Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 10:00 Autor: Jarosław Górski

"Większe Opole nie znaczy lepsze". Razem proponuje referendum w sprawie Dużego Opola

Razem uważa, że Opole musi stawiać na komunikację publiczną [fot. Joanna Matlak]
Razem uważa, że Opole musi stawiać na komunikację publiczną [fot. Joanna Matlak]
Powrót do dyskusji o granicach Opola i większy nacisk na komunikację miejską - to dwa sztandarowe postulaty partii Razem dla Opola. - O Dużym Opolu trzeba nadal rozmawiać - mówił na antenie Radia Opole Michał Pytlik, rzecznik opolskich struktur partii.
- Mniejsze oznacza oczywiście lepsze, na pewno organizujemy referendum. Godzimy się z sąsiadami, bo w tej chwili jednym z problemów Opola jest to, że jest skłócone ze swoimi sąsiadami. Jest skłócone nie tylko z sąsiednimi gminami, ale też z mniejszościami narodowymi i sądzę, że należy odbudować zaufanie. Należy odbudować również zaufanie dla Aglomeracji Opolskiej, które także zostało podważone - mówił Pytlik.

Ograniczenie komunikacji indywidualnej i poprawa komunikacji publicznej to kolejna z propozycji dla Opola. - Mamy ogromny problem w Opolu, bo na 1000 mieszkańców przypada 700 samochodów - mówił Pytlik.

- Transport publiczny, nie indywidualny. Jesteśmy zwolennikami tego, aby stare miasto w Opolu było dostępne przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów. Nie ma już czasu na półśrodki, to znaczy my musimy dokonać pewnego skoku. Musimy realnie zmienić proporcje budżetowe: z remontów i poszerzania ulic czy budowania estakad przenieść środki na ścieżki rowerowe i na większą liczbę kursów. - dodał Pytlik

W tej chwili partia Razem nie ma przedstawicieli w opolskim samorządzie, zapowiada jednak samodzielny start w wyborach.
Michał Pytlik 1
Michał Pytlik 2

Wiadomości z regionu

2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:15 19-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Namysłowie Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło w Namysłowie na ulicy 1 Maja - jest to droga krajowa nr 39. » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 "Podchodzę do tego z dużym spokojem". PSL przygotowuje się do wyborów - Liczę na to, że mieszkańcy Opolszczyzny widzą, że współrządząc regionem od przeszło trzech kadencji całkiem nieźle dajemy sobie radę - mówił w Radiu Opole w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Osadzone z Aresztu Śledczego zagrały dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Osadzone z Aresztu Śledczego w Opolu, Oddziału Zewnętrznego w Turawie wystąpiły z przedstawieniem teatralnym 'Bez Ciebie' dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpit ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »