Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-12, 09:30 Autor: Maciej Stępień

Rozpoczęli budowę bez pozwoleń? Spór o ścieżkę rowerową pod Namysłowem

Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
W pierwszych dniach czerwca w Objeździe pojawił się sprzęt budowlany. W podnamysłowskiej miejscowości ma powstać jedna z kilku planowanych na terenie gminy ścieżek rowerowych. Okazuje się, że w momencie rozpoczęcia prac do Starostwa Powiatowego w Namysłowie nie wypłynął żaden wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, nie zgłoszono również jakichkolwiek robót w pasie drogowym. Burmistrz Namysłowa uspokaja, że wykonawca ściął tylko pobocza i przygotował sobie grunt pod całą inwestycję.
- Firma, która wygrała przetarg prowadzi całe postępowanie - tłumaczy Radiu Opole burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński. – Być może wykonawca przygotowuje sobie grunt pod tę inwestycje. Z informacji, które dotarły do mnie, to zgarniał pobocze i wyrównywał sobie teren pod budowę. Ja jeszcze całym zadaniem się nie interesuje, bo po prostu budowa tej ścieżki rowerowej w Objeździe jeszcze nie ruszyła.

Innego zdania są władze powiatu.

- Prace rozpoczęły się bez pozwoleń, a interwencja posła Bartłomieja Stawiarskiego sprawiła, że dopiero wtedy wpłynęły do nas stosowne dokumenty – wyjaśnia Mariusz Jabłoński, członek zarządu powiatu namysłowskiego. – Powinna być odwrotna kolejność. Najpierw pozwolenie, a dopiero później jakiekolwiek prace. A teraz burmistrz Kruszyński stawia nas w sytuacji bez wyjścia. Musimy wydać teraz szybko pozwolenie, bo pan burmistrz chce budować. A jeżeli będą tam jakieś nieprawidłowości? To nasze służby mają być złe, bo nie wydały stosownego pozwolenia? Naprawdę nie wiem, jak ta cała sprawa się zakończy i kto zawinił.

Dodajmy, że wykonawca prac chce wejść na teren budowy dopiero od 1 go lipca. Tak czytamy we wniosku o pozwolenie na wykonywanie prac wzdłuż pasa drogowego.
Julian Kruszyński i Mariusz Jabłoński

Wiadomości z regionu

2018-08-21, godz. 09:45 W Opolu jest prawie 200 rodzin zastępczych, ale wciąż brakuje 20. MOPR szuka i promuje Dwudziestu rodzin zastępczych brakuje obecnie w Opolu. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie nieustannie prowadzi kampanię promującą rodzinną pieczę zastępczą i dzi ... » więcej 2018-08-21, godz. 07:00 Remontują i walczą z czasem. Opóźnienie skomplikuje organizację imprez Trwa remont sali widowiskowej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach. Na razie prowadzone są prace związane z wymianą dachu. Dyrekcja placówki jest j ... » więcej 2018-08-20, godz. 20:30 Drogowcy wracają na opolski odcinek autostrady Rozpoczęcie drugiego etapu tegorocznego remontu opolskiej autostrady zaplanowano na 3 września. Prace obejmą odcinek jezdni północnej w kierunku Wrocławia - o ... » więcej 2018-08-20, godz. 20:15 Kazimierz Ożóg jednak nie będzie kandydował na prezydenta Opola. Kandydatem Koalicji Obywatelskiej będzie kobieta? Prof. Kazimierz Ożóg nie będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Informację podało na Facebooku związane z prezydentem Arkadiuszem Wiśni ... » więcej 2018-08-20, godz. 20:15 Baza LPR w budowie. Na miejscu pracuje 20 osób. "Helikoptery, szybowce latają, atrakcji mamy co niemiara" Około 20 osób dziennie pracuje przy budowie stałej bazy Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w Polskiej Nowej Wsi. Budowa jest o tyle nietypowa, że przewiduje po ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:15 Opole bez fajerwerków? Tego chcą ekolodzy. "Cywilizowany świat odchodzi od tej formy rozrywki" Piknik ekologiczny 'Opole w rytmie natury' zwieńczył pokaz pirotechniczny, który wzbudził sporo kontrowersji i pytań kierowanych do ratusza. Ekolodzy związani ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:00 Wakacyjna ramówka – czas na podsumowanie. Zapraszamy do podzielenie się opiniami! Piłkarskie wątki na czas Mundialu, wakacyjne cykle, audycje w plenerze - sporo się działo podczas wakacji na antenie Radia Opole. Czas na podsumowanie. Nie mo ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:00 Strażacy zbierają na quada. "Zwiększy efektywność pracy ratowników" Strażacy z OSP Suchy Bór chcą, aby w ich garażu pojawił się nowy sprzęt. Zamierzają kupić quada, który ma pomóc im w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, w ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:45 Ludzkie szczątki na placu budowy w Komornie Ludzki szkielet wykopali budowlańcy w Komornie w trakcie prac związanych z przebudową drogi krajowej numer 45. Najpierw natrafiono na czaszkę, następnie odkry ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:00 Nietypowy obiekt pływający na Odrze. Ekipa remontowa zgubiła... rusztowanie Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani opolscy strażacy. W okolicach jednostki w Opolu przy ul. Budowlanych zauważono dryfujące na rzece rusztowanie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »