Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 13:15 Autor: Ewelina Laxy

55. KFPP: Aktorzy, wokaliści i prezenterzy próbują szczęścia na deskach amfiteatru [DUŻO ZDJĘĆ]

Marek Kaliszuk, Elżbieta Romanowska, próba do koncertu „Piosenka Literacka”, KFPP 09.06.18 [fot. Paweł Grabek]
Marek Kaliszuk, Elżbieta Romanowska, próba do koncertu „Piosenka Literacka”, KFPP 09.06.18 [fot. Paweł Grabek]
Ruszyły próby generalne do koncertu "Ja to mam szczęście" 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Na scenie zaprezentują się aktorzy, wokaliści, a także prezenterzy telewizyjni, którzy wykonają najpiękniejsze polskie piosenki literackie i kabaretowe.
Wśród gwiazd tego wieczoru są Olga Bończyk i Katarzyna Żak. Aktorki już przygotowały swoje kreacje. Jak zaznaczają, suknie muszą być takie, żeby nie odwracały uwagi od tekstów piosenek, jakie zaprezentują.

- Myślę, że koncert będzie skłaniał do spojrzenia na teksty piosenek, bo piosenka literacka nierozerwalna jest z dobrym tekstem - mówi Olga Bończyk. - Ponieważ w mojej szafie wisi mnóstwo sukien koncertowych, ja nie ulegam szaleństwu. Szyciu jakiś jednorazowych sukienek. Przy takim koncercie suknia musi współgrać z tekstem. My, aktorzy, jesteśmy przecież od tego, by jakoś to słowo chronić, pielęgnować - wyjaśnia Bończyk.

Piosenkę Mariana Hemara "Filozofia małżeńska" z 1936 roku wykona Katarzyna Żak.

- Występ w Opolu to duża odpowiedzialność - zaznacza aktorka. - Jest tu tak nieprawdopodobna atmosfera, wszyscy są tak przejęci, niezależnie, czy stają pierwszy raz na tej scenie, czy już kolejny. Moje sukienki zaprojektował Maciej Domański. Bardzo dobrze się w nich czuję, choć nie wiem, jak to będzie wyglądało w kamerze. Bo to też jest zupełnie inna sprawa - mówi aktorka.

Dzisiaj na scenie zaprezentują się też wykonawcy, którzy startują w konkursie Premier. Wśród nich są m.in.: KASA, Piotr Rubik, Ola Nizio czy Tomasz Karolak. Początek koncertu o godz. 20:00.

Radio Opole jest patronem 55. KFPP, wszystkie koncerty transmitujemy na naszej antenie.
Katarzyna Żak
Olga Bończyk

Wiadomości z regionu

2019-02-17, godz. 22:13 Pogarsza się jakość powietrza na Opolszczyźnie Najgorzej oddycha się w tej chwili w Prudniku - tu normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 na godzinę 22:00 są przekroczone pięciokrotnie. » więcej 2019-02-17, godz. 21:00 Opolscy politycy o Warsaw Summit. Temat konferencji bliskowschodniej zdominował Niedzielną Lożę Radiową Konferencja bliskowschodnia i wczorajsza deklaracja SLD dołączenia do Koalicji Europejskiej - te dwa tematy zdominowały Niedzielną Lożę Radiową, w której spot ... » więcej 2019-02-17, godz. 20:50 Chłopczyk przygnieciony konarem doznał poważnego urazu mózgu. "Jest w stanie skrajnie ciężkim" Stan 5-latka, który w piątkowe popołudnie został przygnieciony przez drzewo jest bardzo ciężki. Chłopczyk przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej dl ... » więcej 2019-02-17, godz. 18:45 Opolskie Targi Ślubne skarbnicą pomysłów dla przyszłych nowożeńców [ZDJĘCIA] Zakończyły się 15. Targi Ślubne w Opolu. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym zaprezentowało się ponad 100 firm związanych z branżą ślubno-weselną. Dla przysz ... » więcej 2019-02-17, godz. 17:00 Harcerze chcą rozwiązać hufiec w Kędzierzynie-Koźlu Harcerze z Kędzierzyna-Koźla podjęli decyzję o rozwiązaniu hufca. Powodem ma być trwający od kilku lat konflikt między instruktorami. To pierwszy krok do likw ... » więcej 2019-02-17, godz. 16:50 Zderzenie dwóch aut w powiecie opolskim W miejscowości Kotórz Mały, w gminie Turawa, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Mija 96 lat od powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Siedzibą było Opole [ZDJĘCIA] W Opolu uroczyście świętowano 96. rocznicę powołania do życia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Swoją siedzibę miała ona właśnie w stolicy regionu. Uro ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne Rozpoczął się remont świetlicy w Kotlarni w gminie Bierawa. Nie jest to duża inwestycja, ale długo oczekiwana przez mieszkańców. » więcej 2019-02-17, godz. 14:30 Bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę ciężarówki. Wiózł żywy inwentarz Kierowcę bez uprawnień zatrzymali mundurowi Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna zdecydował się na kurs ciężarówką załadowaną żywymi zwierzę ... » więcej 2019-02-17, godz. 13:45 Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pomagajmy kotom, zwłaszcza w czasie zimy W Opolu nie mamy kotów bezdomnych, bo te prawie zawsze trafiają do schroniska. Mamy za to koty wolno żyjące. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »