Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 10:00 Autor: Jarosław Górski

"Większe Opole nie znaczy lepsze". Razem proponuje referendum w sprawie Dużego Opola

Razem uważa, że Opole musi stawiać na komunikację publiczną [fot. Joanna Matlak]
Razem uważa, że Opole musi stawiać na komunikację publiczną [fot. Joanna Matlak]
Powrót do dyskusji o granicach Opola i większy nacisk na komunikację miejską - to dwa sztandarowe postulaty partii Razem dla Opola. - O Dużym Opolu trzeba nadal rozmawiać - mówił na antenie Radia Opole Michał Pytlik, rzecznik opolskich struktur partii.
- Mniejsze oznacza oczywiście lepsze, na pewno organizujemy referendum. Godzimy się z sąsiadami, bo w tej chwili jednym z problemów Opola jest to, że jest skłócone ze swoimi sąsiadami. Jest skłócone nie tylko z sąsiednimi gminami, ale też z mniejszościami narodowymi i sądzę, że należy odbudować zaufanie. Należy odbudować również zaufanie dla Aglomeracji Opolskiej, które także zostało podważone - mówił Pytlik.

Ograniczenie komunikacji indywidualnej i poprawa komunikacji publicznej to kolejna z propozycji dla Opola. - Mamy ogromny problem w Opolu, bo na 1000 mieszkańców przypada 700 samochodów - mówił Pytlik.

- Transport publiczny, nie indywidualny. Jesteśmy zwolennikami tego, aby stare miasto w Opolu było dostępne przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów. Nie ma już czasu na półśrodki, to znaczy my musimy dokonać pewnego skoku. Musimy realnie zmienić proporcje budżetowe: z remontów i poszerzania ulic czy budowania estakad przenieść środki na ścieżki rowerowe i na większą liczbę kursów. - dodał Pytlik

W tej chwili partia Razem nie ma przedstawicieli w opolskim samorządzie, zapowiada jednak samodzielny start w wyborach.
Michał Pytlik 1
Michał Pytlik 2

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 15:00 W zamian za naukę wymienią parkiet na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w ramach nauki zawodu młodzi parkieciarze za darmo odrestaurują zabytkową podłogę. Wszystko za sprawą projektu World Parkie ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Poszukiwany, poszukiwana w Kluczborku. Policja zatrzymała ukrywającego się przed powrotem do zakładu karnego Kluczborska policja zatrzymała mężczyznę, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego w Poznaniu. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prz ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:00 Przez problem z planem zagospodarowania mają rok poślizgu w budowie remizy W ubiegłym roku strażacy z OSP Fosowskie mieli się cieszyć z nowej remizy. Na razie mogą tylko popatrzeć na plany. Strażnicy nie zaczęto budować, bo gmina Kol ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:30 Opolski sąd zdecydował: Dino nie wróci do właściciela Owczarek Dino nie wraca do właściciela. Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który rozpatrywał zażalenie właściciela na decyzję gminy Mu ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:00 "Odpady nie stanowią zagrożenia dla środowiska". Pierwsze ustalenia WIOŚ ws. nielegalnego składowiska w Brzęczkowicach Na tym etapie nie można powiedzieć, że odkryte na terenie kurnika w Brzęczkowicach nielegalne składowisko stanowi zagrożenie dla środowiska - tak wynika z inf ... » więcej 2019-01-23, godz. 12:40 Policja ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy w Krapkowicach W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy policji w Krapkowicach. Budynek będzie 3-kondygnacyjny, w kształcie litery C, przy nim wybudowane będą także ... » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Gmina apeluje o uwagę. Złodzieje są coraz bardziej aktywni na oleskim cmentarzu Nasiliły się kradzieże zniczy i wiązanek na cmentarzu komunalnym w Oleśnie. Urząd miejski oraz policja apelują do odwiedzających nekropolię o zwracanie uwagi ... » więcej 2019-01-23, godz. 10:45 Alarm I stopnia dla pyłu zawieszonego PM10. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku Zła jakość powietrza jest dziś w Prudniku. Stacja pomiarowa przy ul. Podgórnej pokazała nad ranem znaczne przekroczenie poziomu pyłów zawieszonych PM 2,5, pow ... » więcej 2019-01-23, godz. 10:45 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej 2019-01-23, godz. 09:44 Dobrze wyposażone pracownie dla nauczycieli, dla uczniów badania przyrodnicze. Nowe projekty edukacyjne w Opolu „Opolska Szkoła Ćwiczeń” i „Tłumaczymy Żywioły” to dwa projekty edukacyjne, które planuje wdrożyć Urząd Miasta Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »