Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-05, 14:30 Autor: Maciej Stępień

Wypadek w gospodarstwie rolnym. Ranny 1,5-roczny chłopczyk

archiwum [fot. Justyna Krzyżanowska]
archiwum [fot. Justyna Krzyżanowska]
Do zdarzenia doszło wczoraj (04.07) wieczorem w miejscowości w gminie Lubsza w powiecie brzeskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ojciec dziecka naprawiał traktor. Silnik pracował, a klapa była otwarta. Chłopczyk prawdopodobnie włożył rękę do środka. Na miejsce wezwano pogotowie, rękę malucha zoperowali chirurdzy w szpitalu.
Ojciec dziecka pracował przy swoim ciągniku. Silnik był włączony, klapa była otwarta, więc dostęp do pracującego napędu był ułatwiony. W pewnym momencie przy traktorze pojawił się chłopczyk i włożył rękę do środka.

Informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy kilka minut po godzinie 20:00 – relacjonuje Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – W jednym z gospodarstw rolnych doszło do wypadku. Potwierdzam, że z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna pracował przy swoim traktorze. Jego półtoraroczny syn włożył rękę do środka. Chłopczyk został ranny i przewieziony do szpitala. Jeszcze tego samego wieczoru został zoperowany. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Wszystko na to wskazuje, że to nieszczęśliwy wypadek, ale wystarczył moment nieuwagi, by doszło do wypadku. Policja apeluje i przestrzega wszystkich rolników, by uważali podczas żniw.

- Wiadomo, że żniwa to okres wzmożonych prac, w tym czasie szczególnie musimy zwrócić uwagę na to, co robią nasze pociechy. Nie dajmy się więc zwieść rutynie. Zawsze miejmy na oku bawiące się na podwórku dzieci. Przestrzegajmy też zasad bezpieczeństwa. Jeśli jesteśmy zmęczeni, to przełóżmy pracę na następny dzień, to też ważna kwestia – podkreśla Kaszuba.

Dodajmy, że co roku na Opolszczyźnie podczas prac polowych dochodzi do kilkudziesięciu wypadków. Niektóre z nich kończą się tragicznie.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 22:00 Część nyskiego śródmieścia będzie wkrótce udostępniona dla ruchu. Na zakończenie prac w rynku trzeba będzie poczekać do… Za kilka dni kierowcy i piesi będą mogli korzystać z przebudowanej ulicy Wrocławskiej w Nysie. Na otwarcie reszty śródmieścia trzeba będzie poczekać kilka mie… » więcej 2019-12-05, godz. 21:30 Opolscy wolontariusze nagrodzeni za swoją pracę Podczas XIX Opolskiej Gali Wolontariatu nagrodzono 100 osób, które wyróżniają się pomocą na rzecz innych. Działają jako wolontariusze przy Miejskim Ośrodku Pomocy… » więcej 2019-12-05, godz. 20:30 "Cegiełki Wdzięczności". Opolska katedra wyróżniła swoich darczyńców Ponad 120 osób otrzymało dzisiaj (05.12) 'Cegiełki Wdzięczności'. Są one podziękowaniem za wsparcie przy renowacji Katedry Opolskiej. Remont świątyni trwa od 2015… » więcej 2019-12-05, godz. 19:00 Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu zyskał nowe pracownie zawodowe. "Wprowadzamy młodzież w potrzeby XXI wieku" Uczniowie brzeskiej 'budowlanki' mogą od dziś (05.12) zdobywać praktyczną wiedzę w lepszych niż dotąd warunkach. W szkole uruchomiono 4 nowe pracownie adresowane… » więcej 2019-12-05, godz. 18:00 "Możemy pomóc innym poprzez napisanie listu". Studenci Uniwersytetu Opolskiego walczą z łamaniem praw człowieka na świ… Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Przeciwstawiali się naruszeniom… » więcej 2019-12-05, godz. 17:15 Koniec problemów z pozbyciem się śmieci. Od nowego roku w Murowie będzie funkcjonował PSZOK W styczniu samorząd Murowa uruchomi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie funkcjonował przy ul. Wolności w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-12-05, godz. 16:30 Strażacy opanowali pożar kuchni w miejscowości Kuźniczka w powiecie oleskim 9 zastępów straży pożarnej interweniowało przy pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kuźniczka (gmina Praszka). » więcej 2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »