Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-05, 14:30 Autor: Maciej Stępień

Wypadek w gospodarstwie rolnym. Ranny 1,5-roczny chłopczyk

archiwum [fot. Justyna Krzyżanowska]
archiwum [fot. Justyna Krzyżanowska]
Do zdarzenia doszło wczoraj (04.07) wieczorem w miejscowości w gminie Lubsza w powiecie brzeskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ojciec dziecka naprawiał traktor. Silnik pracował, a klapa była otwarta. Chłopczyk prawdopodobnie włożył rękę do środka. Na miejsce wezwano pogotowie, rękę malucha zoperowali chirurdzy w szpitalu.
Ojciec dziecka pracował przy swoim ciągniku. Silnik był włączony, klapa była otwarta, więc dostęp do pracującego napędu był ułatwiony. W pewnym momencie przy traktorze pojawił się chłopczyk i włożył rękę do środka.

Informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy kilka minut po godzinie 20:00 – relacjonuje Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – W jednym z gospodarstw rolnych doszło do wypadku. Potwierdzam, że z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna pracował przy swoim traktorze. Jego półtoraroczny syn włożył rękę do środka. Chłopczyk został ranny i przewieziony do szpitala. Jeszcze tego samego wieczoru został zoperowany. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Wszystko na to wskazuje, że to nieszczęśliwy wypadek, ale wystarczył moment nieuwagi, by doszło do wypadku. Policja apeluje i przestrzega wszystkich rolników, by uważali podczas żniw.

- Wiadomo, że żniwa to okres wzmożonych prac, w tym czasie szczególnie musimy zwrócić uwagę na to, co robią nasze pociechy. Nie dajmy się więc zwieść rutynie. Zawsze miejmy na oku bawiące się na podwórku dzieci. Przestrzegajmy też zasad bezpieczeństwa. Jeśli jesteśmy zmęczeni, to przełóżmy pracę na następny dzień, to też ważna kwestia – podkreśla Kaszuba.

Dodajmy, że co roku na Opolszczyźnie podczas prac polowych dochodzi do kilkudziesięciu wypadków. Niektóre z nich kończą się tragicznie.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-12-13, godz. 07:15 Karp gotowy na święta. W tym roku nieco droższy. "Większa ryba to mniej ości" Niemodliński karp jest gotowy na święta. W Gospodarstwie Rybackim od kilku dni ustawiają się kolejki kupujących, którzy chcą kupić rybę. W tym roku w sprzedaż ... » więcej 2018-12-12, godz. 22:00 13 tysięcy głosów poparcia nie pomogło. Opolski NFZ nie ma pieniędzy na neurochirurgię i OIOM w Kluczborku Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie ma pieniędzy na kontrakt dla kluczborskiego szpitala Vital Medic. Placówka od kilku miesięcy walczy, aby podpi ... » więcej 2018-12-12, godz. 21:00 "Świeć się na święta" - ruszyła akcja opolskiej policji. "Piesi mogą w każdej chwili wejść na jezdnię" Na placu Wolności w Opolu policjanci rozdawali przechodniom odblaski, a także przypominali o prawidłowym zachowaniu wszystkich uczestników ruchu drogowego po ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:30 W opolskiej Betanii zapachniało świętami. Pacjenci wraz młodzieżą dekorowali świąteczne pierniki Uczniowie klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół nr 4 w Opolu upiekli dla pacjentów Betanii dwa kartony pierników. Dziś (12.12) młodzież dostarczyła je senioro ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:25 Pożar hali magazynowej. 16 zastępów straży w akcji 16 zastępów straży pożarnej zostało zaalarmowanych z powodu pożaru hali magazynowej w jednym z zakładów przy ul. Portowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ogień pojawił ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:46 Wójtowie pięciu gmin: musimy zapewnić transport mieszkańcom Wójtowie pięciu gmin wiejskich z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spotkali się z przedstawicielami PKS Racibórz. Rozmowy dotyczyły zapewnienia transportu mi ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Dachowanie na autostradzie. Jedna osoba ranna Na 202 kilometrze autostrady doszło do dachowania samochodu osobowego. Jak podaje dyżurny GDDKiA, jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Nie żyje mężczyzna. Spłonął przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu Przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu spłonął mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.12) przed godziną 16.00 na tyłach Instytutu Sztuk ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Wigilijne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu "Nad Odrą" Karp pieczony z warzywami ze swojskim chlebem i śląska makówka - tego nie zabrakło dziś (12.12) na stołach w Domu Dziennego Pobytu 'Nad Odrą'. Do wigilijnego ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. - Uzyskanie tego certyfikatu jest gwarancją, że skoordynowana opieka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »