Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-15, 07:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Rośnie wiedza kobiet na temat ciąży. Niebawem mija rok od rozpoczęcia projektu Rodzimy w Opolskim

[fot. Marzena Śmierciak]
[fot. Marzena Śmierciak]
Rośnie świadomość i wiedza kobiet na temat ciąży i tego w jaki sposób wspomagać rozwój dziecka już od samego początku. W maju mija rok od rozpoczęcia projektu Rodzimy w Opolskim. Objęto nim prawie 500 matek i ponad 1000 dzieci.
Kobiety w ciąży i te po porodzie, od kilkunastu miesięcy uczęszczają na spotkania, które pomagają im i wskazują drogę, w tym najważniejszym dla nich momencie.

- Mamy nadzieję, że liczby uczestników projektu będą stale rosły, tak jak wiedza i świadomość przyszłych, ale i obecnych już mam - mówi Ewa Janiuk, położna, kierownik Zdrowej Rodziny.

- To, co jest charakterystyczne, to nieporównywalnie więcej chętnych mam do tego, żeby przyjść z dziećmi, już po urodzeniu. Jakoś trudniej ruszyć się w kierunku zdobycia wiedzy i zatroszczenia się o te swoje maleństwa na tym najwcześniejszym etapie, czyli wtedy kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży. Kobiety mogą od razu skontaktować się z położnymi i one, jak przewodnik w górach, poprowadzą je przez świat możliwości i przepisów - dodaje Janiuk.

Rehabilitacja, pogłębiona diagnostyka, wskazówki dotyczące prawidłowego żywienia, czy dodatkowe badania prenatalne, to tylko kilka z wielu działań z jakich skorzystały już kobiety w ciąży, jak i mamy. Projekt Rodzimy w Opolskim potrwa do maja 2019 roku. Udział w nim jest bezpłatny i można do niego przystąpić w dowolnym momencie, czyli na każdym etapie ciąży i do momentu, kiedy dziecko ukończy drugi rok życia.
Ewa Janiuk

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 22:30 Mediatorzy bezpłatnie dyżurują dla opolan. Trwa Tydzień Mediacji 18 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji, którego celem jest popularyzacja mediacji, jako najlepszej metody rozwiązywania sporów. W ramach trwaj ... » więcej 2018-10-16, godz. 22:00 Mieszkańcy Opola podzielili budżet obywatelski. Ponownie zwyciężyły ścieżki rowerowe Ścieżki rowerowe w centrum miasta za pół miliona złotych i zakup pojazdu dla OSP w Szczepanowicach za 950 tysięcy złotych, to zwycięskie projekty w ramach ogó ... » więcej 2018-10-16, godz. 21:30 Nyscy radni podsumowali kończącą się kadencję. Najdłuższa sesja trwała trzy dni 865 uchwał przyjęli w mijającej kadencji nyscy radni miejscy. Najkrótsze spośród 57 posiedzeń trwało kwadrans, a na najdłuższe trzeba było poświęcić aż trzy d ... » więcej 2018-10-16, godz. 21:30 Jacek Niesłuchowski też nie chce budowy nowego więzienia. Kandydat na burmistrza Brzegu przedstawił możliwe scenariusze - Zamiast ściągać do miasta 1500 przestępców, wolę sprowadzić inwestorów, którzy dadzą pracę dla brzeżan - zadeklarował dziś (16.10) na konferencji prasowej k ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:30 "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej". Opolscy wojskowi spotkają się z mieszkańcami Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem 'Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej', która ma pokazać, że bycie żołnierzem zawodowym to ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Radio Opole wyróżnione za realizację projektów w ramach programu INTERREG Rozgłośnia Radia Opole została wyróżniona przez marszałka województwa za realizację projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Dziś (16.10) na uroc ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Radni sejmiku są optymistami. PO: utrzymamy stan posiadania. PiS: zdobędziemy kilkanaście mandatów Wszystkie ugrupowania w sejmiku województwa opolskiego liczą na dobry wynik wyborach samorządowych. Na kilka dni przed pójściem do urn członkowie klubu PiS, o ... » więcej 2018-10-16, godz. 19:30 Europa pół wieku po roku 1968. Debata trzech narodów w stolicy regionu O stosunkach międzynarodowych, o wnioskach i lekcjach wyciągniętych ze skutków rewolt '68 roku rozmawiają przedstawiciele trzech narodów. Polacy, Czesi i Niem ... » więcej 2018-10-16, godz. 19:00 Ile kierowca może zapłacić za badanie? W Kędzierzynie-Koźlu są pobierane dodatkowe opłaty Czy Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kędzierzynie-Koźlu bezprawnie pobiera opłaty za badania dla kierowców? Takiego zdania są przedstawiciele Fundacji Pand ... » więcej 2018-10-16, godz. 18:30 Koalicja Obywatelska zaprezentowała program dla Nysy. Wśród propozycji budowa hali targowej i mieszkań Budowa hali targowej, uzbrojenie strefy ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice oraz nowe mieszkania to część propozycji wyborczych nyskiej Koalicji Obywatelskie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »