Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-12, 09:30 Autor: Maciej Stępień

Rozpoczęli budowę bez pozwoleń? Spór o ścieżkę rowerową pod Namysłowem

Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
W pierwszych dniach czerwca w Objeździe pojawił się sprzęt budowlany. W podnamysłowskiej miejscowości ma powstać jedna z kilku planowanych na terenie gminy ścieżek rowerowych. Okazuje się, że w momencie rozpoczęcia prac do Starostwa Powiatowego w Namysłowie nie wypłynął żaden wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, nie zgłoszono również jakichkolwiek robót w pasie drogowym. Burmistrz Namysłowa uspokaja, że wykonawca ściął tylko pobocza i przygotował sobie grunt pod całą inwestycję.
- Firma, która wygrała przetarg prowadzi całe postępowanie - tłumaczy Radiu Opole burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński. – Być może wykonawca przygotowuje sobie grunt pod tę inwestycje. Z informacji, które dotarły do mnie, to zgarniał pobocze i wyrównywał sobie teren pod budowę. Ja jeszcze całym zadaniem się nie interesuje, bo po prostu budowa tej ścieżki rowerowej w Objeździe jeszcze nie ruszyła.

Innego zdania są władze powiatu.

- Prace rozpoczęły się bez pozwoleń, a interwencja posła Bartłomieja Stawiarskiego sprawiła, że dopiero wtedy wpłynęły do nas stosowne dokumenty – wyjaśnia Mariusz Jabłoński, członek zarządu powiatu namysłowskiego. – Powinna być odwrotna kolejność. Najpierw pozwolenie, a dopiero później jakiekolwiek prace. A teraz burmistrz Kruszyński stawia nas w sytuacji bez wyjścia. Musimy wydać teraz szybko pozwolenie, bo pan burmistrz chce budować. A jeżeli będą tam jakieś nieprawidłowości? To nasze służby mają być złe, bo nie wydały stosownego pozwolenia? Naprawdę nie wiem, jak ta cała sprawa się zakończy i kto zawinił.

Dodajmy, że wykonawca prac chce wejść na teren budowy dopiero od 1 go lipca. Tak czytamy we wniosku o pozwolenie na wykonywanie prac wzdłuż pasa drogowego.
Julian Kruszyński i Mariusz Jabłoński

Wiadomości z regionu

2018-06-25, godz. 06:45 Pieszo, autokarami i samochodami - Głuchołazianie pielgrzymowali do Barda Ponad 550 osób uczestniczyło w mszy świętej kończącej jedną z najstarszych pielgrzymek pieszych w Polsce. Jej tradycje sięgają aż XV wieku. W tym roku piechot ... » więcej 2018-06-25, godz. 06:44 W opolskiej strefie kibica żal i złość. Polska przegrała w meczu z Kolumbią Opolanie zawiedzeni meczem Polska - Kolumbia podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Biało-czerwoni przegrali w Kazaniu 0:3. » więcej 2018-06-24, godz. 21:00 Echa wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu. Komentarze opolskich polityków Opolscy politycy podczas Niedzielnej Loży Radiowej komentowali wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek odwiedził Opole. » więcej 2018-06-24, godz. 19:24 Fantastyczne stwory i japońskie miasteczko - Nyskon dla miłośników gier, fantastyki i rozwoju pasji Fortem II w Nysie zawładnęły fantastyczne stwory, japońskie wróżby, a także grupy rekonstrukcji historycznej. Po raz drugi odbył się Nyskon, który przyciągnął ... » więcej 2018-06-24, godz. 19:22 "Wolne sądy i samorządy" - manifestacja w Opolu Chcą bronić demokracji i samorządności - w Opolu, przed urzędem wojewódzkim odbyła się 'Manifestacja Samorządowa'. Zorganizowało ją środowisko przeciwników po ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Wspólne gotowanie ponad granicami połączyło pokolenia. Efekt to gulasz - palce lizać Mieszkańcy Nowego Świętowa, w tym strażacy, nauczyciele i gospodynie wiejskie wraz z sąsiadami zza południowej granicy rywalizowali ze sobą w przyrządzaniu na ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Za kierownicą TIR-a na podwójnym gazie. Rumuńskiego kierowcę zatrzymała opolska ITD Około 0,68 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzy rumuński kierowca zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:15 Osoby tracące pamięć uzyskają wsparcie. Opole przystępuje do nowego programu W Opolu rusza program skierowany do osób z demencją i ich opiekunów. Realizacją zajmą się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:00 Kolonie dla dzieci z Wołynia na Opolszczyźnie. Potrzebne wsparcie Dzieci z polskich rodzin z Wołynia spędzą wakacje na Opolszczyźnie. W tym roku w regionie wypoczywać będzie 26 dzieci pomiędzy 10 a 14 rokiem życia z miejscow ... » więcej 2018-06-24, godz. 15:11 Brzeskie Centrum Kultury wypięknieje. Miliony na modernizację Na gruntowny remont Brzeskie Centrum Kultury, największa w Brzegu placówka kulturalna, czekała kilkadziesiąt lat. Podpisano umowę z wykonawcą na gruntowną mod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »