Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-11, 22:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Eksplozja Kolorów i Noc Klubowa na początek. Bogaty program Piastonaliów 2018

Piastonalia 2017 [fot. Politechnika Opolska]
Piastonalia 2017 [fot. Politechnika Opolska]
Tegoroczne Piastonalia rozpoczynają się w poniedziałek (21.05) na błoniach Politechniki Opolskiej. W czwartek imprezy przenoszą się na kampus Uniwersytetu Opolskiego. W programie m.in. koncerty, bicie rekordów i bitwa akademików.
Na początek Eksplozja Kolorów przy muzyce klubowej. We wtorek żacy będą mogli się bawić w nieco innych klimatach, bo przy muzyce disco-polo. W tym roku wystąpią: Fiesta, CamaSutra, DEJW i Mig.

- W środę szykujemy się na rockowe brzemienia – mówi Dominika Świerczyńska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PO. - Przed nami zespół Four Seasons, zwycięzcy przeglądu zespołów Rock Time. Następnie 47 Horses, Pajuju, HappySad i COMA. Piastonalia to nie tylko koncerty, ale także wydarzenia towarzyszące, czyli żakinada. Wyruszy ona w środę, o godzinie 12.00 sprzed Domu Studenta Pryzmat. Przez kampus uniwersytecki dojdziemy do Rynku, gdzie prezydent przekaże żakom symboliczny klucz do miasta. Tam również odbędzie się koncert zespołu Cała Grupa Barwników - dodaje Świerczyńska.

Podczas czwartkowego i piątkowego koncertu na kampusie uniwersyteckim wystąpią m.in. Jarecki z Big Band UO, Grubson, Donguralesko i Kękę. W sobotę zaplanowano After Party, a w niedzielę szykuje się Muzyczne Bicie Rekordu. Podczas Piastonaliów będzie także wiele imprez, takich jak turniej siłaczy, turniej siatkówki plażowej i kręgi oraz bitwa akademików, gdzie studenci będą mogli się ze sobą zmierzyć w różnych konkurencjach. Dodajmy, że wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Dominika Świerczyńska

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »