Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 19:00 Autor: Ewelina Laxy

"Trefne" auto WOPR w Nysie? Sprawą zajmuje się prokuratura

Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Czy nyski WOPR kupił kradziony samochód? Sprawę bada prokuratura. Samochód zwrócił uwagę policji już w maju. Wtedy został zarekwirowany, po przeprowadzeniu czynności wrócił jednak do nyskich WOPR-owców. Podejrzenia wzbudził numer identyfikacyjny pojazdu.
Jak mówi Jarosław Białochławek, prezes nyskiego WOPR, zarazem szef policyjnego ogniwa służby wodnej nad Jeziorem Nyskim, policja prowadzi czynności w kierunku legalności pojazdu.

- Jest podejrzenie, że są takie same VIN-y w Polsce i prawdopodobnie w Hiszpanii. Jest sprawdzane pochodzenie tego pojazdu. Auto zostało kupione od lokalnego przedsiębiorcy, który prawie dwa lata tym autem jeździł, posiada wszelkie dokumenty ze starostwa, książkę pojazdu. Nic nie wskazywało na to, że coś jest z tym pojazdem nie tak. Na razie chyba zmierza do tego, że auto będzie zalegalizowane na terenie kraju, o co będziemy musieli, po zakończeniu śledztwa, wystąpić do sądu.

Dodajmy, że to jedyny pojazd na wyposażeniu nyskiego WOPR-u. Jarosław Białochławek zaznacza, że gdyby nie można było z niego korzystać, ratownicy zmuszeni byliby używać samochodów prywatnych.

- Nikt o zdrowych zmysłach nie kupowałby do organizacji społecznej auta z nielegalnego źródła. My nadal ten pojazd użytkujemy, służy on do działania w sezonie wodnym. Dla nas byłaby to duża niedogodność, gdybyśmy go stracili, ale jest nam wydany na przechowanie, użytkujemy go. Jest takie podejrzenie, że może mieć przebite numery, czy może pochodzić z kradzieży. Gdyby jednak tak było, to by nam auto zabrali, nikt by nam tego auta nie oddał. Na razie czekamy na wyjaśnienie sprawy.

Do tematu będziemy wracać.
Jarosław Białochławek 1
Jarosław Białochławek 2

Wiadomości z regionu

2018-08-16, godz. 12:30 W marcu podpalił dom wielorodzinny. Teraz może trafić za kratki na 10 lat Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podpalenie budynku wielorodzinnego w Głubczycach. Pożar wybuchł w połowie marca tego roku. » więcej 2018-08-16, godz. 12:00 Mierzyli mundury, wzięli karabiny w dłoń, a nawet zasiedli za sterami czołgu. Mali opolanie bawili się na pikniku mili ... W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego na placu Wolności w Opolu zorganizowano piknik militarny dla całych rodzin. Maluchy mogły podziwiać, ale i usiąść za ... » więcej 2018-08-16, godz. 10:53 Znany jest już termin operacji 2,5-letniego Dawida Drapacza z Opola Chłopiec ma polecieć do Stanów Zjednoczonych na początku listopada, by się zaaklimatyzować, przejść pierwsze badania a pod koniec miesiąca operację. Przypomni ... » więcej 2018-08-16, godz. 09:15 Policja dzisiaj wyłapuje kierowców pod wpływem Alkohol i narkotyki - to nazwa akcji, którą na drogach prowadzi od rana policja. Starszy sierżant Przemysław Kędzior z Komendy Wojewódzkiej Policji tłumaczy, ... » więcej 2018-08-16, godz. 08:00 Konkurs "Smaki Pokoleń" dla amatorów gotowania. Należy zgłosić przepis nawiązujący do stulecia niepodległości Polski Opole szuka najsmaczniejszego przepisu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Do wygrania w konkursie kulinarnym ogłoszonym przez opolski r ... » więcej 2018-08-16, godz. 07:00 Korzystasz z basenu? Pamiętaj o higienie. Prysznic to podstawa Pamiętajmy o higienie - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przypomina o zasadach korzystania z basenów. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak zachowywać s ... » więcej 2018-08-15, godz. 22:30 Mieszkańcy powiatu strzeleckiego o tornadzie sprzed 10 lat. "Człowiek wciąż się boi" Zerwane dachy, zniszczone sieci elektryczne i powyrywane drzewa z korzeniami. Tak wyglądał obraz po tornadzie, które 15 sierpnia 2008 roku przeszło przez powi ... » więcej 2018-08-15, godz. 20:30 "Pięknie służycie Polsce i jesteście gotowi do poświęceń". 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła Święto Wojska Polsk ... Pierwsza, oficjalna część uroczystości Święta Wojska Polskiego rozpoczęła się od przemarszu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Ochotniczego Szwadronu Kaw ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:45 Święto Wojska Polskiego w Opolu oficjalnie i rodzinnie. Wojskowy sprzęt i kolejka po grochówkę [FILM, ZDJĘCIA] Przemarszem żołnierzy pododdziałów 10. Brygady Logistycznej i Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej rozpoczęła się oficjalna część obchodów Święta ... » więcej 2018-08-15, godz. 15:00 Setki tysięcy nowych roślin i kolejne 3 hektary parku. Brzeg ma być bardziej zielony Brzeg ma wkrótce stać się jeszcze bardziej zielony. Do końca przyszłego roku w mieście ma pojawić się tysiące nowych roślin, a także 3 hektary parku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »