Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 17:10 Autor: Joanna Matlak

Będzie czwarty dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK

Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Są pieniądze na 4. dzień 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Prezydent Opola otrzymał maila od TVP, w którym pojawiła się prośba o jasną deklarację, czy miasto będzie dysponowało pieniędzmi na koncert. Ostateczny termin na odpowiedź wyznaczono na poniedziałek przed południem. Rozwiązaniem sytuacji mają być pieniądze z WiK-u.
- 200 tys. złotych na koncert alternatywny przekaże miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja – mówił na konferencji prasowej Arkadiusz Wisniewski, prezydent Opola.

- To musiała być szybka decyzja, nie każda spółka ma wolne środki, które mogą tak szybko zadziałać. Niestety, nie da się zorganizować sesji w takim krótkim terminie, radni mieli okazję w poniedziałek. Trzeba działać, nie gadać. Musimy bronić wizerunku miasta. Musiałem podjąć szybkie działania i bronić honoru stolicy polskiej piosenki. Zatem, chcę dobrą informację mieszkańcom przekazać: będzie czwarty dzień festiwalu "Muzyka Alternatywna" - mówi Wiśniewski.

Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Opolu Mateusz Magdziarz usłyszał tę informację podczas wizyty w studiu Radia Opole:

- To jest bardzo dobra informacja, ja się bardzo cieszę z tego, że prezydent we współpracy z miejską spółką znalazł takie rozwiązanie. Dobra decyzja, panie prezydencie, odpowiedzialna. Wiem, że ze strony spółki, a wiem to, bo wracam z Warszawy i miałem okazję wczoraj rozmawiać na ten temat, była determinacja, żeby przygotować to w maksymalnie profesjonalny sposób. Według planu, jaki od początku był kolportowany, także przez pana prezydenta, będzie to koncert retransmitowany i będzie się tym zajmować TVP Kultura - mówi Magdziarz.

W poniedziałek TVP ma ogłosić program 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w tym program 4. dnia. Prezydent Opola apeluje do radnych, aby podczas sesji - 25 maja - poparli organizację imprezy z Polsatem. Na tę potrzeba 650 tysięcy złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Mateusz Magdziarz

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »