Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 10:00 Autor: Jarosław Górski

"Większe Opole nie znaczy lepsze". Razem proponuje referendum w sprawie Dużego Opola

Razem uważa, że Opole musi stawiać na komunikację publiczną [fot. Joanna Matlak]
Razem uważa, że Opole musi stawiać na komunikację publiczną [fot. Joanna Matlak]
Powrót do dyskusji o granicach Opola i większy nacisk na komunikację miejską - to dwa sztandarowe postulaty partii Razem dla Opola. - O Dużym Opolu trzeba nadal rozmawiać - mówił na antenie Radia Opole Michał Pytlik, rzecznik opolskich struktur partii.
- Mniejsze oznacza oczywiście lepsze, na pewno organizujemy referendum. Godzimy się z sąsiadami, bo w tej chwili jednym z problemów Opola jest to, że jest skłócone ze swoimi sąsiadami. Jest skłócone nie tylko z sąsiednimi gminami, ale też z mniejszościami narodowymi i sądzę, że należy odbudować zaufanie. Należy odbudować również zaufanie dla Aglomeracji Opolskiej, które także zostało podważone - mówił Pytlik.

Ograniczenie komunikacji indywidualnej i poprawa komunikacji publicznej to kolejna z propozycji dla Opola. - Mamy ogromny problem w Opolu, bo na 1000 mieszkańców przypada 700 samochodów - mówił Pytlik.

- Transport publiczny, nie indywidualny. Jesteśmy zwolennikami tego, aby stare miasto w Opolu było dostępne przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów. Nie ma już czasu na półśrodki, to znaczy my musimy dokonać pewnego skoku. Musimy realnie zmienić proporcje budżetowe: z remontów i poszerzania ulic czy budowania estakad przenieść środki na ścieżki rowerowe i na większą liczbę kursów. - dodał Pytlik

W tej chwili partia Razem nie ma przedstawicieli w opolskim samorządzie, zapowiada jednak samodzielny start w wyborach.
Michał Pytlik 1
Michał Pytlik 2

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 13:22 Potrącił śmiertelnie rowerzystę i uciekł. Wpadł w ręce namysłowskich policjantów Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty i nie udzielenie mu pierwszej pomocy. Do zdarzenia doszło 12 p ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 Listę proekologicznych pomysłów zaprezentował KWW Marcina Gambca Kandydaci do Rady Miasta Opola chcą, aby np. ekopatrol działający przy straży miejskiej został doposażony w drony antysmogowe, a w opolskich przedszkolach poj ... » więcej 2018-10-17, godz. 12:15 Policja odkryła w Głubczycach nielegalne automaty do gier. Urządzenia zabezpieczono, śledztwo trwa W Głubczycach policja zabezpieczyła trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. To efekt wspólnej akcji głubczyckich policjantów oraz funkcjonariuszy służby ... » więcej 2018-10-17, godz. 12:00 Norbert Honka wspiera Arkadiusza Wiśniewskiego, bo Marcin Gambiec "poszedł w stronę lewicy". Od poparcia odcina się TS ... Norbert Honka, działacz Mniejszości Niemieckiej oficjalnie popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w walce o fotel prezydenta Opola. Na kilka dni przed pójściem do u ... » więcej 2018-10-17, godz. 11:46 Kłusownik z przerobioną bronią i lewą amunicją zatrzymany Nie dość, że kłusował, to miał nielegalną, przerobioną broń. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego wpadł w ręce policji podczas kontroli drogowej. Usłyszał już cz ... » więcej 2018-10-17, godz. 11:11 Inwestycje w szkolnictwo i infrastrukturę drogową. Platforma Obywatelska w nowej kadencji chce kontynuować dotychczaso ... Doskonalenie kształcenia zawodowego, budowa kolejnych mostów i dróg, a także nowy sprzęt dla opolskich szpitali i programy profilaktyczne - między innymi tym ... » więcej 2018-10-17, godz. 11:00 Kolejna usterka wiaduktu na obwodnicy Czarnowąsów. Droga będzie zamknięta w nocy z czwartku na piątek Uwaga kierowcy - w nocy z czwartku na piątek (18/19.10) zamknięty zostanie fragment obwodnicy dzielnicy Czarnowąsy w Opolu. » więcej 2018-10-17, godz. 10:45 Kukiz’15 podsumował kampanię w powiecie brzeskim Aktywność w internecie, konferencje prasowe, ale przede wszystkim bezpośrednie spotkania z mieszkańcami - liderzy ruchu Kukiz’15 podsumowali ostatnie tygodnie ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:30 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu inwestuje dla dobra najmłodszych pacjentów Zakład Opieki Zdrowotnej stara się poprawić warunki dla wszystkich dzieci, które do niego trafiają. Niedawno informowaliśmy o nowym sprzęcie, który trafił na ... » więcej 2018-10-17, godz. 08:10 Tragedia w Skarbimierzu-Osiedle. Z nieczynnego basenu wyciągnięto ciało kobiety Do zdarzenia doszło dziś (17.10) rano. Około godz. 6 służby ratunkowe zostały zaalarmowane po tym, jak świadkowie zauważyli ciało pływające w nieczynnym od la ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »