Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-30, 15:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: szwedzka firma rozwiązała problem szpitala

Winda zainstalowana przez szwedzką firmę [zdj. Jan Poniatyszyn]
Winda zainstalowana przez szwedzką firmę [zdj. Jan Poniatyszyn]
Poprawi się jakość usług w szpitalu Prudnickiego Centrum Medycznego. Nie trzeba już wywozić pacjentów na zewnątrz lecznicy, aby w innym budynku przeprowadzić badania. Inwestycja kosztowała ponad 400 tysięcy złotych. Powstało przejście wewnątrz szpitala. Prowadzi ono do pomieszczeń, gdzie skomasowano wszystkie pracownie diagnostyki obrazowej.
- Pacjenci i personel medyczny mają teraz lepsze warunki - mówi Ryszard Brzozowski, prokurent PCM. – Bardzo istotnym urządzeniem, które tam wprowadzamy jest winda, podnośnik do wyrównywania poziomów pomiędzy budynkiem szpitala, a budynkiem tomografii komputerowej. To nam zajęło bardzo dużo czasu. W Polsce nikt nie podjął się wykonania takiego urządzenia. Zainstalowała je dopiero szwedzka firma. Mieści tam się łóżko z pacjentem i personelem.

PCM jest spółką, która zarządza prudnickim szpitalem. Jej właścicielem jest powiat.
Ryszard Brzozowski

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 21:45 Nyski urząd pracy zapoznał przedsiębiorców ze zmianami w prawie i nowymi możliwościami wspierania firm. "Takie spotkania… Zmiany w prawie istotne dla prowadzenia firmy, czy możliwości sięgania po dotacje na zwiększanie zatrudnienia. To część tematów poruszanych w czasie dzisiejszej… » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:25 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej 2020-01-28, godz. 13:23 To nie koronawirus, a grypa. Są już wyniki badań mężczyzny, który wrócił z Chin i trafił na obserwację do Szpitala Wojewódzkiego… - Sytuacja jest zmienna, w Polsce mamy na razie podejrzenia zarażenia koronawirusem z Chin. Na świecie jest już kilka tysięcy osób zarażonych - przyznała w 'Loży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »