Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-03, 13:52 Autor: Mariusz Chałupnik

O kraju i powiecie. Za nami spotkanie posła PiS Marcina Horały z mieszkańcami Byczyny [GALERIA]

Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkanie w Byczynie z posłem PiS Marcinem Horałą [fot. Paula Hołubowicz]
Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał z mieszkańcami Byczyny. Na spotkaniu były poruszane tematy ogólnopolskie, jak wyłudzenia podatku VAT, czy demografia, ale i lokalne dotyczące problemów powiatu kluczborskiego.
- Nas najbardziej intryguje, kiedy zostanie powołane komisja śledcza badająca wyłudzenia podatku VAT - mówią Andrzej i Marek z Kluczborka. - Gdzie jest te 252 miliardy złotych? My jako obywatele tego kraju żądamy tego, żeby to wyjaśnić. Ta komisja musi powstać jak najszybciej i rozliczyć ludzi winnych. Myśmy po to głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, że chcemy sprawiedliwości. Chcemy wiedzieć, gdzie są pieniądze, co się z nimi stało. Kogo za to wszystko rozliczyć. Afera wyszła reprywatyzacyjna w Warszawie, wyszła afera Amber Gold, to i reszta wyjdzie. Potrzeba tylko czasu.

Pytania o komisje nie były przypadkowe. Poseł Horała jest bowiem kandydatem klubu PiS na jej przewodniczącego.

- Liczę, że ona zostanie powołana już na najbliższym posiedzeniu sejmu, choć oczywiście nie ode mnie to zależy - mówi Horała. - Jedno, co trzeba powiedzieć z pewnością, to absolutnie główny obiekt zainteresowania komisji, to procesy decyzyjne w Ministerstwie Finansów i w rządzie, które powodowały, żeby nie ścigać, czy nie robić tego skutecznie. To wiele lat oszustw i wyłudzeń. Co roku z budżetu wyciekały dziesiątki miliardów złotych.

Nie zabrakło tematów lokalnych. Poseł Horała obiecał, że w Warszawie przedyskutuje promocję "Bitwy pod Byczyną", czy dofinansowania na konserwację zabytkowych byczyńskich murów.

- Ten aspekt lokalny jest dla nas niezwykle ważny - przekonuje Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie. - Cieszę się bardzo, że tak liczne są te spotkania. Jednak potrzeba jest ogromna. Tematyka spotkań różnorodna i zazwyczaj też dotyka problemów lokalnych. To właśnie są bardzo ważne elementy tych spotkań. Bo nie tylko poruszamy kwestie sfer systemowych, ale właśnie te lokalne.

Horała spotka się dziś (03.06) również z mieszkańcami Domaszowic. To spotkanie zaplanowano na godzinę 14:30.
Andrzej i Marek
Marcin Horała
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2019-03-22, godz. 13:00 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę Policjant wracając z pracy do domu zatrzymał pijanego kierowcę. Doszło do tego w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusz, na osiedlu Śródmieście, zwrócił uwagę na ... » więcej 2019-03-22, godz. 12:05 "Towarzyszy nam idea wspólnej walki o wolność". Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Opolu W Opolu trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Opolscy radni i samorządowcy z Węgier uroczyście złożyli kwiaty przy Obelisku Rewolucji Węgierskiej ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:47 W USK w Opolu będą edukować młodych pacjentów z cukrzycą Uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, a profilaktyka w jej przypadku jest niezwykle trudna. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo, ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:15 Trwa wyburzanie spalonego budynku socjalnego w Zdzieszowicach Ruszyło wyburzanie spalonego bloku socjalnego w Zdzieszowicach. Obiekt został całkowicie zniszczony w czasie pożaru, do którego doszło w listopadzie ubiegłego ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:40 Ogromne zainteresowanie Światowym Dniem Wody w Opolu Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody. W Opolu główne atrakcje przewidziano na jutro, ale pierwsze imprezy odbędą już dzisiaj. To między innymi panel dyskusy ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:48 Wypadek i zablokowana droga z Opola do Ozimka. W Opolu dźwig zahaczył o wiadukt [ZDJĘCIA] Uwaga kierowcy! Zablokowana jest droga krajowa nr 46 na trasie Opole-Ozimek. W miejscowości Lędziny doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jak infor ... » więcej 2019-03-22, godz. 07:00 Nielegalne składowisko beczek z chemikaliami w kurniku w Otmicach. Na miejscu strażacy, policja oraz WIOŚ [AKTUALIZACJ ... Nawet kilkaset beczek z różnego rodzaju chemikaliami może znajdować się na terenie dawnego kurnika w Otmicach w gminie Izbicko. Teren zabezpieczono a wezwana ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:30 Buspas dla samochodów wiozących co najmniej cztery osoby. Nad takim rozwiązaniem zastanawiają się władze Nysy W centrum Nysy powstanie buspas z inteligentnym systemem monitorującym. Kamery wspierane przez sztuczną inteligencję, będą sprawdzać, czy z wydzielonych pasów ... » więcej 2019-03-21, godz. 20:00 Opolskie wodociągi stawiają na naukę poprzez zabawę. Bogaty program obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu Zwiedzanie laboratorium WIK, wodne warsztaty w hali maszyn i mnóstwo imprez kulturalnych - to oferta przygotowana dla mieszkańców Opola w ramach obchodów Świa ... » więcej 2019-03-21, godz. 19:29 W europarlamencie chce walczyć o większe fundusze na cele społeczne Agnieszka Ścigaj z ugrupowania Kukiz'15 spotkała się z mieszkańcami Prudnika. Jej przyjazd miał związek z wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz działalnoś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »