Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-03, 13:52 Autor: Mariusz Chałupnik

O kraju i powiecie. Za nami spotkanie posła PiS Marcina Horały z mieszkańcami Byczyny [GALERIA]

Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał z mieszkańcami Byczyny. Na spotkaniu były poruszane tematy ogólnopolskie, jak wyłudzenia podatku VAT, czy demografia, ale i lokalne dotyczące problemów powiatu kluczborskiego.
- Nas najbardziej intryguje, kiedy zostanie powołane komisja śledcza badająca wyłudzenia podatku VAT - mówią Andrzej i Marek z Kluczborka. - Gdzie jest te 252 miliardy złotych? My jako obywatele tego kraju żądamy tego, żeby to wyjaśnić. Ta komisja musi powstać jak najszybciej i rozliczyć ludzi winnych. Myśmy po to głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, że chcemy sprawiedliwości. Chcemy wiedzieć, gdzie są pieniądze, co się z nimi stało. Kogo za to wszystko rozliczyć. Afera wyszła reprywatyzacyjna w Warszawie, wyszła afera Amber Gold, to i reszta wyjdzie. Potrzeba tylko czasu.

Pytania o komisje nie były przypadkowe. Poseł Horała jest bowiem kandydatem klubu PiS na jej przewodniczącego.

- Liczę, że ona zostanie powołana już na najbliższym posiedzeniu sejmu, choć oczywiście nie ode mnie to zależy - mówi Horała. - Jedno, co trzeba powiedzieć z pewnością, to absolutnie główny obiekt zainteresowania komisji, to procesy decyzyjne w Ministerstwie Finansów i w rządzie, które powodowały, żeby nie ścigać, czy nie robić tego skutecznie. To wiele lat oszustw i wyłudzeń. Co roku z budżetu wyciekały dziesiątki miliardów złotych.

Nie zabrakło tematów lokalnych. Poseł Horała obiecał, że w Warszawie przedyskutuje promocję "Bitwy pod Byczyną", czy dofinansowania na konserwację zabytkowych byczyńskich murów.

- Ten aspekt lokalny jest dla nas niezwykle ważny - przekonuje Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie. - Cieszę się bardzo, że tak liczne są te spotkania. Jednak potrzeba jest ogromna. Tematyka spotkań różnorodna i zazwyczaj też dotyka problemów lokalnych. To właśnie są bardzo ważne elementy tych spotkań. Bo nie tylko poruszamy kwestie sfer systemowych, ale właśnie te lokalne.

Horała spotka się dziś (03.06) również z mieszkańcami Domaszowic. To spotkanie zaplanowano na godzinę 14:30.
Andrzej i Marek
Marcin Horała
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 12:18 GIOŚ na rok wypożyczył stację monitoringu powietrza. Stanęła w centrum strzeleckiego osiedla Profesjonalna stacja do pomiaru zanieczyszczeń powietrza stanęła w centrum największego osiedla mieszkalnego w Strzelcach Opolskich. Urządzenie jest wypożyczone… » więcej 2020-01-27, godz. 11:41 Za "ciężką nogę" stracili prawo jazdy Dwóch kierowców, którzy znacząco przekroczyli dopuszczalną prędkość zatrzymali mundurowi nyskiej drogówki. » więcej 2020-01-27, godz. 11:30 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 11:28 Szkoły w Cisku i Łanach idą ku przyszłości. Będą nowe pomoce i eksperymenty na lekcjach 'Droga w przyszłość, nauka przez eksperymenty' - tak nazywa się nowy program, który ma być realizowany w dwóch szkołach podstawowych gminy Cisek. Dzięki dotacji… » więcej 2020-01-27, godz. 10:21 Prof. Marek Masnyk chce kontynuować pracę na stanowisku rektora Uniwersytetu Opolskiego - Spodziewam się, że zostanę zgłoszony jako kandydat na rektora UO na kolejną kadencję - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' obecny rektor prof. Marek Masny… » więcej 2020-01-27, godz. 09:57 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obywatelskie zatrzymanie niechlubnego kierowcy-rekordzisty Mając 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu wsiadł za kierownicę. Teraz 39-letniemu opolaninowi grozi kara dwóch lat więzienia. W tym przypadku - o mały włos… » więcej 2020-01-27, godz. 06:45 "Pasażerowie chcieli zmian". Od poniedziałku komunikacja miejska w Nysie będzie funkcjonować według nowego rozkładu Dziś (27.01) niektóre nyskie autobusy miejskie wyjadą na trasy według zmienionego rozkładu. » więcej 2020-01-26, godz. 20:45 Najbliższa "Środa z profilaktyką" pod znakiem aktywności fizycznej Kolejna z serii akcja opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod nazwą „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-26, godz. 19:15 Marznące opady, gołoledź na drogach. Jest ostrzeżenie meteo W nocy w całym regionie możliwe jest wystąpienie marznących opadów. IMGW wydało ostrzeżenie meteo. Opady marznącego deszczu będą powodować gołoledź. Co oznacza… » więcej 2020-01-26, godz. 18:30 "Chcemy pamiętać o tych wszystkich, którzy zostawili tutaj swoje życie". W Łambinowicach upamiętniono ofiary wojny oraz… '75. rocznica zakończenia wojny i powojennej tragedii Niemców'- taki tytuł przyświecał niedzielnym uroczystościom w Łambinowicach. Organizatorem uroczystości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »