Pokoleń będą królować na rynku. Przed nami Festiwal Opolskich Smaków

Festiwal Opolskich Smaków [fot. Ewelina Laxy]
Festiwal Opolskich Smaków [fot. Ewelina Laxy]
Festiwal Opolskich Smaków odbędzie się w dniach 24.-26.08 na opolskim rynku [fot. Ewelina Laxy]
Festiwal Opolskich Smaków odbędzie się w dniach 24.-26.08 na opolskim rynku [fot. Ewelina Laxy]
Po raz 10. odbędzie się Festiwal Opolskich Smaków. W tym roku motywem przewodnim będzie międzypokoleniowa wymiana przepisów i czerpanie z tradycji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się kucharze reprezentujący różne pokolenia i różny stopień przywiązania do tradycji.
- Zaprosiliśmy kucharzy z topowych programów kulinarnych - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji urzędu miasta Opola. - Mamy kucharzy w tym najmłodszym wieku, ale mamy też dojrzałych, z doświadczeniem, którzy również zadebiutowali w tych programach i też osoby, które pamiętają te dawne smaki. To też jest istotne, żeby przypominać te tradycje kulinarne naszego kraju i całego regionu. Tych wszystkich, którzy trochę tęsknią za tymi smakami naszych babć, które gotowały pyszne potrawy, zapraszamy.

W programie wydarzenia m.in. wspólne gotowanie z kucharzami, warsztaty lepienia pierogów czy historia opolskiej palarni kawy.

- Będziemy mieli porównanie kuchni tradycyjnej z nowoczesną - będzie gotował Damian Kordas razem ze swoją babcią Felą. Tego samego dnia mamy warsztaty dla dzieci. Każdy będzie mógł sobie przygotować porcję lodów molekularnych. Kolejne gwiazdy to: Zosia Zaborowska, finalistka drugiej edycji Master Chef Junior. Będzie także Damian Marchlewicz, zwycięzca Hell's Kitchen, który pokaże produkty regionalne: karp niemodliński i pstrąg poliwodzki - mówi Alicja Sajewicz z wydziału promocji urzędu miasta.

Wybrani zostaną m.in. mistrzowie smaku, a także przepis na 100 rocznicę odzyskania niepodległości "Smaki Pokoleń".

- To będzie weekend z wieloma pysznymi przepisami i potrawami - zaznacza Justyna Duchnowska z NTO, współorganizator imprezy. - Wręczymy nagrody Mistrzom Opolskich Smaków, czyli najsympatyczniejszym kelnerom, kucharzom, najlepszym, najciekawszym lodom i pizzeriom.

- To jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Wielkie gwiazdy gotowania, przyrządzania różnych potraw. Bardzo bogaty weekend, z bardzo smacznymi potrawami różnych kuchni - dodaje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Festiwal odbędzie się w dniach 24-26.08 na opolskim rynku.
Łukasz Śmierciak
Alicja Sajewicz
Justyna Duchnowska, Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »