Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-10, 16:15 Autor: Ewelina Laxy

Gdzie szukać atmosfery festiwalowej w Opolu?

Fortepiany na rynku [fot. Ewelina Laxy]
Fortepiany na rynku [fot. Ewelina Laxy]
Grające rowery na rynku [fot. Katarzyna Zawadzka]
Grające rowery na rynku [fot. Katarzyna Zawadzka]
Strefa Widza na opolskim rynku [FOT. Ewelina Laxy]
Strefa Widza na opolskim rynku [FOT. Ewelina Laxy]
Trwa 55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w ramach którego opolanie i turyści mogą wziąć udział w wydarzeniach okołofestiwalowych, m.in. posłuchać, czy obejrzeć koncerty w specjalnej Strefie Widza. Opolanie zaznaczają jednak, że festiwal czuć, ale tylko w centrum miasta.
- Jest pełno ludzi, którzy siedzą w ogródkach, w plenerze i oglądają festiwal na telebimie, słuchają muzyki, bawią się. To jest ten klimat. Wczoraj spotkaliśmy panią Edytę Geppert, dzisiaj Ryszarda Rynkowskiego, pierwsza klasa. Są rowery muzyczne, które nie grają, ale widać ten festiwal. Coroczna tradycja, w tym roku widać wszystko jest na miejscu. Gdzie indziej tego nie widać, wydaje mi się, że kiepsko, co rok, to gorzej, a te dwa ostatnie lata bardzo źle. Widać, że coś się dzieje wokół całej otoczki festiwalu, atrakcje na rynku. Te fortepiany i rowery na rynku to jest coś nowego, czego wcześniej nie widziałem. Takie to fajnie wymyślone - mówią mieszkańcy miasta.

55. KFPP potrwa do jutra. Dzisiaj (10.06) na scenie koncert "Od Opola do Opola", w którym wystąpią artyści reprezentujący różne style muzyczne. Wyróżnione zostaną Wanda i Banda, która świętuje 35-lecie pracy artystycznej, a także Kasia Kowalska, która obchodzi jubileusz 25 lat na scenie.

Później sceną zawładną najpiękniejsze piosenki minionych 100 lat. O godz. 22:20 rozpocznie się koncert "Piosenka Ci nie da zapomnieć". Na scenie wystąpią m.in. Halina Młynkowa, Małgorzata Ostrowska, czy Kombii.
55. KFPP w Opolu

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:12 Nowe jednostki i huczne rozpoczęcie sezonu - to plany Mariny Ujazd na ten rok Nowe łodzie, w tym jedna przerobiona na muzeum, pojawią się w tym roku na Kanale Gliwickim. Wejść na ich pokład będzie można w Marinie Ujazd. Właściciele mari ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »