Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 19:00 Autor: Ewelina Laxy

"Trefne" auto WOPR w Nysie? Sprawą zajmuje się prokuratura

Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Samochód nyskiego WOPR [fot. Ewelina Laxy]
Czy nyski WOPR kupił kradziony samochód? Sprawę bada prokuratura. Samochód zwrócił uwagę policji już w maju. Wtedy został zarekwirowany, po przeprowadzeniu czynności wrócił jednak do nyskich WOPR-owców. Podejrzenia wzbudził numer identyfikacyjny pojazdu.
Jak mówi Jarosław Białochławek, prezes nyskiego WOPR, zarazem szef policyjnego ogniwa służby wodnej nad Jeziorem Nyskim, policja prowadzi czynności w kierunku legalności pojazdu.

- Jest podejrzenie, że są takie same VIN-y w Polsce i prawdopodobnie w Hiszpanii. Jest sprawdzane pochodzenie tego pojazdu. Auto zostało kupione od lokalnego przedsiębiorcy, który prawie dwa lata tym autem jeździł, posiada wszelkie dokumenty ze starostwa, książkę pojazdu. Nic nie wskazywało na to, że coś jest z tym pojazdem nie tak. Na razie chyba zmierza do tego, że auto będzie zalegalizowane na terenie kraju, o co będziemy musieli, po zakończeniu śledztwa, wystąpić do sądu.

Dodajmy, że to jedyny pojazd na wyposażeniu nyskiego WOPR-u. Jarosław Białochławek zaznacza, że gdyby nie można było z niego korzystać, ratownicy zmuszeni byliby używać samochodów prywatnych.

- Nikt o zdrowych zmysłach nie kupowałby do organizacji społecznej auta z nielegalnego źródła. My nadal ten pojazd użytkujemy, służy on do działania w sezonie wodnym. Dla nas byłaby to duża niedogodność, gdybyśmy go stracili, ale jest nam wydany na przechowanie, użytkujemy go. Jest takie podejrzenie, że może mieć przebite numery, czy może pochodzić z kradzieży. Gdyby jednak tak było, to by nam auto zabrali, nikt by nam tego auta nie oddał. Na razie czekamy na wyjaśnienie sprawy.

Do tematu będziemy wracać.
Jarosław Białochławek 1
Jarosław Białochławek 2

Wiadomości z regionu

2018-10-21, godz. 18:40 Tablica ogłoszeń wyborczych na budynku, w którym mieści się lokal. "Niefortunny zbieg okoliczności" Taka sytuacja miała miejsce w Lipowej koło Nysy. Tablica ogłoszeń, gdzie kandydaci mogli naklejać swoje plakaty została umieszczona na ścianie budynku, w któr ... » więcej 2018-10-21, godz. 17:45 Opolszczyzna: kilka przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Dochodziło też do zrywania plakatów Na Opolszczyźnie odnotowano 15 incydentów związanych z wyborami, z czego 6 dotyczyło zakłócenia ciszy wyborczej. Takie przypadki odnotowano w powiecie prudnic ... » więcej 2018-10-21, godz. 17:30 Kadeci klasy mundurowej ślubowali. To przyszli policjanci Kadeci z klasy policyjnej złożyli ślubowanie. Uczniowie klasy pierwszej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich ślubowali sumie ... » więcej 2018-10-21, godz. 17:15 Jesteś niepełnosprawny? Skorzystaj z rehabilitacji bez limitów Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą skorzystać z nielimitowanych zabiegów rehabilitacyjnych w kędzierzyńskim szpitalu. Ćwiczenia prowadzone są ... » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Wyborcy błądzą w poszukiwaniu swojego lokalu. Trzeba sprawdzić adres w obwieszczeniach lub w internecie Co zrobić, jeśli zmieniono siedzibę obwodowej komisji wyborczej? Z tym pytaniem zwracają się do nas słuchacze. Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy w Opolu t ... » więcej 2018-10-21, godz. 16:15 Komisja wyborcza nie ma już nic do roboty. Wszyscy uprawnieni zagłosowali Wszyscy uprawnieni do głosowania już wzięli udział w wyborach. Taka sytuacja ma miejsce w obwodowej komisji wyborczej numer 34 w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2018-10-21, godz. 14:05 Opolszczyzna: prawie 14 procent uprawnionych poszło do urn. Frekwencja do południa Niecałe 14 procent - tyle do godziny 12:00 wyniosła frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W podziale na gminy, najchętniej do urn poszli wyborcy w gmin ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Poszukiwania zaginionego mieszkańca Zawadzkiego zakończone sukcesem Poszukiwany od wczoraj (20.10) 69-letni mieszkaniec Zawadzkiego Wiktor Szaton odnaleziony - informuje policja. Tuż po godzinie 12.00 wyziębionego mężczyznę pr ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Prudnik: nowe punkty do głosowania uwzględniają też potrzeby niepełnosprawnych W trzech miejscach zmieniono lokale do głosowania w Prudniku. W gminie tej jest ich w sumie 27. Dziewięć takich punktów znajduje się w sołectwach. » więcej 2018-10-21, godz. 13:30 Ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży, o Synodzie Biskupów w Rzymie i problemach młodych ludzi Biskupi, eksperci, audytorzy i osoby świeckie, które nie skończyły 30 lat dyskutują o sprawach i problemach młodych ludzi na całym świecie. W Rzymie trwa Spec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »