Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 17:10 Autor: Joanna Matlak

Będzie czwarty dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK

Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Są pieniądze na 4. dzień 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Prezydent Opola otrzymał maila od TVP, w którym pojawiła się prośba o jasną deklarację, czy miasto będzie dysponowało pieniędzmi na koncert. Ostateczny termin na odpowiedź wyznaczono na poniedziałek przed południem. Rozwiązaniem sytuacji mają być pieniądze z WiK-u.
- 200 tys. złotych na koncert alternatywny przekaże miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja – mówił na konferencji prasowej Arkadiusz Wisniewski, prezydent Opola.

- To musiała być szybka decyzja, nie każda spółka ma wolne środki, które mogą tak szybko zadziałać. Niestety, nie da się zorganizować sesji w takim krótkim terminie, radni mieli okazję w poniedziałek. Trzeba działać, nie gadać. Musimy bronić wizerunku miasta. Musiałem podjąć szybkie działania i bronić honoru stolicy polskiej piosenki. Zatem, chcę dobrą informację mieszkańcom przekazać: będzie czwarty dzień festiwalu "Muzyka Alternatywna" - mówi Wiśniewski.

Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Opolu Mateusz Magdziarz usłyszał tę informację podczas wizyty w studiu Radia Opole:

- To jest bardzo dobra informacja, ja się bardzo cieszę z tego, że prezydent we współpracy z miejską spółką znalazł takie rozwiązanie. Dobra decyzja, panie prezydencie, odpowiedzialna. Wiem, że ze strony spółki, a wiem to, bo wracam z Warszawy i miałem okazję wczoraj rozmawiać na ten temat, była determinacja, żeby przygotować to w maksymalnie profesjonalny sposób. Według planu, jaki od początku był kolportowany, także przez pana prezydenta, będzie to koncert retransmitowany i będzie się tym zajmować TVP Kultura - mówi Magdziarz.

W poniedziałek TVP ma ogłosić program 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w tym program 4. dnia. Prezydent Opola apeluje do radnych, aby podczas sesji - 25 maja - poparli organizację imprezy z Polsatem. Na tę potrzeba 650 tysięcy złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Mateusz Magdziarz

Wiadomości z regionu

2018-05-21, godz. 22:00 Janusz Korwin Mikke odwiedza Opolszczyznę W planach jest kilka spotkań m.in. z mieszkańcami Opola, Głubczyc, czy Krapkowic. Prezes partii 'Wolność' chce przekonywać mieszkańców do tego, że 'socjalizm ... » więcej 2018-05-21, godz. 17:53 Wiedzą co to niepodległość i tożsamość narodowa. Rozstrzygnięto konkurs z okazji 100-lecia Niepodległej W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano konkurs o tematyce patriotycznej zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. ... » więcej 2018-05-21, godz. 16:00 Autostrada A4: duży zator w kierunku Wrocławia Duży zator na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Powodem jest remont 9-kilometrowego odcinka między węzłami Krapkowice i Opole Południe. Zat ... » więcej 2018-05-21, godz. 15:30 MN ma trzy opinie prawne w sprawie języka mniejszości Mniejszość Niemiecka zaprezentowała trzy opinie prawne, które mają potwierdzać ich stanowisko w sprawie zgodności z prawem równoległego nauczania języka niemi ... » więcej 2018-05-21, godz. 14:37 Właściciel psa odpowiada za swojego czworonoga. Trwa śledztwo w sprawie wypadku w Kowalowicach Wracamy do tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się kilka dni temu w podnamysłowskich Kowalowicach. Uwiązany pod sklepem owczarek niemiecki dotkliwie pogryzł ... » więcej 2018-05-21, godz. 13:00 Eksplozja kolorów inauguruje dziś (21.05) Piastonalia Będą liczne koncerty, zawody sportowe i tradycyjna Żakinada. Dziś (21.05) w Opolu ruszają Piastonalia, czyli Studencka Wiosna Kulturalna. » więcej 2018-05-21, godz. 10:59 Saperzy z Gliwic zajmą się ładunkiem spod Kędzierzyna-Koźla. Sprawę bada prokuratura Ponad tysiąc bomb i pocisków znaleziono w lesie pomiędzy Sławięcicami, a Starą Kuźnią w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Na miejsce dziś (21.05) dotrą saper ... » więcej 2018-05-21, godz. 10:02 "O takich postaciach trzeba pamiętać". W Oleszce uczczono pamięć Karola Chodkiewicza Wojewoda opolski, Adrian Czubak uczcił pamięć Karola Chodkiewicza, młodego kadeta Orląt Lwowskich, który zginął we wsi Oleszka, walcząc o Górę św. Anny w III ... » więcej 2018-05-21, godz. 10:00 Krapkowicki "Skórzak" otwiera drzwi dla swoich przyszłych uczniów. Będą zadania i nagrody 'Zagraj o tron' to tytuł jutrzejszego (22.05) dnia otwartego w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. » więcej 2018-05-21, godz. 08:59 Policjanci z Nysy złapali wandali, którzy maczetą uszkodzili rzeźbę z XVIII wieku Dwaj mężczyźni z Nysy maczetą uszkodzili zabytkową rzeźbę sakralną. Teraz grozi im do ośmiu lat więzienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »