Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-17, 14:48 Autor: Jan Poniatyszyn

CBA przeszkoli pracowników prudnickiego DPS-u. "Mają być, jak żona Cezara"

DPS w Prudniku [fot. googlemaps]
DPS w Prudniku [fot. googlemaps]
Tomasz Szurmak, dyrektor DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Tomasz Szurmak, dyrektor DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wystąpił dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Poprosił o przeszkolenie swoich pracowników. Za poprzedniego kierownictwa w placówce tej doszło do nadużyć finansowych, których finałem były skazujące wyroki sądowe. Nieczęsto zdarza się, aby samorządy lokalne, czy podległe im instytucje z własnej inicjatywy zgłaszały się do CBA.
- Wdrożenie strategii antykorupcyjnej wiąże się z transparentnością i uczciwością – mówi Tomasz Szurmak, który od dwóch lat jest dyrektorem DPS w Prudniku. – Zwróciłem się pisemnie do dyrektora delegatury CBA we Wrocławiu z prośbą o przeprowadzenie certyfikowanego szkolenia antykorupcyjnego wszystkich pracowników DPS. Podniesie to wiedzę i uwrażliwi, co jest korupcją, a co nie jest, co jest podarunkiem. Takie szkolenie poprawi jakość pracy z dostawcami różnych produktów m.in. leków. Chcemy być tak, jak żona Cezara.

DPS w Prudniku podlega tamtejszemu powiatowi, który m.in. sprawuje funkcje kontrolne nad tą jednostką. Potrzeby przeprowadzenia szkolenia przez służby zwalczające korupcję nie neguje starosta prudnicki Radosław Roszkowski: - Warto zastanowić się, czy takie szkolenie byłoby potrzebne w innych placówka m.in. w starostwie. Inicjatywa cenna, chociaż nie jestem do końca przekonany, czy w kontekście szczegółów pracy tej jednostki. Temat jest do przemyśleń. W przyszłości rozważymy możliwość takiego szkolenia dla pozostałych szefów jednostek i kluczowych pracowników.

Szkolenie pracowników DPS w Prudniku CBA przeprowadzi we wrześniu. W kwietniu przed sądem w Opolu zakończył się proces zwolnionych pracowników tej instytucji opieki społecznej. Za przywłaszczenie blisko 150 tysięcy złotych byłej głównej księgowej oraz magazynierce orzeczono kary więzienia. Byłego dyrektora ukarano grzywną.
Tomasz Szurmak
Radosław Roszkowski

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »