Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-05, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Odkrywamy radość. "Sister Mob" na opolskim rynku [GALERIA]

Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sisters Mob w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Wspólny taniec, ekspresja i modlitwa "Ojcze Nasz" w języku afrykańskim. Siostry juniorystki ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego zorganizowały na opolskim rynku "Sisters Mob" pod hasłem "Odkrywamy radość".
- Chciałyśmy ukazać radość z powołania jakie daje Bóg. To nie tylko powołanie do życia zakonnego, także do małżeństwa, do bycia lekarzem, czy nauczycielem - mówi siostra Agnieszka Królikowska. - Pierwszy taniec był tańcem Baba Yetu, czyli modlitwa Ojcze Nasz w języku suahili. Był także taniec "Every move I make", czyli "Jesteś życiem mym" w języku angielskim. A na koniec, żeby zaangażować wszystkich zebranych ludzi, zatańczyliśmy wspólnie "Belgijkę".

- Sisters Mob to jeden z punktów kilkudniowego spotkania sióstr juniorystek z całej Europy - wyjaśnia siostra Hanna. - Chciałyśmy pokazać jak wygląda nasze życie właśnie wychodząc na ulicę i pokazując innym. Jesteśmy misjonarkami, więc siostry po ślubach mają przeznaczenie jechać na misje do Afryki, do Azji. Podróżujemy w różne regiony Europy, więc po prostu mieszamy języki. Śpiewamy często po hiszpańsku, w językach naszych ojczystych, po słowacku, ukraińsku, czy niemiecku - mówi.

Wydarzenie jest nawiązaniem do popularnych flashmobów, krótkich spontanicznych występów przyciągających uwagę przechodniów.
siostra Anna Królikowska
siostra Hanna

Wiadomości z regionu

2022-08-18, godz. 19:00 Policja poszukuje 40-letniego Tomasza Browarskiego. Sąd wydał za nim list gończy Policjanci z Lewina Brzeskiego ścigają Tomasza Browarskiego. Sąd Rejonowy w Nysie wydał za 40-letnim mężczyzną list gończy. » więcej 2022-08-18, godz. 17:30 Coraz bliżej do otwarcia pierwszego w regionie Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Powstanie on w Komprachcica… Jeszcze w tym roku w Komprachcicach zacznie działać pierwsze w regionie Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prace budowlane dobiegają końca i jeśli wszystko… » więcej 2022-08-18, godz. 16:50 "Złote algi" w Odrze. Badania potwierdziły obecność tych mikroorganizmów w próbkach wody W Odrze wykryto złote algi - to właśnie ich zakwit mógł doprowadzić do śniecią ryb. Obecność tych mikroorganizmów w próbkach wody z Odry potwierdził… » więcej 2022-08-18, godz. 16:12 Polscy strażacy zakończyli misję na południu Francji. Między innymi opolscy mundurowi pomagali gasić wielki pożar… Dwóch opolskich strażaków pomagało od soboty (13.08) gasić pożar niemal tysiąca hektarów lasu w okolicy francuskiego Bordeaux. » więcej 2022-08-18, godz. 16:01 Można już składać wnioski o dodatek węglowy. Zainteresowanie jest duże Można już składać wnioski o przyznanie dodatku węglowego. To trzy tysiące złotych na jedno gospodarstwo domowe - dom lub mieszkanie, którego głównym… » więcej 2022-08-18, godz. 15:57 Branżowe języki obce w opolskich szkołach? Nowa Lewica proponuje taki projekt urzędowi marszałkowskiemu Naukę branżowych języków obcych dla uczniów proponuje Nowa Lewica na Opolszczyźnie. Dzisiaj (18.08) działacze partii zaproponowali to Zarządowi Województwa… » więcej 2022-08-18, godz. 13:08 Ukradł samochód wart ponad 40 tysięcy złotych i sprzedał go na złomie. Recydywiście grozi kilkuletni pobyt za k… Jeden dzień wystarczył brzeskim policjantom do odnalezienia skradzionego samochodu osobowego. » więcej 2022-08-18, godz. 12:42 "Są opóźnienia, ale termin wydaje się niezagrożony". Raport z budowy remizy strażackiej w Pludrach Trwa budowa remizy strażackiej w Pludrach obok Dobrodzienia. Prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia. Nie obeszło się bez opóźnień, ale widać już stalowy… » więcej 2022-08-18, godz. 11:17 Policjant uratował psa z rozgrzanego samochodu w Mosznej. Właścicielka może odpowiadać za znęcanie się nad zwie… Za znęcanie się nad zwierzęciem może odpowiadać właścicielka samochodu, która zostawiła psa w pojeździe podczas upału. » więcej 2022-08-18, godz. 10:30 Rtęć na Odrze w Kanale Gliwickim i Kędzierzyńskim na Śląsku nie jest przyczyną śnięcia ryb. Nie przekracza też… Podwyższone wyniki rtęci na Odrze, które wystąpiły w Kanale Gliwickim oraz Kędzierzyńskim na Śląsku nie są przyczyną śnięcia ryb. Taką informację… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »