Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 17:10 Autor: Joanna Matlak

Będzie czwarty dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK

Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Będzie 4 dzień KFPP! Pieniądze przekaże WiK [fot. UM Opole]
Są pieniądze na 4. dzień 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Prezydent Opola otrzymał maila od TVP, w którym pojawiła się prośba o jasną deklarację, czy miasto będzie dysponowało pieniędzmi na koncert. Ostateczny termin na odpowiedź wyznaczono na poniedziałek przed południem. Rozwiązaniem sytuacji mają być pieniądze z WiK-u.
- 200 tys. złotych na koncert alternatywny przekaże miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja – mówił na konferencji prasowej Arkadiusz Wisniewski, prezydent Opola.

- To musiała być szybka decyzja, nie każda spółka ma wolne środki, które mogą tak szybko zadziałać. Niestety, nie da się zorganizować sesji w takim krótkim terminie, radni mieli okazję w poniedziałek. Trzeba działać, nie gadać. Musimy bronić wizerunku miasta. Musiałem podjąć szybkie działania i bronić honoru stolicy polskiej piosenki. Zatem, chcę dobrą informację mieszkańcom przekazać: będzie czwarty dzień festiwalu "Muzyka Alternatywna" - mówi Wiśniewski.

Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Opolu Mateusz Magdziarz usłyszał tę informację podczas wizyty w studiu Radia Opole:

- To jest bardzo dobra informacja, ja się bardzo cieszę z tego, że prezydent we współpracy z miejską spółką znalazł takie rozwiązanie. Dobra decyzja, panie prezydencie, odpowiedzialna. Wiem, że ze strony spółki, a wiem to, bo wracam z Warszawy i miałem okazję wczoraj rozmawiać na ten temat, była determinacja, żeby przygotować to w maksymalnie profesjonalny sposób. Według planu, jaki od początku był kolportowany, także przez pana prezydenta, będzie to koncert retransmitowany i będzie się tym zajmować TVP Kultura - mówi Magdziarz.

W poniedziałek TVP ma ogłosić program 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w tym program 4. dnia. Prezydent Opola apeluje do radnych, aby podczas sesji - 25 maja - poparli organizację imprezy z Polsatem. Na tę potrzeba 650 tysięcy złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Mateusz Magdziarz

Wiadomości z regionu

2018-10-15, godz. 13:00 Kukiz'15 chce lokalnego referendum Wprowadzenie lokalnego referendum, którego ważność nie będzie zależna od frekwencji - to propozycja Kukiz'15. Pomysł ten przedstawił Paweł Grabowski, kandydat ... » więcej 2018-10-15, godz. 12:14 Atak na taksówkarza narodowości ukraińskiej w stolicy regionu. Sprawcy są już w policyjnym areszcie Atak na ukraińskiego taksówkarza w Opolu. Policjanci z Opola i Krakowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o znieważenie obcokrajowca i kradzież jego samo ... » więcej 2018-10-15, godz. 11:59 Cios w biznes narkotykowy w regionie. Akcja CBŚP zakończona zatrzymaniem [FILM, ZDJĘCIA] Policjanci z opolskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji przygotowali skuteczną zasadzkę na 28-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego. Mężczyzna ... » więcej 2018-10-15, godz. 11:21 Debata prezydencka w opolskim SCK-u nie doszła do skutku. KOMENTARZE Pięcioro kandydatów na prezydenta Opola solidarnie zrezygnowało z udziału w niedzielnej debacie akademickiej. Arkadiusz Wiśniewski nie stanął do dyskusji. Spr ... » więcej 2018-10-15, godz. 10:52 3 udane akcje mundurowych KAS na opolskim odcinku A4. W bagażach podróżujących trasą znaleziono narkotyki Do pierwszego zatrzymania doszło 8 października rano. Funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami ze Strzelec Opolskich zatrzymali do kontroli osobowego busa. ... » więcej 2018-10-15, godz. 10:11 Zandberg porównał Roberta Węgrzyna do prezydenta Legionowa. Zareagowała żona byłego posła PO Partia Razem krytykuje Koalicję Obywatelską za umieszczenie byłego posła Roberta Węgrzyna na liście wyborczej do Sejmiku Województwa Opolskiego. Były parlamen ... » więcej 2018-10-15, godz. 10:08 Tragiczny weekend na drogach regionu. Ofiary to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego To był tragiczny weekend na drogach województwa opolskiego. W 10 wypadkach drogowych zginęły dwie osoby, a 8 zostało rannych. Ofiary śmiertelne to pieszy i ro ... » więcej 2018-10-15, godz. 06:45 Opolscy politycy wskazali największe wyzwania dla nowego samorządu wojewódzkiego Największe wyzwania samorządu wojewódzkiego po wyborach były tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy dążyli do podsumowania działań obecnej koalic ... » więcej 2018-10-14, godz. 20:30 Plac Jana Pawła II w Opolu jest dostępny dla mieszkańców. Jak oceniają to miejsce po rewitalizacji? Oficjalnie oddano do użytku przebudowany plac Jana Pawła II w Opolu. Z tej okazji zorganizowano koncert pt. 'Jan Paweł II - świadek nadziei', jako obchody 40- ... » więcej 2018-10-14, godz. 19:24 Głuchołazy rozpoczęły walkę ze smogiem, kandydaci na burmistrza mają na to różne pomysły Z zanieczyszczanym powietrzem borykają się Głuchołazy, które mają turystyczne aspiracje. Problem ten dokuczliwy jest zwłaszcza w sezonie grzewczym. Sprawcami ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »