Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-30, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

Rusza przebudowa DW 416 w Nowej Cerekwi. "Poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania"

Rusza przebudowa DW 416 w Nowej Cerekwi [fot. ZDW]
Rusza przebudowa DW 416 w Nowej Cerekwi [fot. ZDW]
Rusza przebudowa DW 416 w Nowej Cerekwi [fot. ZDW]
Rusza przebudowa DW 416 w Nowej Cerekwi [fot. ZDW]
Nowe przejścia dla pieszych, skrzyżowania i zatoki autobusowe - rozpoczyna się remont drogi wojewódzkiej nr 416 w Nowej Cerekwi w powiecie głubczyckim. Na odcinku ponad 2,5 km zostanie przebudowana nawierzchnia, a także zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników drogi.
- To ważna arteria szczególnie dla mieszkańców powiatu głubczyckiego - mówi wicemarszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza. - To jest droga, która komunikuje cały powiat głubczycki od granic z województwem śląskim, poprzez Kietrz z resztą województwa de facto i z autostradą A4, i z Opolem. Ta inwestycja w Nowej Cerekwi jest o tyle istotna, że ona ma ten charakter, na którym nam szczególnie zależy, czyli jest to fragment drogi przebiegający przez miejscowość, więc poprawia się bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Trasa ma zostać oddana do użytku w grudniu. Kierowcy muszą jednak przygotować się na utrudnienia w ruchu.

- To droga w terenie zabudowanym, co sprawi już duże trudności - zaznacza Tomasz Kędzior, wiceprezes firmy wykonawczej DROG-BUD. - Oprócz tego wszelkie roboty realizowane w obszarach Głubczyc, są to praktycznie tereny górskie, więc bardzo istotne jest odwodnienie. To ciężki teren i prace. Z uwagi na nasilenie robót na terenie Opola i na terenie województwa śląskiego, bardzo dużo dróg jest powycinanych. Na pewno początek robót będzie na ruchu wahadłowym. Resztę zobaczymy.

W ramach robót przebudowana będzie kanalizacja deszczowa, tereny przyległe zostaną odwodnione.

- Jeżeli chodzi o samą Nową Cerekwię, wiele takich lokalnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stąd tych 8 przejść dla pieszych - 5 istniejących przebudowujemy całkowicie i budujemy 3 nowe. Jest to związane z tym, że wąska zabudowa w miejscowości nie pozwala na to, żeby chodnik był z jednej strony. Chodnik przechodzi raz z lewej na prawą i tak te przejścia są potrzebne, żeby te chodniki skomunikować - dodaje Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Prace remontowe mają rozpocząć się pod koniec maja. Przebudowa będzie kosztowała ponad 12,5 mln złotych.
Szymon Ogłaza
Tomasz Kędzior
Bartłomiej Horaczuk

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej 2019-04-22, godz. 08:15 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Charbielinie na DK 40 Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło kilkanaście minut po godz. 7 w Charbielinie w powiecie nyskim. Droga krajowa nr 40 Głuchoł ... » więcej 2019-04-22, godz. 07:00 Bank Żywności radzi co zrobić, żeby nie wyrzucać jedzenia po świętach  Święta to czas, w którym Polacy marnują najwięcej jedzenia. Zazwyczaj zaraz po wspólnym biesiadowaniu świąteczne potrawy trafiają do kosza. Prezes Banku Żywno ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »