Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-12, 09:30 Autor: Maciej Stępień

Rozpoczęli budowę bez pozwoleń? Spór o ścieżkę rowerową pod Namysłowem

Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
W pierwszych dniach czerwca w Objeździe pojawił się sprzęt budowlany. W podnamysłowskiej miejscowości ma powstać jedna z kilku planowanych na terenie gminy ścieżek rowerowych. Okazuje się, że w momencie rozpoczęcia prac do Starostwa Powiatowego w Namysłowie nie wypłynął żaden wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, nie zgłoszono również jakichkolwiek robót w pasie drogowym. Burmistrz Namysłowa uspokaja, że wykonawca ściął tylko pobocza i przygotował sobie grunt pod całą inwestycję.
- Firma, która wygrała przetarg prowadzi całe postępowanie - tłumaczy Radiu Opole burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński. – Być może wykonawca przygotowuje sobie grunt pod tę inwestycje. Z informacji, które dotarły do mnie, to zgarniał pobocze i wyrównywał sobie teren pod budowę. Ja jeszcze całym zadaniem się nie interesuje, bo po prostu budowa tej ścieżki rowerowej w Objeździe jeszcze nie ruszyła.

Innego zdania są władze powiatu.

- Prace rozpoczęły się bez pozwoleń, a interwencja posła Bartłomieja Stawiarskiego sprawiła, że dopiero wtedy wpłynęły do nas stosowne dokumenty – wyjaśnia Mariusz Jabłoński, członek zarządu powiatu namysłowskiego. – Powinna być odwrotna kolejność. Najpierw pozwolenie, a dopiero później jakiekolwiek prace. A teraz burmistrz Kruszyński stawia nas w sytuacji bez wyjścia. Musimy wydać teraz szybko pozwolenie, bo pan burmistrz chce budować. A jeżeli będą tam jakieś nieprawidłowości? To nasze służby mają być złe, bo nie wydały stosownego pozwolenia? Naprawdę nie wiem, jak ta cała sprawa się zakończy i kto zawinił.

Dodajmy, że wykonawca prac chce wejść na teren budowy dopiero od 1 go lipca. Tak czytamy we wniosku o pozwolenie na wykonywanie prac wzdłuż pasa drogowego.
Julian Kruszyński i Mariusz Jabłoński

Wiadomości z regionu

2018-12-14, godz. 14:00 Wyprzedzała na łuku i omal nie doprowadziła do tragedii. Pirat spod Namysłowa ukarany grzywną [FILM] Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 39 między Namysłowem, a Rychtalem. Kierująca audi na jednym z zakrętów podjęła manewr wyprzedzania, omal nie spychaj ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:00 Jeden z najgroźniejszych opolskich przestępców Michał K. ps. "Pasek" ponownie przed opolskim sądem Lata temu był doprowadzany na salę rozpraw przez antyterrorystów, miał status więźnia niebezpiecznego, a wstęp na parking przed sądem był mocno ograniczony. D ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Śledczy ustalili prawdopodobną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia Prokuratura i policja wytypowały potencjalną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu dwa dni temu. Pobrano od ... » więcej 2018-12-14, godz. 12:30 Choinka za elektrośmieci - to propozycja dla mieszkańców Strzelec Opolskich Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą wymienić elektrośmieci na choinki. Po raz trzeci przed ratuszem odbędzie się wymiana starych suszarek, laptopów czy te ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:45 Wraca ruch na DK 45 między Większycami i Reńską Wsią Kierowcy mogą korzystać z krajowej 45 między rondami w Większycach i Reńską Wsią. Mimo, że remont drogi zakończy się w przyszłym roku to ruch na tym odcinku w ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:00 Szukamy genetycznego bliźniaka dla Magdy i Olivera W ten weekend w kilku lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu, Walcach, Krapkowicach oraz Zdzieszowicach, przy okazji odwiedzin świątecznych jarmarków będzie można ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:51 Samorządowcy z całej Opolszczyzny w jednym miejscu. Rozmawiają o dotacjach z RPO Samorządowcy z wszystkich gmin Opolszczyzny w jednym miejscu. W urzędzie marszałkowskim odbywa się regionalna konferencja, podczas której zostanie podsumowane ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Miało być studio nagrań i nowa kurtyna będą... wyremontowane łazienki W planach było stworzenie studia nagrań i zamontowanie nowoczesnej kurtyny, skończy się na remoncie łazienki. Gmina chce wprowadzić zmiany i poprawki w projek ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Pies lub kot to nie zabawka. TOZ odradza dawanie żywych prezentów na święta Działacze opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują - psy lub koty nie są dobrym pomysł na prezent pod choinkę. Co roku, już kilka dni po ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:13 Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna. - Mówiła nam, że jest chora - komentują mieszkańcy wsi [AKTUALIZACJA] W Ciecierzynie pod Byczyną na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka. Nieoficjalnie mówi się, że to nie jedyne makabryczne odkrycie w tym miejsc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »