Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-04, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: kurator nie zmienił opinii, decyzja zapadnie w Warszawie

Budynek szkoły zawodowej przy ulicy Podgórnej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Budynek szkoły zawodowej przy ulicy Podgórnej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Ministerstwo edukacji zdecyduje, czy do skutku dojdzie reorganizacja prudnickiego szkolnictwa. Zmiany negatywnie zaopiniował Opolski Kurator Oświaty. Na decyzję zażaliło się starostwo. Kurator nie uwzględnił racji władz powiatu i przekazał sprawę do ministerstwa. Starostwo planowało skomasowanie nauczania w trzech obiektach. Budynek zawodówki przy ulicy Podgórnej miała przejąć gmina i przenieść tam Szkołę Podstawową nr 1.
- Związane z tym uchwały podjęły już rada miejska i powiatu – mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Nasze obiekty szkolne wykorzystywane są zaledwie w 29 procentach. Ich utrzymywanie na garnuszku powiatu jest marnotrawieniem środków publicznych. Obawiamy się, że tutaj względy merytoryczne nie były decydujące. Być może już kwestie związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, czyli polityka regionalna mogła być tym decydującym czynnikiem – skomentował decyzję kuratora prudnicki starosta.

Przekazanie budynku przy ulicy Podgórnej zmniejszyłoby wydatki powiatu o ponad 300 tysięcy złotych rocznie. Ponadto obiekt ten wymaga pilnego remontu, którego koszt szacowany jest na blisko dwa miliony złotych. Taką też kwotę powiat prudnicki dołoży w tym roku do szkół średnich. Mimo licznych prób nie udało nam się skontaktować z Opolskim Kuratorem Oświaty. Do tematu tego będziemy wracać w naszych programach.
Radosław Roszkowski

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:00 Dino ma się coraz lepiej. "Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego los" 'Dino ma się coraz lepiej. Lubi biegać, pływać, szkolić się, a najbardziej na świecie lubi być z człowiekiem. Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »