Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 19:00 Autor: Ewelina Laxy

"Trefne" auto WOPR w Nysie? Sprawą zajmuje się prokuratura

Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Czy nyski WOPR kupił kradziony samochód? Sprawę bada prokuratura. Samochód zwrócił uwagę policji już w maju. Wtedy został zarekwirowany, po przeprowadzeniu czynności wrócił jednak do nyskich WOPR-owców. Podejrzenia wzbudził numer identyfikacyjny pojazdu.
Jak mówi Jarosław Białochławek, prezes nyskiego WOPR, zarazem szef policyjnego ogniwa służby wodnej nad Jeziorem Nyskim, policja prowadzi czynności w kierunku legalności pojazdu.

- Jest podejrzenie, że są takie same VIN-y w Polsce i prawdopodobnie w Hiszpanii. Jest sprawdzane pochodzenie tego pojazdu. Auto zostało kupione od lokalnego przedsiębiorcy, który prawie dwa lata tym autem jeździł, posiada wszelkie dokumenty ze starostwa, książkę pojazdu. Nic nie wskazywało na to, że coś jest z tym pojazdem nie tak. Na razie chyba zmierza do tego, że auto będzie zalegalizowane na terenie kraju, o co będziemy musieli, po zakończeniu śledztwa, wystąpić do sądu.

Dodajmy, że to jedyny pojazd na wyposażeniu nyskiego WOPR-u. Jarosław Białochławek zaznacza, że gdyby nie można było z niego korzystać, ratownicy zmuszeni byliby używać samochodów prywatnych.

- Nikt o zdrowych zmysłach nie kupowałby do organizacji społecznej auta z nielegalnego źródła. My nadal ten pojazd użytkujemy, służy on do działania w sezonie wodnym. Dla nas byłaby to duża niedogodność, gdybyśmy go stracili, ale jest nam wydany na przechowanie, użytkujemy go. Jest takie podejrzenie, że może mieć przebite numery, czy może pochodzić z kradzieży. Gdyby jednak tak było, to by nam auto zabrali, nikt by nam tego auta nie oddał. Na razie czekamy na wyjaśnienie sprawy.

Do tematu będziemy wracać.
Jarosław Białochławek 1
Jarosław Białochławek 2

Wiadomości z regionu

2019-01-19, godz. 08:30 W lutym w Opolu rusza kolejna akcja bezpłatnej sterylizacji kotów wolno żyjących Zabieg sterylizacji pozwala uniknąć niekontrolowanego rozrodu zwierząt. W stolicy regionu jest obecnie około 600 kotów żyjących wolno, które są dokarmiane prz ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:00 Dawne kasyno oficerskie w Nysie niszczeje. Radni pytają o dalszy los budynku Jaka przyszłość czeka budynek dawnego kasyna oficerskiego w Nysie? Losem zabytku z początku XX wieku coraz bardziej interesują się nyscy radni. » więcej 2019-01-18, godz. 22:00 Na ścianie przystanku powstanie mural związany z Gąsiorowicami Starą wiatę na przystanku autobusowym zmienią w dzieło sztuki. Mieszkańcy Gąsiorowic wpadli na kolejny pomysł, jak upiększyć swoją wioską. Na dodatek udało im ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:47 Zmarł ksiądz Alojzy Sitek. Miał 90 lat W piątek (18.01) w wieku 90 lat zmarł wieloletni kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu, ksiądz dr Alojzy Sitek. Był jeden z największych i najbardziej zasłużony ... » więcej 2019-01-18, godz. 21:00 Mieszkanka Paczkowa straciła 16 tysięcy złotych. Pieniądze przekazała fałszywemu policjantowi Oszuści nie rezygnują z okradania seniorów popularną metodą 'na policjanta'. Jedna z paczkowskich seniorek straciła w ten sposób 16 tysięcy złotych. » więcej 2019-01-18, godz. 20:23 Kolizja 3 samochodów na autostradzie A4 Na 278 km autostrady A4 w kierunku Katowic, w pobliżu węzła Nogowczyce, około 20:00 doszło do kolizji 3 samochodów osobowych. Nie ma informacji o poszkodowany ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:45 Przedstawiciele Kościołów modlą się o jedność Chrześcijan Rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie inauguruje msza z homilią ekumeniczną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Op ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:30 Problem z kartą wędkarską, czyli po co potrzebne zaświadczenie, skoro ważniejsza jest karta [INTERWENCJA] Wędkarze, którzy zdali egzamin na kartę przed końcem stycznia 1997 roku muszą wymienić ten dokument na nowy. Według ministerstwa rolnictwa aby to zrobić należ ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:09 Powiatowi radni PiS w Prudniku uważają, że opozycji należy się większość miejsc w komisji rewizyjnej rady powiatu Rządząca koalicja utrudnia opozycji funkcje kontrolne w powiecie prudnickim. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w mniejszości. Chodzi o skł ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:00 Seniorzy z Reńskiej Wsi mają wreszcie swój dom dziennego pobytu Seniorzy z Reńskiej Wsi od dzisiaj (18.01) oficjalnie mogą korzystać z domu dziennego pobytu, który powstał w dawnych salkach katechetycznych. Dzięki rządowej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »