Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-11, 22:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Eksplozja Kolorów i Noc Klubowa na początek. Bogaty program Piastonaliów 2018

Piastonalia 2017 [fot. Politechnika Opolska]
Piastonalia 2017 [fot. Politechnika Opolska]
Tegoroczne Piastonalia rozpoczynają się w poniedziałek (21.05) na błoniach Politechniki Opolskiej. W czwartek imprezy przenoszą się na kampus Uniwersytetu Opolskiego. W programie m.in. koncerty, bicie rekordów i bitwa akademików.
Na początek Eksplozja Kolorów przy muzyce klubowej. We wtorek żacy będą mogli się bawić w nieco innych klimatach, bo przy muzyce disco-polo. W tym roku wystąpią: Fiesta, CamaSutra, DEJW i Mig.

- W środę szykujemy się na rockowe brzemienia – mówi Dominika Świerczyńska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PO. - Przed nami zespół Four Seasons, zwycięzcy przeglądu zespołów Rock Time. Następnie 47 Horses, Pajuju, HappySad i COMA. Piastonalia to nie tylko koncerty, ale także wydarzenia towarzyszące, czyli żakinada. Wyruszy ona w środę, o godzinie 12.00 sprzed Domu Studenta Pryzmat. Przez kampus uniwersytecki dojdziemy do Rynku, gdzie prezydent przekaże żakom symboliczny klucz do miasta. Tam również odbędzie się koncert zespołu Cała Grupa Barwników - dodaje Świerczyńska.

Podczas czwartkowego i piątkowego koncertu na kampusie uniwersyteckim wystąpią m.in. Jarecki z Big Band UO, Grubson, Donguralesko i Kękę. W sobotę zaplanowano After Party, a w niedzielę szykuje się Muzyczne Bicie Rekordu. Podczas Piastonaliów będzie także wiele imprez, takich jak turniej siłaczy, turniej siatkówki plażowej i kręgi oraz bitwa akademików, gdzie studenci będą mogli się ze sobą zmierzyć w różnych konkurencjach. Dodajmy, że wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Dominika Świerczyńska

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »