Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-12, 09:30 Autor: Maciej Stępień

Rozpoczęli budowę bez pozwoleń? Spór o ścieżkę rowerową pod Namysłowem

Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
W pierwszych dniach czerwca w Objeździe pojawił się sprzęt budowlany. W podnamysłowskiej miejscowości ma powstać jedna z kilku planowanych na terenie gminy ścieżek rowerowych. Okazuje się, że w momencie rozpoczęcia prac do Starostwa Powiatowego w Namysłowie nie wypłynął żaden wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, nie zgłoszono również jakichkolwiek robót w pasie drogowym. Burmistrz Namysłowa uspokaja, że wykonawca ściął tylko pobocza i przygotował sobie grunt pod całą inwestycję.
- Firma, która wygrała przetarg prowadzi całe postępowanie - tłumaczy Radiu Opole burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński. – Być może wykonawca przygotowuje sobie grunt pod tę inwestycje. Z informacji, które dotarły do mnie, to zgarniał pobocze i wyrównywał sobie teren pod budowę. Ja jeszcze całym zadaniem się nie interesuje, bo po prostu budowa tej ścieżki rowerowej w Objeździe jeszcze nie ruszyła.

Innego zdania są władze powiatu.

- Prace rozpoczęły się bez pozwoleń, a interwencja posła Bartłomieja Stawiarskiego sprawiła, że dopiero wtedy wpłynęły do nas stosowne dokumenty – wyjaśnia Mariusz Jabłoński, członek zarządu powiatu namysłowskiego. – Powinna być odwrotna kolejność. Najpierw pozwolenie, a dopiero później jakiekolwiek prace. A teraz burmistrz Kruszyński stawia nas w sytuacji bez wyjścia. Musimy wydać teraz szybko pozwolenie, bo pan burmistrz chce budować. A jeżeli będą tam jakieś nieprawidłowości? To nasze służby mają być złe, bo nie wydały stosownego pozwolenia? Naprawdę nie wiem, jak ta cała sprawa się zakończy i kto zawinił.

Dodajmy, że wykonawca prac chce wejść na teren budowy dopiero od 1 go lipca. Tak czytamy we wniosku o pozwolenie na wykonywanie prac wzdłuż pasa drogowego.
Julian Kruszyński i Mariusz Jabłoński

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:44 Tak zmieni się plac przed dworcem PKP w Opolu Plac przed dworcem PKP w Opolu ma zyskać nowy blask. Według wybranego projektu biura SN Architekci z Opola, na hektarowej działce pojawią się górki na których ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:30 Chcą oszukać opolskich seniorów. Policja ostrzega: próby mogą się powtórzyć Dzisiaj (17.10) opolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o próbie oszustwa na policjanta. Na szczęście, tym razem próba wyłudzenia pieniędzy zakończyła się niep ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:45 Kukiz'15: "Nie" dla podwyżek funduszu remontowego na osiedlu Armii Krajowej. "Tak" dla wiat rowerowych i murali Ruch Kukiz'15 chce budowy na opolskim osiedlu Armii Krajowej wiat rowerowych, montażu systemu, który informowałby o wolnych miejscach parkingowych, a na parki ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:11 Nie liczą godzin i lat. Opolscy seniorzy świętowali Młodość przychodzi z wiekiem - ponad 500 osób z całej Opolszczyzny wzięło udział w Regionalnym Dniu Seniora. W teatrze im. Jana Kochanowskiego można było skor ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:08 Razem dla Opola zwraca uwagę na małe i średnie przedsiębiorstwa Razem dla Opola chce wspierać małych i średnich przedsiębiorców, dlatego proponuje utworzenie strefy MŚP, gotowe działki inwestycyjne i system ulg w tym sekto ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:15 Był doradcą parlamentarzystów, dziś odpowiada za przemyt ton narkotyków i kierowanie grupą przestępczą. W sądzie w Opo ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton środków odurzających. W Opolu toczy się proces Białorusina z polskim obywatelstwem, Si ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:15 Odwiedź Pewex i sklep garmażeryjny. O ile masz kartki na mięso [ZDJĘCIA] W jednym pomieszczeniu Pewex z ekskluzywnymi perfumami i butelkami coca-coli, w drugim - sklep mięsny z pustymi hakami. To nie tyle wspomnienia z czasów PRL-u ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:22 Potrącił śmiertelnie rowerzystę i uciekł. Wpadł w ręce namysłowskich policjantów Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty i nieudzielenie mu pierwszej pomocy. Do zdarzenia doszło 12 pa ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 Listę proekologicznych pomysłów zaprezentował KWW Marcina Gambca Kandydaci do Rady Miasta Opola chcą, aby np. ekopatrol działający przy straży miejskiej został doposażony w drony antysmogowe, a w opolskich przedszkolach poj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »