Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-04, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: kurator nie zmienił opinii, decyzja zapadnie w Warszawie

Budynek szkoły zawodowej przy ulicy Podgórnej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Budynek szkoły zawodowej przy ulicy Podgórnej w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Ministerstwo edukacji zdecyduje, czy do skutku dojdzie reorganizacja prudnickiego szkolnictwa. Zmiany negatywnie zaopiniował Opolski Kurator Oświaty. Na decyzję zażaliło się starostwo. Kurator nie uwzględnił racji władz powiatu i przekazał sprawę do ministerstwa. Starostwo planowało skomasowanie nauczania w trzech obiektach. Budynek zawodówki przy ulicy Podgórnej miała przejąć gmina i przenieść tam Szkołę Podstawową nr 1.
- Związane z tym uchwały podjęły już rada miejska i powiatu – mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Nasze obiekty szkolne wykorzystywane są zaledwie w 29 procentach. Ich utrzymywanie na garnuszku powiatu jest marnotrawieniem środków publicznych. Obawiamy się, że tutaj względy merytoryczne nie były decydujące. Być może już kwestie związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, czyli polityka regionalna mogła być tym decydującym czynnikiem – skomentował decyzję kuratora prudnicki starosta.

Przekazanie budynku przy ulicy Podgórnej zmniejszyłoby wydatki powiatu o ponad 300 tysięcy złotych rocznie. Ponadto obiekt ten wymaga pilnego remontu, którego koszt szacowany jest na blisko dwa miliony złotych. Taką też kwotę powiat prudnicki dołoży w tym roku do szkół średnich. Mimo licznych prób nie udało nam się skontaktować z Opolskim Kuratorem Oświaty. Do tematu tego będziemy wracać w naszych programach.
Radosław Roszkowski

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej 2020-01-27, godz. 20:07 "Konsolidacja UO i PMWSZ najbardziej pożądanym rozwiązaniem". Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca do połączenia… - Chcemy ustalić harmonogram działań dojścia do połączenia Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - powiedziała Anna Budzanowska… » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:15 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »