Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 17:10 Autor: Joanna Matlak

Będzie czwarty dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK

Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Są pieniądze na 4. dzień 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Prezydent Opola otrzymał maila od TVP, w którym pojawiła się prośba o jasną deklarację, czy miasto będzie dysponowało pieniędzmi na koncert. Ostateczny termin na odpowiedź wyznaczono na poniedziałek przed południem. Rozwiązaniem sytuacji mają być pieniądze z WiK-u.
- 200 tys. złotych na koncert alternatywny przekaże miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja – mówił na konferencji prasowej Arkadiusz Wisniewski, prezydent Opola.

- To musiała być szybka decyzja, nie każda spółka ma wolne środki, które mogą tak szybko zadziałać. Niestety, nie da się zorganizować sesji w takim krótkim terminie, radni mieli okazję w poniedziałek. Trzeba działać, nie gadać. Musimy bronić wizerunku miasta. Musiałem podjąć szybkie działania i bronić honoru stolicy polskiej piosenki. Zatem, chcę dobrą informację mieszkańcom przekazać: będzie czwarty dzień festiwalu "Muzyka Alternatywna" - mówi Wiśniewski.

Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Opolu Mateusz Magdziarz usłyszał tę informację podczas wizyty w studiu Radia Opole:

- To jest bardzo dobra informacja, ja się bardzo cieszę z tego, że prezydent we współpracy z miejską spółką znalazł takie rozwiązanie. Dobra decyzja, panie prezydencie, odpowiedzialna. Wiem, że ze strony spółki, a wiem to, bo wracam z Warszawy i miałem okazję wczoraj rozmawiać na ten temat, była determinacja, żeby przygotować to w maksymalnie profesjonalny sposób. Według planu, jaki od początku był kolportowany, także przez pana prezydenta, będzie to koncert retransmitowany i będzie się tym zajmować TVP Kultura - mówi Magdziarz.

W poniedziałek TVP ma ogłosić program 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w tym program 4. dnia. Prezydent Opola apeluje do radnych, aby podczas sesji - 25 maja - poparli organizację imprezy z Polsatem. Na tę potrzeba 650 tysięcy złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Mateusz Magdziarz

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:30 Sprawdzą stan techniczny, trzeźwość oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Rusza akcja "Bezpieczne ferie" Poprawiają się i stan techniczny pojazdów, i świadomość kierowców, ale kontrole nadal będą wzmożone. Opolska policja rozpoczyna akcję 'Bezpieczne ferie'. Będz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:00 W zamian za naukę wymienią parkiet na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w ramach nauki zawodu młodzi parkieciarze za darmo odrestaurują zabytkową podłogę. Wszystko za sprawą projektu World Parkie ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Poszukiwany, poszukiwana w Kluczborku. Policja zatrzymała ukrywającego się przed powrotem do zakładu karnego Kluczborska policja zatrzymała mężczyznę, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego w Poznaniu. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prz ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:00 Przez problem z planem zagospodarowania mają rok poślizgu w budowie remizy W ubiegłym roku strażacy z OSP Fosowskie mieli się cieszyć z nowej remizy. Na razie mogą tylko popatrzeć na plany. Strażnicy nie zaczęto budować, bo gmina Kol ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:30 Opolski sąd zdecydował: Dino nie wróci do właściciela Owczarek Dino nie wraca do właściciela. Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który rozpatrywał zażalenie właściciela na decyzję gminy Mu ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:00 "Odpady nie stanowią zagrożenia dla środowiska". Pierwsze ustalenia WIOŚ ws. nielegalnego składowiska w Brzęczkowicach Na tym etapie nie można powiedzieć, że odkryte na terenie kurnika w Brzęczkowicach nielegalne składowisko stanowi zagrożenie dla środowiska - tak wynika z inf ... » więcej 2019-01-23, godz. 12:40 Policja ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy w Krapkowicach W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy policji w Krapkowicach. Budynek będzie 3-kondygnacyjny, w kształcie litery C, przy nim wybudowane będą także ... » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Gmina apeluje o uwagę. Złodzieje są coraz bardziej aktywni na oleskim cmentarzu Nasiliły się kradzieże zniczy i wiązanek na cmentarzu komunalnym w Oleśnie. Urząd miejski oraz policja apelują do odwiedzających nekropolię o zwracanie uwagi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »